دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاین10 دانستنی جالبی که در مورد دلفین ها نمی دانید

پست های بیشتر از دسته طبیعت، حیوانات و محیط زیست

دلفین ها حیوانات باهوش و شادی هستند.آنان بسیار بازیگوشند و البته گاهی اوقات می شنویم کمک های بسیاری به کسانی که در دریا گرفتار شده اند می کنند.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 6 ) بنچاق !
نویسنده : redrose98 شماره پست : 34578 تاریخ انتشار : 1399/01/30
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : hoomanz , ns6200 , roz1367 , saeed1991 , Htm ,
1)بهترین دوست آدم ها در دریا

دلفین ها کمک های زیادی به انسان ها در دریا می کنند.آنها به ماهیگیران کمک می کنند تا ماهی بیشتری صید کنند،به غواصان کمک می کنند تا کشتی های غرق شده را پیدا کنند،از غرق شدن شناگران در دریا جلوگیری می کنند و حتی به پزشکان کمک می کنند تا مشکلات رفتاری کودکان را معالجه کنند.


2)توانایی های جالب

دلفین ها شناگران،غواصان،شیرجه زنان خیلی ماهری هستند برخی می توانند 40 کیلومتر را در یک ساعت طی کنند و 300 متر به عمق دریا بروند و 6 متر به بیرون از سطح آب بپرند.نوع خاصی از آنان (باتل نوز) می توانند 30 دقیقه نفس خودشان را حبس کنند.


3)دلفین ماده

دلفین ها برای بقای نسل یا چیزی شبیه آن جفتگیری نمی کنند بلکه این کار سبب آرامش آنان می شود.زمان جفتگیری دلفین ها تنها 15 تا 20 دقیقه طول می کشد و مدت زمان بارداری دلفین ماده 10 تا 12 ماه به طول می انجامد و سپس بچه دلفین 9 ماه از شیر مادر تغذیه می کند تا رشد کند.


4)مهارت جالب شکار آنها

ماهی،هشت پا و صدف از غذاهای مورد علاقه دلفین ها هستند.هر کدام از آن ها به منبع غذایی برسد با ایجاد صداهایی دیگر دلفین ها را خبر می کند تا شکاری دسته جمعی داشته باشند،این نوع شکار دلفین ها بسیار مفید برای ماهی گیران و دیگر شکارچیان نیز می باشد.


5)ارتباط دلفین ها

دلفین ها با ایجاد صداهایی به شکل تلگراف یا موسیقی با هم ارتباط برقرار می کنند.سنسورهای شنوایی آن ها می توانند صدایی با بسامد 250Hz تا 200KHz را دریافت کنند.با این توانایی آنان قادرند تصویر دقیقی از جزئیات زیر دریا را به دقت نقشه یا عکس به هم ابلاغ کنند هر چند فاصله آنها خیلی زیاد می باشد.


6)پستانداری خاص

دلفین ها از دسته پستانداران می بتشند و برای قدرت ماهیچه هایشان به اکسیژن جو نیاز دارند.جالب اینکه آن ها فقط 0/5 ثانیه از اکسیژن هوا تنفس می کنند و می توانند 15 دقیقه نفس خود را حبس کنند.دلفین های باتل نوز 2 تا 3 دقیقه بینی خود را از آب بیرون می آورند تا بتوانند نفس خود را بیشتر حبس کنند.


7)مکانیسم دفاعی دلفین ها

دلفین های آزاد موقع خواب تنها از نیمی از مغزشان اسنفاده می کنند و نیم دیگر مغزشان در حال استراحت می باشد.این در مورد دلفین هایی که در باغ وحش متولد شده اند هنوز ثابت نشده است.


8)اتحاد دلفین ها

دلفین ها به صورت گروهی زندگی می کنند،که برخی از این گروه ها شامل 1000 تا 8000 دلفین می باشد و در هر گروه دلفین های ماده در مرکز قرار می گیرند و توسط دلفین های نر محاصره می شوند


9)ویژگی های خاص دلفین ها

دلفین ها گوش های بسیار قوی دارند به طوری که می توانند فرکانس های خیلی ضعیف را دریافت کنند که از انسان یا هر موجود دیگری بعید است.پوست مخصوصی دارند که آنها را گرم نگه می دارد.


10)کوچکترین و بزرگترین دلفین

کوچکترین دلفین ها پُرپُیز در دریای کُرتِز زندگی می کنند که طولش 1/5 متر و وزنش 50 کیلوگرم می باشد.بزرگترین نوع دلفین در اُرکا وجود دترد که جنس نر آن تا 8 متر رشد می کند و وزنش تا 6 تن هم می رسد.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : رفتار دلفین ها ، ویژگی خاص دلفین ، ارتباط دلفین
 جالب بود.
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید