دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینچرا هوش هیجانی در تجارت بسیار مهم است؟

پست های بیشتر از دسته روزانه و اجتماعی

هوش هیجانی - یا EQ، به معنای توانایی استفاده از احساسات خویش به نفع کامل تعریف می شود. افراد باهوش عاطفی کاملاً از مهارتهای اجتماعی خود (از جمله خودآگاهی، همدلی و امثال آنها) برخوردار هستند و وقتی در امور رهبری قرار می گیرند، ضمن الهام بخشیدن به تفکر
گزارش تخلف دوست داشتم ( 5 ) بنچاق !
نویسنده : moosa70 شماره پست : 34593 تاریخ انتشار : 1399/01/31
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : hoomanz , nasrinzsa44 , yas1367 , Htm ,
هوش هیجانی - یا EQ، به معنای توانایی استفاده از احساسات خویش به نفع کامل تعریف می شود. افراد باهوش عاطفی کاملاً از مهارتهای اجتماعی خود (از جمله خودآگاهی، همدلی و امثال آنها) برخوردار هستند و وقتی در امور رهبری قرار می گیرند، ضمن الهام بخشیدن به تفکرات خارج از محدوده ، به نظرات دیگران احترام می گذارند.

علاوه بر این، مشاغل شروع به توجه به تأثیر EQ بر بهره وری و تعامل کارمندان می کنند. در حالی که سنجش "مهارت های نرم" در طول مصاحبه ها همیشه بخشی از تلاش های استخدامی بوده است، بسیاری از تیم ها اکنون در حال یافتن روش هایی برای سنجش هوش هیجانی هستند و تعیین می کنند که آیا یک نامزد علاوه بر صلاحیت های عملی، براساس این عوامل مناسب برای شغل است.

تعریف هوش هیجانی می تواند ذهنی باشد - خصوصاً در متن مصاحبه. با این وجود، در ارزیابی یک نامزد جدید باید چند عامل وجود داشته باشد. در بیشتر موارد، سؤال کردن در مورد EQ برای شغل مورد نظر بسیار آسان است، و پاسخ به سؤالات مصاحبه که در حال حاضر یک معیار صنعت است می تواند در مورد نحوه برخورد فرد با یک وضعیت عاطفی بسیار آشکار شود.


خودمدیریتی

برخلاف آنچه مردم فکر میکنند مشخصه EQ بالا نیست. در عوض ، افراد دارای EQ بالا قادرند احساسات خود را به صورت بالغ بیان کنند بدون اینکه به آنها اجازه دهید در تصمیم گیری خود قرار بگیرند یا آنها را وادار به عمل ناشایست کنند.

توانایی خود مدیریتی به افراد قدرت می دهد تا از استرس و فرسودگی اجتناب کنند و همچنین خود را به دلایلی فراتر از یک چک ساده تحریک کنند. غالباً، بهترین خود مدیران، ایفاکنندگان نقش عالی هستند که قادر به فعالیت خودگردان هستند.


خودآگاهی

هر فرد از طریق تربیت، تحصیلات، ارتباطات شخصی و علایق خود،  محصولی از شرایط اجتماعی آنهاست. هیچ کس کاملاً عاری از تعصب نیست، اما همه این قدرت را دارند که به طور انتقادی خود را ارزیابی کنند و درک کنند که نقاط کور آنها درمورد ذهنیت موجودشان کجاست.

در حالی که سؤال مصاحبه، "بزرگترین ضعف شما چیست؟" به چیزی شوخی تبدیل شده است، ایده ی پشت سر آن مطمئناً اینگونه نیست. در عوض، یک راه بهتر برای ارزیابی خودآگاهی، سؤال از یک نامزد در مورد تجربه یادگیری است که در طی آن یا چگونگی اعتقاد آنها در طی زمان بهبود یافته است.  


همدلی

در هر موقعیتی که نیاز به تعامل با انسانهای دیگر داشته باشد، همدلی برای درک دیدگاههای متضاد و ارتباط با دیگران بسیار مهم است. این مهارتی است که می توان آموخت و مخصوصاً برای رهبران مشاغل بسیار مهم است. تفاوت بین همدلی و "خوب بودن" در این است که دومی تلاش می کند تا ظاهر خود را ادامه دهد در حالی که سابق تلاش می کند شخص دیگری را بطور فعال بفهمد.


مدیریت روابط

همدلی همچنین یکی از مؤلفه های مهم مدیریت روابط است، هرچند بیشتر به این مهم نیز می پردازد. آگاهی اجتماعی، حل تعارض و احترام متقابل می تواند به حرکت در تجارت کمک کند. در حقیقت، توانایی حل و فصل مسائل در محل کار به طور جد می تواند از زمان بهره وری از دست رفته در شنوایی و شایعات جلوگیری کند.


ایده های جدید برای تجارت

نگرش به مشاغل نسبت به دهه های قبل بسیار تغییر کرده است و کارمندان مدرن به دنبال تحقق مشاغل خود هستند، نه فقط ثبات، پیشرفت و درآمد. و اگر آنها موقعیتی را که دوست دارند ندارند، از هر زمان دیگری مجبور به ترک کار می شوند، به عنوان این واقعیت نشان می دهد که 30٪ از کارگران هر 12 ماه یکبار مشاغل یا شغل را تغییر می دهند. با گسترش وسعت فرصت های شغلی موجود، افراد جوان تر تمایل به پیدا کردن مکانی دارند که احساس کنند متعهد هستند

رهبران مشاغل با ضریب هوشی بالا می توانند یک محل کار را برای کارمندان پذیراتر و معنی دار کنند. و باز هم، این فقط مربوط به دوست داشتن با کارمندان نیست. رهبران باید مایل باشند تا با کارمندان گفتگوهای سختی انجام دهند و حتی در شرایطی که آنها اشتباه کرده اند با همدلی به آنها پاسخ دهند. در حقیقت، گزارشی از توسعه ابعاد بین المللی (DDI) خاطرنشان كرد كه رهبران دارای همدلی در بیشتر مهارتهای كلیدی مدیریتی 40 درصد بیشتر بودند.

هشدار داده می شود که برای ارزیابی قابلیت زنده ماندن طولانی مدت یک کارمند، جستجوی هوش هیجانی نتیجه نهایی نیست. EQ می تواند با گذشت زمان و با تمرین بهبود یابد، و غالباً، صرف وقت دادن به تفکر انتقادی می تواند مسیری طولانی را طی کند. علاوه بر این، آزمونها تمایل به ذهنی دارند و برای ارزیابی نقاط قوت و ارزش یک نامزد یا کارمند معین، توجه دقیق از مشاغل لازم است.

در هر صورت  آگاهی از EQ برای ایجاد یک تیم قدرتمند و کمک به رهبران در ارتباط معنادار با کارمندان بسیار مهم است. حرفه مدرن در حال تغییر است و بیش از هر زمان دیگر افراد به رهبری احتیاج دارند که محیط مثبتی را برای آنها فراهم می کند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : تآثیر هوش هیجانی در تجارت ، ایجاد ایده های جدید برای تجارت ، خود مدیریتی چیست؟
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید