طراحی وب سایت واکنش‌گرا چیست؟ | طراحی وبسایت , واکنشگرا , ریسپانسیو , طراحی کاتالوگ , طراحی قالب سایت , طراحی گرافیک , طراحی سایت در اصفهان , اصفهان

ورود به حساب دسترسی سریع

طراحی وب سایت واکنش‌گرا چیست؟

پست اسپانسر ( مهمان )
طراحی وب واکنش‌گرا (به انگلیسی: Responsive web design) (سرواژه:RWD) یک روش طراحی وب است که هدف آن نمایش مطلوب صفحه در طیف گسترده‌ای از دستگاه‌ها از تلفن‌های همراه تا نمایشگر کامپیوترهای رومیزی است.

طراحی وب واکنش‌گرا (به انگلیسی: Responsive web design) (سرواژه:RWD) یک روش طراحی وب سایت است که هدف آن نمایش مطلوب صفحه در طیف گسترده‌ای از دستگاه‌ها از تلفن‌های همراه تا نمایشگر کامپیوترهای رومیزی است. یک وب‌سایت طراحی شده به روش واکنش‌گرا با لایه‌های انعطاف‌پذیر، طراحی‌های شناور،تصاویر انعطاف‌پذیر و مدیا کوئری‌های CSS3 سازگار است.

 

- مفهوم شبکه‌های انعطاف‌پذیر این است که در آن برای اندازه عناصر صفحه به جای واحدهای مطلق مانند پیکسل یا پوینت از واحد های نسبی مانند درصد استفاده می‌کنیم.
- اندازه تصاویر انعطاف‌پذیر نیز با واحدهای نسبی تعیین می‌گردد تا بیرون از عنصر نمایش‌دهنده خود نشان داده نشود.
- مدیا کوئری‌ها امکان استفاده از CSSهای مختلف برای صفحه براساس ویژگی‌های دستگاه نمایش‌دهنده (معمولاً براساس عرض مرورگر وب) فراهم می‌کنند.

 

طرحی وب سایت به قالب نمایشی و طراحی گرافیکی صفحات موجود در وب گاه می‌گویند که معرف محتوا و مطالب آن وب سایت می‌باشد. طرح وب جلوه بصری هدف وب گاه است و اولین بخش از یک صفحه وب است که ذهن مخاطب را با خود درگیر می‌کند.  طراح وب با در نظر گرفتن هدف سایت و مخاطبان آن و با استفاده از المان‌های متناسب با رویکرد سایت و به کمک ذهن خلاق و ذوق هنری خود در بکار بردن ابعاد و رنگها، طرحی خلق می‌کند که ضمن ایجاد یکپارچگی در کلیه صفحات وب گاه، نمای تکرار شونده و خسته کننده را به مخاطب القا نکند. در وب گاه باید از الگوی ثابتی در صفحات استفاده کرد که کاربر به هنگام دیدن صفحات متوجه این است که همه صفحات در یک سایت مشخص هستند.

 

سایت‌های مجهز به سیستم مدیریت محتوا (Content Management Systems):

سایت‌های مجهز به سیستم مدیریت محتوا که در اصطلاح به CMS که مخفف Content Management System است مشهورند، وبسایت‌هایی از نوع پرتال‌ها یا سایت‌های پویا هستند که برای مصارف خاص توسط طراحان حرفه‌ای و یا شرکتهای طراحی حرفه‌ای ایجاد می‌شوند. تمام مزایا و معایب مربوط به سایتهای پویا در مورد سایتهای مجهز به سیستم مدیریت محتوا صدق می‌کند. البته در نظر داشته باشید که سایتهای پویا و پرتالها نیز مجهز به سیستم مدیریت محتوا هستند اما آنچه که در CMSها متفاوت است طراحی آنها و سیستمهای مدیریت محتوای آنها برای مصارف خاص است. از مزایای سیستمهای مدیریت محتوا نسبت به سایر سایتهای داینامیک می‌توان به آماده بودن و جامع بودن آنها اشاره کرد. از این رو اغلب اینگونه از سایتها در کمتر از ۳ روز کاری قابل نصب و استفاده هستند.

 

طراحی سایت‌های CMS مانند یک خط تولید محصول است و از آنجا که طراح باید نمونه‌های محدودی را به صورت انبوه تولید کند سعی در رعایت تمام اصول امنیتی، گرافیکی، موارد مربوط به رنکینگ و امتیاز موتورهای جستجو و سایر موارد مؤثر می‌کند. با توجه به مزیت‌های آنها به تمامی افراد، سازمان‌ها و شرکتهایی که شرایط داشتن سایت‌های داینامیک را دارند توصیه می‌شود تا ابتدا به دنبال سیستم‌های مدیریت محتوای مخصوص به کار خود بگردند و در صورتی که پیدا نشد به طراحی سایت‌های پویا روی بیاورند.


  • تصویر شماره 1 :: طراحی وب سایت در اصفهان

  • تصویر شماره 2 :: طراحی وب سایت

  • تصویر شماره 3 :: وبسایت ریسپانسیو مانند آب می ماند
دوست داشتم ! ( 6 + ) گزارش تخلف این پست نویسنده : rezapour دسته بندی : گرافیک و طراحی
طراحی خلاقانه پاویون برند IKEA در دبی طراحی خلاقانه پاویون برند IKEA در دبی
معماری شگفت‌انگیز خانه اپرای هاربین معماری شگفت‌انگیز خانه اپرای هاربین
شخصیت های مشهور کارتونی قبل و بعد از اعتیاد شخصیت های مشهور کارتونی قبل و بعد از اعتیاد
دیدن این ابرهای بامزه را به خودتان هدیه بدهید! دیدن این ابرهای بامزه را به خودتان هدیه بدهید!


موردی برای نمایش یافت نشد


  • turknet دوست عزیز از پیام شما بسیار ممنونم بله شما درست میفرمایید ولی با امکان استفاده از cms های اوپن سورس کد نویسی ها به حداقل رسیده میتوانید در وب سایت ما بیشتر با این موضوع آشنا شوید www.rezapour.net
  • mohammadan ممنون از توجه شما دوست عزیز
  • cmsها و سایتهای پویا قابلیت به روزرسانی آسانتری دارن نسبت به سایتهای ایستا که حتما باید به کد نویسی وارد بود
  • در عین سادگی واقعا جذاب بود!برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


نماد اعتماد ملی
1