دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاین5 سؤالی که هنگام ناامید شدن باید در نظر بگیرید.

پست های بیشتر از دسته روزانه و اجتماعی

ناامیدی بخشی از زندگی است. اما اگر با آن به درستی برخورد نکنید، می تواند به آرامی شما را از پا درآورد و زندگی شما را مختل کند. از این رو، یادگیری چگونگی مقابله با ناامیدی بسیار مهم است.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 11 ) بنچاق !
نویسنده : moosa70 شماره پست : 34563 تاریخ انتشار : 1399/01/25
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : relation , ns6200 , mahvash , hoomanz , seegrams , roz1367 ,
ناامیدی بخشی از زندگی است. اما اگر با آن به درستی برخورد نکنید، می تواند به آرامی شما را از پا درآورد و زندگی شما را مختل کند. از این رو، یادگیری چگونگی مقابله با ناامیدی بسیار مهم است.

در این مقاله، من قصد دارم 5 سؤال را با شما در میان بگذارم تا در مواجهه با ناامیدی از خود بپرسید. این 5 سوال به شما کمک می کند تا با آن ناامیدی کنار بیایید و شما را به موفقیت های بیشتری سوق دهد.


1- چرا ناامید شده ام؟

وقتی احساس ناامیدی می کنید، توضیح  چرا نا امید شده ام؟ بعضی اوقات دشوار است این فقط اتفاق می افتد با این حال، برای کنار آمدن با آن، ابتدا باید با منطقی برخورد کردن با ناامیدی خود شروع کنید.

از خودتان سؤالاتی بپرسید مانند اینکه چرا چنین احساسی دارید؟ به ویژه چه چیزی باعث ناامیدی شده است؟ به عنوان مثال، اگر ناامید شده اید زیرا ارتقاء مورد انتظار را دریافت نکرده اید، 5 بار از خود بپرسید "چرا".

با این کار به ریشه ناامیدی خود می روید. خیلی اوقات متوجه خواهید شد که دلیل آن چنان ظریف بوده که حتی آن را نمی دانید. پرده برداری از دلیل واقعی ناامیدی شما اولین قدم برای مبارزه مؤثر با آن است.  


2- آیا برای جلوگیری از ناامیدی کاری می توانستم انجام دهم؟

هنگام مواجهه با ناامیدی، احساس پشیمانی یک چیز بسیار طبیعی است. اما همه شرایط تقصیر شما نیست. این سؤالات را در نظر بگیرید، آیا شما می توانستید شرایط را کنترل کنید؟

شما متوجه خواهید شد که اغلب نمی توانستید شرایط خود را کنترل کنید. شما ممکن است بهترین تلاش خود را برای تصدی یک شغل خاص کرده باشید، اما در پایان نمی توانید کنترل کنید که آیا شرکت قصد دارد آن را به شما بدهد یا نه.

در شرایط نادری که در واقع اشتباه شما منجر به ناامیدی شد، نگران نباشید. در این حالت، بیشتر به سوال 5 توجه کنید هدف اصلی این سوال تفکیک بین ناامیدی هایی است که هیچ کنترلی بر آنها نداشته اید و و کارهایی که انجام داده اید.


3- چگونه می توانم این ناامیدی را در مدت 5 سال درک کنم؟

وقتی در زندگی من با یک مشکل خاص روبرو شدم، دوستم به من جمله ای اساسی را که تا امروز به یاد می آورم به من گفت ، "این به هیچ وجه در چند سال مهم نیست."

این به من اجازه می داد چیزهایی را از منظر جدید ببینم. از خود بپرسید، این کاهش در مدت زمان چند ساله چقدر مهم خواهد بود؟ در مواجهه با ناامیدی، گرفتار شدن در "دید تونل" برای شما بسیار آسان است. شما فقط بر این نکته تأکید می کنید که ناامیدی چقدر وحشتناک است شما فقط روی آنچه از دست داده اید تمرکز می کنید شما فقط بر روی تمام پیامدهای منفی ناشی از گذشته تمرکز می کنید این اغلب باعث می شود که تصویر بزرگتر را از دست ندهید.

بعضی اوقات، ممکن است کلید "نه" کلید اصلی باز کردن قفل درب "بله" باشد. در دراز مدت، این عقب نشینی ممکن است نه تنها ناچیز باشد، بلکه ممکن است شما را به موفقیت های بیشتری نیز سوق دهد.  


4- وقتی بعد از 5 سال به گذشته نگاه کنم، آیا این مانع مرا بدتر کرده است؟

درد ممکن است در واقع چیز خوبی باشد. درد ممکن است چشم شما را به جنبه های خاصی از زندگی شما که نیاز به رشد دارند باز کند. درد همان چیزی است که باعث می شود بدانیم چه مشکلی در زندگی ما وجود دارد. توماس ادیسون یک بار گفت، "من نتوانسته ام شکست بخورم. من فقط 10،000 راه پیدا کرده ام که کارایی نخواهد داشت. "

من مطمئن هستم که شما می توانید ده ها نقل قول دیگر در مورد شکست و ناامیدی را مطالعه کنید. شما به خوبی می دانید که ناامیدی اغلب پایه و اساس موفقیت است. وقت آن است که واقعاً آن را باور کنیم. ناامیدی خود را از لنزهای آینده بنگرید. آیا واقعاً ناامیدی شما را قوی نمی کند؟


5- از ناامیدی چه چیزی می توانم یاد بگیرم؟

وقتی در مدرسه تحصیل می کردم، این واقعه را به خاطر می آورم. کلاس ما برای امتحان ریاضی خیلی بد عمل کرده بود، من خودم را هم شامل می شد. آن وقت بود که معلمم به ما گفت، "دردی را که اکنون احساس می کنی به خاطر بسپار. فقط آن را خاموش نکنید. زیرا با این درد در آینده آزمایشات بعدی به شما قدرت می بخشد. "فقط دردی را که به عنوان دشمن خود احساس می کنید، درمان نکنید.

دلیلش این است که با این درد درسهای بسیاری را که با ناامیدی همراه بودید به یاد خواهید آورد. و این می تواند عامل رشد شما به یک فرد بالغ تر و عاقل تر باشد. بنابراین، توصیه می کنم تا درسی که می توانید از هر ناامیدی که با آن روبرو هستید را یاد بگیرید.

نتیجه گیری: ناامیدی دردناک است. میدانم. اما آنها می توانند بزرگترین پل راه اندازی برای موفقیت های آینده شما باشند. به ناامیدی های خود نگاه نکنید. امروز از خودتان این 5 سوال را بپرسید.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : چگونگی مقابله با ناامیدی ، چرا ناامید شده ام؟ ، از ناامیدی چه چیزی می توانم یاد بگیرم؟
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید