دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینچطوری مچ دروغگو را بگیریم ؟

پست های بیشتر از دسته علمی و آموزشی

حتی اگر بتوانیم طوری دروغ بگوییم که قانع کننده به نظر برسد، بدن مان دست آخر حقیقت را آشکار خواهد کرد. علت این مسأله آن است که دروغگوها معمولاً از زبان بدن شان غافل می شوند و در عوض، تمام تمرکزشان را روی حرف ها و حالت چهره شان می گذارند
گزارش تخلف دوست داشتم ( 19 ) بنچاق !
نویسنده : misskara شماره پست : 34581 تاریخ انتشار : 1399/02/12
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : hoomanz , ns6200 , fzqueen , vashty , fatemehhabibzadeh , famzed , roz1367 , relation , mahvash , somiya , azadbakhtoksi , akbar128 , elrxdxx ,
1- مکث زیاد

یکی از رایج ترین نشانه ها که دروغگویی یک شخص را معلوم می کند، مکث کردن او در هنگام صحبت است، پس به این مسأله توجه داشته باشید. اگر کسی در هنگام صحبت مدت طولانی یا زیاد مکث کند، یعنی احتمالاً در حال دروغ گفتن است و سعی دارد با این کار برای خود وقت بخرد و در مورد چیزی که می خواهد بگوید فکر کند. این مسأله در مورد استفاده از عبارات و اصوات پرکننده هم صدق می کند.


2- طولانی شدن ابراز احساسات

احساسات واقعی معمولاً بیشتر از 5 ثانیه طول نمی کشند. اگر کسی بیشتر از 5 ثانیه ابراز احساسات کند، به احتمال زیاد واکنش او واقعی نیست. حتماً شما هم موافقید که ممکن نیست بتوانید چهره تان را 10 ثانیه یکسره در یک حالت نگه دارید. پس از این نکته غافل نشوید.


3- زمانبندی نادرست

دانشمندان پی برده اند همیشه اول احساسات بروز پیدا می کنند و سپس، به دنبالش کلمات می آیند. اگر کسی ابتدا بگوید که عصبانی است و تازه بعد از آن چهره اش حالت عصبانی پیدا کند، یعنی حرفش راست نیست.


4- خالصانه نبودن احساسات

احساسات واقعی خالصانه هستند و تقلید آن همیشه کار ساده ای نیست، پس سعی کنید متوجه شوید تا چه حد بی ریا هستند. احساسات زمانی خالصانه هستند که فقط یک بخش از چهره تغییر نکرده باشد. مثلاً اگر کسی می خندد، نباید فقط لب هایش حرکت کند، بلکه چین و چروک هایی هم باید در نزدیکی چشم هایش ظاهر شود و ابروهایش خودکار پایین بیاید. این مسأله در مورد دیگر انواع احساسات هم صدق می کند.


5- تکرار زیاد

گرچه به زبان آوردن افکار خود برای بعضی افراد کار دشواری است، اما تکرار بیش از اندازه هم ممکن است نشانه ی دروغگویی فرد باشد. اگر شخصی دائماً چیزی را تکرار کند، ممکن است به این معنی باشد که سعی دارد خودش و شما را قانع کند و از واکنش شما بفهمد که حرف هایش را باور کرده اید یا نه.


6- جواب دادن به سؤالات با همان کلمات و عبارات سؤال

از انتخاب کلمات افراد هم به چیزهای زیادی می توان پی برد. اگر کسی در جواب از همان کلمات و عبارت های سؤال استفاده کند، یعنی به اندازه ی کافی احساس راحتی نمی کند و سعی دارد دقیقاً همان چیزی را بگوید که شما گفتید، چون ممکن است نگران باشد که بیشتر یا چیزی غیر از آنکه باید بگوید. تکرار خود سؤال قبل از جواب دادن به آن هم نشانه ی بدی محسوب می شود. بسیاری از دروغگوها با این کار سعی می کنند برای خود وقت بخرند و جوابی برای سؤال سر هم کنند.


7- پوشاندن صورت یا دهان

یکی از راحت ترین نشانه ها در زبان بدن برای تشخیص دروغگویی افراد، پوشاندن صورت یا دهان است. این حرکت در میان افراد دروغگو شایع است چون در واقع یک واکنش روانی است. بنابراین اگر متوجه این مسأله شدید، به احتمال زیاد شخص مقابل تان در حال دروغ گفتن است.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : دروغ گفتن ، ترفندهای روانشناسی ، نشانه فرد دروغگو
 مطالبتون برای گرفتن مچ دروغ گو واقعن مفید و جالب بود.
 بنظرم این مطلب خیلی مفید و کاربردیه . به خصوص که تو فرهنگی هستیم که دروغ گفتن توش عادیه.
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید