لپ تاپ خود را اصولي تميز کنيد | راه و روش تميزکردن لپ تاپ , لپ تاپ خود را تميز کنيد , تميزکردن بدنه مات لپ تاپ , تميز کردن تاچ پد , تميز کردن صفحه کليد ,

ورود به حساب دسترسی سریع

لپ تاپ خود را اصولي تميز کنيد

امروزه با همه گير شدن ابزار هاي تکنولوژي ديگر کامپيوتر و لپ تاپ جزئي جدايي ناپذير از زندگي روزانه اغلب ماست. در اين مطلب روش هايي را به شما معرفي مي کنيم تا با کمک آنها از لپ تاپ خود بهتر مراقبت کنيد.
راه و روش تميزکردن لپ تاپ

امروزه با همه گير شدن ابزار هاي تکنولوژي ديگر کامپيوتر و لپ تاپ جزئي جدايي ناپذير از زندگي روزانه اغلب ماست. در اين مطلب روش هايي را به شما معرفي مي کنيم تا با کمک آنها از لپ تاپ خود بهتر مراقبت کنيد.


براي تميزکردن بدنه مات لپ تاپ از پاک کننده مخصوص و دستمال هاي ابريشمي نم دار استفاده کنيد

اول از همه بدنه لپ تاپ مهم است چرا که بيش از باقي مناطق با آن در ارتباط هستيد و ممکن است اثر انگشت روي آن بماند. اگر هنوز لپ تاپ نخريده ايد بهتر است به جنس بدنه که براق نباشد دقت کنيد. براي پاک کردن اين قسمت مي تواند از پاک کننده هاي مخصوص و يا دستمال هاي ابريشمي که خيلي کم نم دار شده اند استفاده کنيد.


براي تميز کردن صفحه کليد بايد نوع آن را مورد نظر داشت

دومين نقطه که با آن ارتباط بيشتري داريم کيبورد لپ تاپ است. براي تميز کردن صفحه کليد بايد نوع آن را مورد نظر داشت. صفحه کليدهايي که دکمه هاي آن از يکديگر جدا هستند و هرکدام محفظه خود را دارند تنها با تميز کردن ظاهر و روي آن تميز مي شوند. برخي صفحه کليدها نيز به صورت يکپارچه هستند و بين آن ها راه هاي نفوذ گرد و خاک وجود دارد. براي تميز کردن آن ها بايد از هواي فشرده شده با استفاده از يک لوله نازک استفاده کنيد تا تمامي آلودگي هاي درون کيبورد خارج شود.


براي تميز کردن تاچ پد بهتر است تنها از دستمال هاي لطيف و خشک استفاده کنيد

براي تميز کردن تاچ پد بهتر است بسيار احتياط کنيد. اين بخش از لپ تاپ بسيار حساس است و ممکن است به هر ماده اي سازگاري نداشته باشد. براي تميز کردن آن بهتر است تنها از دستمال هاي لطيف و خشک استفاده کنيد. آب يا مواد ضد عفوني کننده مي توانند اين صفحه را از کار بياندازند.


براي تميزکردن منافظ لپ تاپ استفاده از هواي فشرده شده و دستمال هاي نازک و لطيف بهتر است

در کناره هر لپ تاپي تعدادي ورودي مختلف و درگاه هاي متفاوت وجود دارد که بايد هميشه تميز باشند. بهترين راه براي تميز کردن اين درگاه ها استفاده از هواي فشرده شده و همچنين دستمال هاي نازک و لطيف است. هيچگاه از آب و يا دستمال هاي نم دار استفاده نکنيد چرا که ممکن است آب به داخل آن ها نفوذ کرده و از کار بيافتند.


بهتر است باتري لپ تاپ ها را هفته اي يکبار با دستمال خشک تميز کنيد

باتري لپ تاپ ها ممکن است بر اثر کثيفي ها عمرشان کاهش پيدا کند از همين رو بهتر است آن ها را هفته اي يکبار تميز کنيد. تنها کافي است باتري را از محفظه اش خارج و آن را با دستمال خشک تميز کنيد.


بهترين وسيله براي تميز کردن مانيتور لپ تاپ استفاده از دستمال هاي مخصوص ال سي دي است

براي تميز کردن مانيتورلپ تاپ هيچ‌گاه از آب و يا دستمال هاي مختلف استفاده نکنيد. بهترين وسيله براي تميز کردن مانيتور لپ تاپ استفاده از دستمال هاي مخصوص ال سي دي هاست که تنها گرد و خاک ها را از روي آن جمع مي کند.


لپ تاپ را در محل هايي که گرد و خاک و رطوبت بالا است قرار ندهيد

هميشه بهترين راه پيشگيري است پس بهتر است از قرار دادن لپ تاپ در محل هايي که گرد و خاک زياد است و همچنين مکان هايي که رطوبت آن ها بالا است جدا خودداري کنيد.


منبع : قهار
دوست داشتم ! ( 4 + ) گزارش تخلف این پست نویسنده : mhmn1365 دسته بندی : علمی و آموزشی
بمب هیدروژنی بمب هیدروژنی
چهار راهکار ویژه برای خواب بهتر چهار راهکار ویژه برای خواب بهتر
«نیکولاس تسلا» دانشمند نابغه ای که به حق خود نرسید «نیکولاس تسلا» دانشمند نابغه ای که به حق خود نرسید
مغز ما حتی پس از مرگ نیز کار می کند مغز ما حتی پس از مرگ نیز کار می کند
متابولیسم و نقش آن در لاغری متابولیسم و نقش آن در لاغری
بین شومینه و انواع بخاری کدام را انتخاب کنیم بین شومینه و انواع بخاری کدام را انتخاب کنیم
معرفی خانه 2M در پرتغال معرفی خانه 2M در پرتغال
عکس های از خانه ثروتمندترین مرد دنیا عکس های از خانه ثروتمندترین مرد دنیا
  • مطلب و توصیه های مفیدی بود برای ما که لپ تاپ داریمبرای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


نماد اعتماد ملی
1