زندگینامه ویلیام هرشل | ویلیام هرشل,کاشف زحل,اعماق آسمان ها,

حساب کاربری ورود به حساب کاربری دسته بندی محتوادسته بندی محتوا

زندگینامه ویلیام هرشل

سر ویلیام هرشل که او را به عنوان کاشف اعماق آسمان ها میدانند در ۱۵نوامبر ۱۷۳۸ در هانوور المان به دنیا آمد و در آن زمان هانوور از متصرفات انگلستان بود.
این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :
به اشتراک گذاری در تلگرام به اشتراک گذاری در گوگل پلاس به اشتراک گذاری در فیس بوک به اشتراک گذاری در توئیتر به اشتراک گذاری در کلوب به اشتراک گذاری در لینکدین برای کسب درآمد اینجا کلیک کنید

 ویتا ۱۴ سالگیچوپان بود و در ۱۸ سالگیبا پدر در دسته موسیقیقراولان پادشاهییک نوع ساز بادیرا مینواخت. در پیجنگ های۷ ساله پدر و مادرش تصمیم گرفتند تا او را از ارتش خارج کنند و به انگلستان بفرستند.سر ویلیام هرشل که او را به عنوان کاشف اعماق آسمان ها میدانند در ۱۵ نوامبر ۱۷۳۸در هانوور المان به دنیا آمد و در آن زمان هانوور از متصرفات انگلستان بود. وی تا ۱۴ سالگی چوپان بود و در ۱۸ سالگی با پدر در دسته موسیقی قراولان پادشاهی یک نوع ساز بادی را مینواخت. در پیجنگ های۷ ساله پدر و مادرش تصمیم گرفتند تا او را از ارتش خارج کنند و به انگلستان بفرستند. او پس از ورود به انگلستان تصمیم گرفت خود را با شرایط موجود تطبیق دهد. وی نام آلمانی فریدریش ویلهلم را برای خود برگزید که مانند پدرش استعداد فراوانیدر موسیقی داشت.

هنگام ورود به انگلستان به ارگ نوازیدر کلیسا مشغول شد و یکی از مشهور ترین ارگ نوازان بود. روزی اتفاقی کتابی در زمینه ی نجوم به دستش افتاد که برایش جذاب بود مطالعه درباره ی نجوم  نیاز به دانستن و آموختن مبحث نور بود، ویدریافت برایآموختن مبحث نور نیاز به آموختن ریاضیات است. بنابراین شروع به مطالعه یجبر و هندسه کرد، پس از مطالعه در زمینه ی ریاضیات و آموختن آن مبحث نور و نجوم به قدری او را مجذوب خود کرده بود که منزل خود را به کارگاهی برای تلسکوپ کرد. وی چون سرمایه ای برای خرید تلسکوپ نداشت شروع به ساختن تلسکوپ کرد و شخصا شروع به تراشیدن عدسی آن کرد و در این کار خواهرش کارولین نیز او را یاری کرد چرا که وی نیز علاقه ی زیادی به نجوم داشت.

 

کارولین دستیار برادر شد و در تراشیدن عدسی به برادر کمک کرد. او با کمک خواهرش یکی از بهترین تلسکوپ ها را ساختند که وزن آن بیش از ۱۰۰ کیلوگرم و فاصله ی کانونی آن ۳۹ پا و قطر آینه اش ۱۴۷ سانتیمتر بود.در سال ۱۷۸۱ هنگامیکه هرشل مشغول به رصد بود، ناگهان ستاره ای را دید که مانند ستارگان دیگر درخشان نبود. هرشل به سرعت اکتشافات خود را به رصد خانه یگرینویچ رساند. او دریافت که مدار ستاره ی جدید بیضوی است و مشخص کرد وسعت منظومه ی شمسی دو برابر شده است.با کشف این سیاره ی جدید که نامش را اورانوس گذاشت، دستگاه منظومه ی شمسی قدیم که محدود به زحل بود، گسترش یافت.

 

این اکتشافات سبب شهرت روز افزون وی شد. پادشاه شخصا مقرری برای وی تعیین کرد. این کشف باعث شد که وی در سال ۱۷۸۱ به عضویت انجمن سلطنتیدر آید. مقرری که پادشاه برایش در نظر گرفته بود چون کفاف مخارجش را نمی داد بنابر این با زن بیوه ی ثروتمندی ازدواج کرد و بیشتر وقت خود را به رصد ستارگان اختصاص داد. کارولین که ازدواج نکرده بود، پیوسته برادر را یاری میکرد. وی در سال ۱۸۰۱ به پاریس آمد و دیداری با لاپلاس داشت و مجددا به انگلستان بازگشت. وی به تحقیقات و کشفیات خود ادامه داد، او در شب های زمستان که آسمان صاف بود به رصد می پرداخت.هرشل ثابت کرد که خورشید ثابت و بی حرکت نیست و تغییر مکان میدهد و سیارات همراه با خود به حرکت در می آورد. او در سال ۱۸۱۶ به لقب (سر ) نائل گردید و در ۲۵اوت ۱۸۲۲در ۸۴ سالگی درگذشت.

 

  گزارش تخلف این پست نویسنده : yaser دسته بندی : علمی و آموزشی عایدی بازدید : ویژه کاربران
  ۵ راه برای آن‌که هوشمندانه‌تر فکر کنید ۵ راه برای آن‌که هوشمندانه‌تر فکر کنید
  مغز انسان پر می شود آیا؟ مغز انسان پر می شود آیا؟
  ریاضیات ثابت کرد: جلوگیری از پیری امکان ندارد ریاضیات ثابت کرد: جلوگیری از پیری امکان ندارد
  تغییر ژن در انسان با یوگا و مدیتیشن تغییر ژن در انسان با یوگا و مدیتیشن
  زندگی نامه ارشمیدس ریاضیدان بزرگ یونان زندگی نامه ارشمیدس ریاضیدان بزرگ یونان
  زندگینامه و کارهای یوهانس کپلر زندگینامه و کارهای یوهانس کپلر
  گاوس تاثیرگذارترین ریاضیدان تاریخ گاوس تاثیرگذارترین ریاضیدان تاریخ
  افلاطون و عشق به امر جاوید افلاطون و عشق به امر جاوید
  • خارجی ها برای افراد دانشمند خود چه قدیمی چه حال احترام خاصی به آنها دارن و آنها را میشناسن ولی ما حتی نمیدانیم کی الکل را کشف کرد  برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


  نماد اعتماد ملی
  بستن
  1