دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینریزش مو در کودکان: علل ایجاد و راهکارهای درمان

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

شاید برای برخی از شما قابل باور نباشد که ریزش مو ممکن است کودکان را هم درگیر کند. اگر کودک شما هم دچار این مشکل است دیگر جای هیچ نگرانی نیست، زیرا قرار نیست کودک دلبندتان در آینده تاس شود.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 4 ) بنچاق !
نویسنده : behnam71 شماره پست : 34601 تاریخ انتشار : 1399/01/31
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : aliseparo , yas1367 , yaser ,
1-کمبودهای غذایی:

تغذیه‌ مناسب برای سلامت بدن ضروری است. زمانی که بچه ‌ها ویتامین ‌ها، مواد معدنی و پروتئین کافی جذب نکنند، ریزش مو در آن ها رخ می دهد.ریزش مو در کودکان می‌تواند نشانه‌ی اختلالات تغذیه ای مانند بی اشتهایی عصبی و یا پرخوری عصبی باشد. عوارض رژیم غذایی گیاهی کم پروتئین و رژیم گیاه‌خواری هم از دیگر دلایل بروز این مشکل است.


2-کم‌کاری تیروئید:

تیروئید غده‌ ای است که در گردن قرار دارد. این غده هورمون هایی را ترشح می‌کند که به کنترل متابولیسم بدن کمک می‌کند.
در کم‌ کاری تیروئید، این غده به اندازه ی کافی هورمون مورد نیاز برای عملکرد خود را ترشح نمی‌کند.


3-شیمی درمانی:

کودکانی که تحت شیمی درمانی قرار می‌گیرند موی خود را از دست می‌دهند. شیمی درمانی یک روش درمانی شدید و قوی است که سلول های دارای تقسیم سلولی سریع را تحت تأثیر قرار می ‌دهد. این سلول‌ ها شامل ریشه ی موی سر نیز می‌شوند. بعد از پایان درمان، موی سر باید دوباره رشد خود را از سر گیرد.


4-دلایل غیرپزشکی ریزش مو:

گاهی اوقات کودکان موی خود را به دلایل غیرپزشکی از دست می دهند. دلایل معمول ریزش مو در کودکان از این دسته شامل موارد زیر است.


5-ریزش موی نوزاد:

در شش ماه اول زندگی، اکثر نوزادان موهایی که با آن متولد شده اند را از دست می دهند. ریزش موی نوزادان به رشد موهای جدید کمک می کند. این نوع ریزش مو کاملاً عادی است و جای هیچ نگرانی ندارد.


6-ریزش موی سایشی:

برخی از نوزادان موی پشت سر خود را از دست می دهند و این به سبب سایش مداوم آن قسمت از سر با بالشت و یا دلایل متعدد دیگری می تواند باشد. زمانی که نوزادان بزرگ تر شوند و شروع به راه رفتن و نشستن کنند، این مشکل برطرف می شود و موی آن ها دوباره رشد خواهد کرد.


7-خشک کردن مو:

استفاده از گرمای سشوار برای خشک کردن یا صاف کردن موها به آن ها آسیب می رساند و باعث ریزش مو می شود. وقتی موی کودک خود را خشک می کنید از کمترین درجه ی گرما استفاده کنید و از استفاده ی هر روز از آن پرهیز کنید.


8-چشم انداز:

ریزش مو اغلب یک تهدید جدی در زندگی کودکان محسوب نمی شود، اما گاهی اوقات می تواند بر روی عزت نفس و احساسات آن ها تأثیرات زیادی بگذارد. روش های درمانی زیادی برای رفع مشکل ریزش مو در کودکان در دسترس است، اما ممکن است برای یافتن درمان مناسب نیاز به آزمون و خطا باشد.ش

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : ریزش موی نوزاد ، ریزش موی سایشی ، خشک کردن مو
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید