شوخی‌های رنگ باخته یا شادی‌های رنگ یافته!!؟ | شوخی,شادی,سرگرمی,خنده,شاد شاد,اذیت,کلاه,عینک,ریش و سبیل,خنده دار,لوازم شوخی,بلک لایت,شعبده بازی,شعبده,لباس,کلاه دزد دریایی,شاد شاد,ش

ورود به حساب دسترسی سریع

شوخی‌های رنگ باخته یا شادی‌های رنگ یافته!!؟

پست اسپانسر ( مهمان )
فروشگاه شادِ شاد محلی برای تهیه وسایل مناسب برای شوخی و خنده است. وسایلی بی خطر برای ایجاد لحظاتی شاد و مفرح برای شما و عزیزانتان...
آیا می‌دانید یکی از احساسات اصلی انسان‌های امروزی اشتیاق بی پایانش به متفاوت بودن است؟

شوخی‌های رنگ باخته یا شادی‌های رنگ یافته!!؟

این حس تفاوت دوستی در تمام مظاهر زندگی بشر امروز قابل مشاهده است، در نوع سکونت، نوع انتخاب اتومبیل، نوع پوشش افراد، چگونگی ابراز احساسات، شیوه جشن گرفتن‌ها، نوع شادی کردن‌ها و مواردی از این دست.

دکتر حسینی از صاحب‌نظران حوزه روان‌شناسی معتقد است افراد در مسیر تکامل جوامع علایق و سرگرمی‌های متفاوتی را تجربه می‌کنند. وی بر این باور است نوع انتخاب سرگرمی و شادی نمودن تحت تأثیر مستقیم عوامل درونی افراد قرار دارد. بنابراین با پذیرش این موضوع که تفاوت شیوه نگرش و نگاه افراد به مسائل ، منجر به متفاوت شدن شادی‌ها و سرگرمی‌های آنان می‌گردد، می‌توان تصور نمود که بشر امروزی برای شاد شاد بودن و سرگرمی از ابزارهای متفاوتی استفاده نماید.

شاید در گذشته افراد با یک تکه چوب و چند قطعه سنگ ساعت‌ها سرگرم بوده و به شادی می‌پرداختند، اما امروزه آن‌گونه شادی‌ها رنگ باخته و به دست فراموشی سپرده شده‌اند. شوخی‌ها در جوامع امروزی ابعاد گسترده‌تر و پیچیده‌ای به خود گرفته، به گونه‌ای که امروزه دیگر سرگرمی‌های سابق جذاب نیستند و جوانان در کنار غوطه‌ور شدن در فضای مجازی، برای سرگرمی و شوخی از لوازم و ابزارهای شوخی و سرگرمی جدید استفاده می‌کنند.

شوخی‌های رنگ باخته یا شادی‌های رنگ یافته!!؟

به عنوان مثال افراد تمایل دارند با محصولات شوخی و سرکاری سایرین را شاد سازند و یا اینکه در برخی از گروه‌های سنی افراد با محصولات شوکی که مقدار خفیفی برق وارد بدن فرد مقابل می‌کند با یکدیگر شوخی می‌کنند. این نوع شوخی کردن و سرگرم شدن تفاوت‌های بسیاری با گذشته دارد و به دلیل همین تفاوت‌های زیاد است که مورد توجه جوانان و نوجوانان قرار گرفته است.

میهمانی و جشن‌های جوانان امروزی نیز تغییرات بسیار زیادی به نسبت گذشته دارد.

فضای جشن‌ها و از جمله جشن تولد و دورهمی‌ها از سادگی گذشته فاصله گرفته و به سمت تمایز و رنگ و لعاب بیشتر پیش می‌رود. افراد برای خروج از فضای سنتی مراسمات خود مخارج زیادی متحمل می‌گردند، اما از انجام این مخارج احساس رضایت می‌کنند چون معتقدند در طول مراسم باید حداکثر رضایت خود و سایرین جلب شود.

با نگاهی به جشن‌ها و میهمانی‌های سال‌های اخیر در می‌یابیم افراد تمایل بسیار زیادی برای برگزاری میهمانی با تم‌های خاص و متفاوت دارند. بدین صورت که اغلب میزبان یک تِم (شمای کلی) ارائه می‌دهد و تمام میهمان‌ها با توجه به آن مضمون سعی می‌کنند ظاهر و شمای کلی خود را به آن موضوع اصلی و درون‌مایه میهمانی نزدیک و شبیه سازند.

آقای دکتر خوش‌رو متخصص جامعه شناسی بر این باور است که نوع شادی جوانان در همه دنیا و همچنین در ایران عوض شده که این یک واقعیت اجتماعی است. اما آنچه بیشتر موجب ترغیب جوانان برای تعریف یک تِم خاص قبل از برگزاری جشن‌ها و مراسمات می‌گردد، عبارت است از :

احیاء سنت‌های ملی، آشنایی با فرهنگ سایر ملل، ایجاد شادی و امواج مثبت، درک متقابل و دوری از نژادپرستی، افزایش خلاقیت و اعتماد به نفس، نهادینه شدن فرهنگ هدف‌گذاری. دکتر خوش‌رو ادامه می‌دهد چنانچه برای یک میهمانی تم باستانی مربوط به یک کشور و یا کشورهای خارجی انتخاب شود این فرصتی است برای شرکت کنندگان که به مطالعه نوع زندگی و پوشش پیشینیان خود و یا افراد سایر کشورها بپردازند و از این طریق با فرهنگ و سنت‌ها بیشتر آشنا می‌شوند. مثلاً چنانچه از تم انسان‌های نخستین استفاده شود، افراد مطالب زیادی در خصوص آداب و رسوم و پوشش ابتدایی‌ترین افراد روی کره زمین می‌آموزند. آقای دکتر در مصاحبه با خبرنگار شادِشاد می‌گوید زمانی که افراد میهمانی‌ها و مراسماتی را با پیش شرط یک تِم خاص برگزار نمایند، ترکیب رنگ‌ها وسلیقه‌ها منجر به خلق صحنه‌هایی می‌گردد که افراد از دیدن آن لذت می‌برند که این منجر به شاد شدن آنها و ایجاد انرژی مثبت می‌گردد.

در خصوص چگونگی اثرگذاری تم بر رفتارهای ضد نژادپرستی می‌توان گفت چنانچه در یک میهمانی با فردی که شبیه یک قوم و نژاد دیگر روبرو شوید و ساعاتی را در کنار یکدیگر بگذرانید این موضوع در واقع نوعی تمرین است که بتوانید افرادی با فرهنگ‌ها و عقاید مختلف و متفاوت را درک نموده و با آنها تعامل سازنده‌ای داشته باشید. این موضوع بر احترام نسبت به مشاغل مختلف نیز تأثیرگذار است. مثلاً چنانچه تم یک میهمانی دلقک باشد، افراد ارتباط نزدیکی با این قشر برقرار نموده و آنان را دوست خواهند داشت. دکتر خوش‌رو معتقد است راه‌کار خلاقانه شما برای شبیه‌سازی موضوع تم میهمانی و چگونگی انتخاب لباس‌ها به ویژه در مورد خانم‌ها موجب می‌گردد که با ظاهری منحصر به فرد به میهمانی بروند.

ظاهری که قبلاً هیچ کس آن را تجربه نکرده است و بنابراین این تجربه بی‌نظیر و خاص موجب می‌گردد اعتماد به نفس افراد به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

شوخی‌های رنگ باخته یا شادی‌های رنگ یافته!!؟

با ارائه یک تِم مناسب شما می‌توانید افراد را از یکنواختی خارج نمائید. به گونه‌ای که برای رسیدن به اهداف مورد نظر تلاش کنند. به عبارت دیگر زمانی که افراد به یک میهمانی دارای تِم خاص دعوت می‌شوند، رسیدن به بیشترین سطح شباهت با مضمون تِم برای آنان تبدیل به یک هدف می‌گردد و آنان از مدت زمانی قبل از میهمانی در تلاش هستند که به آن هدف نزدیک شوند و بنابراین راه‌کارهای مختلفی را می‌آزمایند از جمله انتخاب نوعی کلاه خاص یا عینکی متفاوت و یا نظایر آن.

استفاده از مطالب تنها با ذکر نام  فروشگاه  www.shadeshad.com بلامانع است

  • تصویر شماره 1 :: سلفی جالب ترانه علیدوستی با کلاه گیس موهای فرفری رنگارنگ و عینک با زنجیر گوی گوشواره ای فروشگاه شاد شاد

  • تصویر شماره 2 :: الناز حبیبی و کلاه گیس فری رنگی

  • تصویر شماره 3 :: جعبه شکلات شوکی در فروشگاه شاد شاد
دوست داشتم ! ( 2 + ) گزارش تخلف این پست دسته بندی : روزانه و اجتماعی
مستاجران بخوانند؛ صاحبخانه‌ها بدانند مستاجران بخوانند؛ صاحبخانه‌ها بدانند
آموزش غلبه بر ترس آموزش غلبه بر ترس
ادامه دادن به تلاش هنگام مواجهه با سختی ها ادامه دادن به تلاش هنگام مواجهه با سختی ها
خصوصیات رفتاری انسان های شاد خصوصیات رفتاری انسان های شاد


موردی برای نمایش یافت نشد

نظری برای نمایش یافت نشد، شما اولین نظر را ارسال کنید !

برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


نماد اعتماد ملی
1