بازاریابی اینترنتی | تاکتیک در بازاریابی دیجیتال, بازاریابی اینترنتی, بازاریابی دیجیتال, شیوه ها و روش های بازاریابی اینترنتی,

ورود به حساب کاربری دسترسی سریع

بازاریابی اینترنتی

ماهیت ارتباطی اینترنت و فناوری های نوین این قابلیت را در اختیار کاربران قرار می دهد تا به انجام تبلیغات از راه دور گرایش پیدا کنند
شکی نیست که اینترنت دنیایی را که در آن زندگی می‌کنیم تغییر داده است. پیش از این هرگز دستیابی به اطلاعات، برقراری ارتباط با مردم در سرتاسر جهان و به اشتراک گذاری مقالات، فیلمهای ویدئویی، عکس‌ها و دیگر اشکال رسانه به این آسانی نبوده است. افزایش چشمگیر استفاده از اینترنت در عصر جدید منجر به کاهش استفاده از رسانه‌های سنتی مانند تلویزیون، رادیو، روزنامه‌ها و مجلات شده است.

در طول دو دهه گذشته، بازاریاب‌ها رفته رفته با قدرت اینترنت، هم به عنوان بستری برای برقراری ارتباط و هم به عنوان روشی برای ردیابی مخاطبان خود، آشنا شدند. اینترنت، در ماهیت ذاتی خود، شبکه‌ای از گره‌های در هم آمیخته است. کار ما به عنوان بازاریاب این است که از این گره‌ها برای پیگیری مکالمات و در نتیجه الگوها استفاده کنیم. بازاریابی را در یک تعریف نیز می‌توان به «مکالمه» تعبیر کرد. امروزه اینترنت نیز به اتاق مکالمه تبدیل شده است. ماهیت ارتباطی اینترنت به ما اجازه می‌دهد که این مکالمات را دنبال و پیگیری کرده تا بتوانیم مشتری‌های مورد نظر برای کالا و کسب و کار تجاری خود را پیدا کنیم.

بازاریابی دیجیتال اگر بازاریابی باعث ایجاد تقاضا می‌شود، بازاریابی دیجیتال با استفاده از قدرت اینترنت «بستر ایجاد تقاضا» را فراهم می‌کند. امروزه در دنیای تجارت، مساله‌ی «دوجانبه بودن معامله» برای همگان به یک اصل تبدیل شده است. به عبارت دیگر، هر نوع مبادله و معامله مانند خیابانی دوطرفه است که به طور همزمان برای هر دو طرف سود آور باشد. اینترنت دنیای تجارت را تغییر داده  و الگوی جدیدی در روشی که مصرف کنندگان با محصولات تجاری و یا با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند، طراحی کرده است. رسانه آنلاین انتخاب، نفوذ و قدرت بیشتری برای مصرف کنندگان فراهم کرده است.  

استراتژی بازاریابی دیجیتال پیش از فراگیری اینترنت، تاجران از روش‌های سنتی برای بازاریابی محصولات خود بهره می‌بردند. باید گفت که بازاریابی دیجیتال نیز بر پایه همان اصول بازاریابی سنتی ساخته شده با این تفاوت که از فناوری و رسانه‌های دیجیتال نیز بهره می‌گیرد. در هنگام ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال موفق، تفکر کاربر محور، که کاربر را در مرکز تمام تصمیمات قرار می‌دهد، امری حیاتی است. ظهور فناوریهای جدید به این معنی است که طراح استراتژی بازاریابی دیجیتال امروز نه تنها مجموعه‌ای از امکانات تاکتیکی جدید در اختیار دارد، بلکه روشهای بی‌سابقه‌ای برای سنجش اثربخشی استراتژی‌ها و تاکتیکهای انتخاب شده دارد. این حقیقت که بازاریابی دیجیتال امری بسیاری تجربی است یکی از نقاط قوت آن محسوب می‌شود. در بازاریابی دیجیتال همه چیز قابل اندازه گیری است: از رفتار‌ها گرفته تا اقدامات، روش اقدام و نتایج. این بدان معنی است که طراح استراتژی بازاریابی دیجیتال باید با تفکر روی بازگشت سرمایه کارش را آغاز کند. هماهنگی با یک استراتژی باید چارچوب آزمایشی و توانایی انعطاف پذیری و پویایی در محیطی را داشته باشد که همزمان با رفتار کاربران دچار تغییر و تحول می‌شود.  

تاکتیک در بازاریابی دیجیتال اگر استراتژی را یک «برنامه عملی طراحی شده به منظور رسیدن به نتیجه‌ای خاص» بدانیم، آنگاه نتیجه مورد نظر یک دیدگاه استراتژیک بازاریابی دیجیتال باید همسو با اهداف کسب و کار سازمان باشد. به عنوان مثال، اگر یکی از اهداف کلی کسب و کار جذب مشتریان جدید باشد، اهداف محتمل بازاریابی دیجیتال می‌تواند ایجاد آگاهی آنلاین در مورد نام تجاری باشد.  امروزه روش‌های زیادی برای بازاریابی اینترنتی وجود دارد. اما در یک تعریف کلی، می‌توان انواع بازاریابی اینترنتی را به بخش‌های زیر تقسیم کرد:

- بازاریابی از طریق پست الکترونیک (بازاریابی ایمیلی)
- بازاریابی از طریق تبلیغات نمایشی
- بازاریابی از طریق موتورهای جستجو
- بازاریابی از طریق تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک یا PPC
- بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی
- بازاریابی از طریق موبایل

 
بازاریابی از طریق پست الکترونیک (بازاریابی ایمیلی)

شکلی از بازاریابی مستقیم که پیام‌های تجاری را با استفاده از ابزارهای الکترونیکی به مخاطبان می‌رساند. این نوع بازاریابی روشی بسیار مقرون به صرفه، هدفمند، قابل استفاده در مقیاس انبوه و به طور کامل قابل اندازه گیری است که تمام این موارد نشان می‌دهند که این نوع بازاریابی یکی از قدرتمندترین تاکتیک‌های بازاریابی دیجیتال است.  


بازاریابی از طریق تبلیغات نمایشی

تبلیغات آنلاین شامل تبلیغات در سراسر اینترنت می‌شود: صفحات نتایج موتورهای جستجو، تبلیغات قرار گرفته در ایمیل‌ها، آگهی‌های قرار گرفته در شبکه‌های اجتماعی و در شبکه نمایش گوگل.  


بازاریابی از طریق موتورهای جستجو

هر روز میلیون‌ها نفر در سراسر جهان از موتورهای جستجو برای یافتن محتوا در اینترنت استفاده می‌کنند. موتورهای جستجو برنامه‌هایی بر پایه وب هستند که وب را نمایه سازی/ایندکس کرده و به مردم اجازه می‌دهند تا آنچه به دنبالش هستند را پیدا کنند. «جستجو» یا «بازاریابی بر اساس جستجو» اغلب به صنعتی اشاره دارد که در اطراف موتور جستجو ایجاد می‌شود.


بازاریابی از طریق تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک یا PPC

تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک یا PPC یک سیستم تبلیغاتی است که در آن تبلیغ کننده تنها به ازای هر کلیک روی آگهی پول پرداخت می‌کند؛ از این رو پرداخت به ازای هر کلیک نام گرفته است.  


بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی به دلیل گستردگی در دنیای امروز اینترنت از اهمیت بسیاری برخورداند. از آنجایی که این شبکه‌ها مخاطبین زیادی دارند، بسیار پویا هستند. شبکه‌های اجتماعی به شرکت‌ها و نام‌های تجاری فرصت بیشتر و بهتری برای تعامل با مشتری از طریق ارتباطات هدفمند می‌دهند. یکی از مهم‌ترین خصوصیت‌های شبکه‌های اجتماعی، «به اشتراک گذاری» است. اگر کاربران محتوا را دوست داشته باشند با دوستان خود به اشتراک خواهند گذاشت و این اشتراک گذاشتن‌های پی در پی میتواند باعث شود کاربران زیادی از عکس یا ویدئو تبلیغی شما بازدید کنند.
 

بازاریابی از طریق موبایل

تلفن همراه وسیله مهمی در استراتژی بازاریابی است. تلفن‌های همراه همیشه توسط مردم حمل شده و روشن هستند که این دو ویژگی، ترکیبی قدرتمند برای هر بازاریابی ایجاد می‌کنند.
  گزارش تخلف این پست نویسنده : ammarkhedri دسته بندی : خلاقیت و نوآوری عایدی بازدید : ویژه کاربران
  ایده‌های کوچک برای تغییرات بزرگ در دکوراسیون داخلی خانه ایده‌های کوچک برای تغییرات بزرگ در دکوراسیون داخلی خانه
  آموزش گام به گام مدیریت مالی شخصی آموزش گام به گام مدیریت مالی شخصی
  استفاده از شست مصنوعی روی دست سالم! استفاده از شست مصنوعی روی دست سالم!
  کسب در آمد از اینترنت کسب در آمد از اینترنت
  مرغ با سس چیپوتله مرغ با سس چیپوتله
  چگونه از انتشار فیلم و کلیپ های انحصاری درآمد کسب کنم؟ چگونه از انتشار فیلم و کلیپ های انحصاری درآمد کسب کنم؟
  بیسکویت بارویه آیسینگ لوندر بیسکویت بارویه آیسینگ لوندر
  کسب درآمد اینتی از طریق اشتراک عکس کسب درآمد اینتی از طریق اشتراک عکس



  نظری برای نمایش یافت نشد، شما اولین نظر را ارسال کنید !





  برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


  نماد اعتماد ملی
  1