دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینمهم‌ترین راهکارهای یادگیری یک زبان جدید

پست های بیشتر از دسته علمی و آموزشی

یادگیری زبان تازه تلاش زیادی می‌طلبد. روند یادگیری زبان گاهی ممکن است آنقدر دشوار باشد که ندانید باید از کجا شروع کنید. ولی تسلط بر یک زبان فرصت‌های زیادی پیش روی شما قرار می‌دهد. می‌توانید با افراد بیشتری رابطه برقرار کنید.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 8 ) بنچاق !
نویسنده : hoomanz شماره پست : 34560 تاریخ انتشار : 1399/01/25
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : vashty , mahvash , seegrams , Elsa66 , saeed1991 ,
ما در اینجا از بهترین متخصصین زبان دنیا کمک خواستیم. این افراد نه تنها بر یک زبان بلکه چندین زبان دیگر دنیا مسلطند. آن‌ها زبان‌های مختلفی از گروه‌های متفاوت زبانی را مطالعه کردند و در آن خبره شدند. بار‌ها زبان‌آموز مبتدی بودند و می‌دانند یادگیری یک زبان تازه تا چه اندازه سخت و ترسناک است. در ادامه دو تا از مهم‌ترین راهکار‌های پیشنهادی هرکدام را عنوان می‌کنیم. آن‌ها را به کار ببرید و به راحتی زبان بیاموزید.

از نفهمیدن نترسید! سعی کنید مواردی را که متوجه نمی‌شوید از طریق محتوای متن حدس بزنید و درباره‌ی کلماتی که دائماً می‌شنوید، ولی معنای آن‌ها را نمی‌دانید بپرسید و معنای آن‌ها را پیدا کنید. سعی کنید تا حد ممکن از آن زبان استفاده کنید. نگران اشتباه کردن یا احمق جلوه دادن خود نباشید. با زبان بازی کنید. از اشتباهات خود درس بگیرید و خوش بگذرانید.

قبل از هر چیز باید بدانید مطالعه‌ی منظم و مستمر در طول زمان کلید دستیابی به نتایج مطلوب است. زمان‌هایی هستند که ممکن است انگیزتان را از دست بدهید یا انقدر مشغول باشید که وقتی برای مطالعه‌ی زبان نداشته باشید. این کاملاً طبیعی است. مهم این است که بر مطالعه پافشاری کنید و سعی کنید هر روز کمی وقت پیدا کنید و به وقتی که برای مطالعه مشخص کردید متعهد باشید. زمان خودش بیشتر کار را انجام می‌دهد.

برای صحبت با افراد به زبان جدید زیاد صبر نکنید. وقتی هنوز مبتدی هستید از صحبت کردن می‌ترسید. این مسئله عادی است. اما باید بدانید که تنها با حرف زدن میتوانید مهارت‌های مکالمه‌ی خود را تقویت کنید؛ نه متنظر ماندن. یک زبان‌آموز دیگر یا مدرس زبان پیدا کنید. جلسات منظمی را برای مکالمه . آنلاین یا حضوری . ترتیب دهید. به نظرم سه بار در هفته عالی باشد. با مکالمه‌ی منظم سریعاً اعتماد به نفس پیدا می‌کنید و در روند یادگیری پیشرفت خواهید کرد.

عبارت‌های پرکاربرد را یاد بگیرید. اگر به کتاب‌های آموزش زبان نگاهی بیاندازید، در همه‌ی آن‌ها عبارت‌های مشابهی مانند:"چطوری؟"، "ایستگاه کجاست؟"، ”یک فنجان قهوه میخواهم، لطفاً." پیدا خواهید کرد. اما آیا همه‌ی این عبارات را در زندگی واقعی به کار می‌برید؟ پیشنهاد میکنم تنها عباراتی را یاد بگیرید که در مکالمات روزمره‌ی خود از آن‌ها استفاده می‌کنید. با این روش در همان مراحل ابتدایی یادگیری زبان می‌توانید با افراد تمرین مکالمه کنید.

تا حد ممکن از آن زبان استفاده کنید. ممکن است شما هم این جمله را که میگویند: بهترین روش برای یادگیری زبان، زندگی در جایی است که به آن زبان صحبت می‌کنند؛ شنیده باشید. مقصود این جمله این است که هر روز زبان مدنظر را می‌شنوید و با توجه به موقعیت و برای رفع نیاز‌ها به آن زبان صحبت می‌کنید. ولی این روش یک محدودیت دارد: اگر وقت یا پول کافی برای سفر به شهر یا کشور‌های دیگر را نداشته باشید چه؟ من به شما می‌گویم که در همان محل زندگی خود چکار می‌توانید انجام دهید.

مقاله بخوانید و لغتنامه‌ها را چک کنید. (این روش دایره‌ی لغاتتان را افزایش می‌دهد و به شما یاد می‌دهد هرکدام را چگونه در جمله‌های مختلف استفاده کنید.) به رادیو یا تلویزیون گوش دهید. (بهتر است بیشتر به دیالوگ‌ها توجه کنید نه آهنگ‌ها. مگر اینکه بخواهید آواز خواندن یاد بگیرید، چون اگر می‌خواهید صحبت کردن یاد بگیرید باید به صحبت کردن مردم گوش دهید نه آواز خواندنشان.) در هر فرصتی که پیش آمد به آن زبان صحبت کنید.

هر نوع حس ترس و ناامیدی درونی را رها کنید. وقتی شروع به یادگیری زبان می‌کنید ذهنتان دائماً شک می‌کند که آیا جمله‌ای که می‌خواهید بگویید درست است؟ آیا اصلاً کلمات را بلدید یا نه؟ لازم است در این مواقع به سادگی نگرانی را رها کنید و شک درونیتان را نادیده بگیرید. سعی نکنید برای هر جمله یک متن از پیش آماده شده داشته باشید. (ما اینگونه به زبان مادری صحبت نمی‌کنیم.) در عوض خیلی ساده هر چه می‌دانید بگویید یا در مورد مسائل پیرامون موضوع مدنظرتان صحبت کنید و کمال گرا نباشید.

این روش، روش مشکلی است. اما در نظر بگیرید که تمام هم سطح‌های شما در وضعیتی مشابه قرار دارند و شما این سختی را تحمل می‌کنید تا به هدف خود یعنی یادگیری زبان برسید. با این دید مسائل نیز آسان‌تر خواهد شد. اگر دچار اشتباه هم شدید عیبی ندارد. توجه نکنید و ادامه دهید.

به روند یادگیری اعتماد کنید و خوش بگذرانید. اگر این کار را انجام دهید و نگرانی هایتان را رها کنید حتماً بیشتر یاد خواهید گرفت. خودتان را مجبور به یادآوری تک تک مباحث نکنید یا تمام بعد از ظهر را صرف زیر و رو کردن فلش کارت‌ها نکنید. اگر در هر فرصتی به زبان مدنظر صحبت و تمرین کنید و با خونسردی دوره‌ی آموزشی را طی کنید مطمئنم موفق خواهید شد. ولی مهم‌تر از همه، خوش بگذرانید.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : یادگیری زبان ، متخصصان زبان ، کتاب های آموزش زبان
 ادم خودش در لغتنامه یا دکشنری در اینترنت میتونه بهتر زبان یاد بگیره
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید