دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاین7 نکته مصاحبه برای یافتن شغل رویایی

پست های بیشتر از دسته اقتصادی و مالی

مصاحبه هم هنر و هم علم است. برای ارائه پاسخهای مؤثر، باید اطلاعاتی را که مصاحبه کنندگان می خواهند پیش بینی کنید و بفهمید که چگونه آن را به روشی دقیق و منسجم بیان کنید.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 3 ) بنچاق !
نویسنده : moosa70 شماره پست : 34546 تاریخ انتشار : 1399/01/25
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : aliseparo , mzmzmz2018 , Htm ,
مصاحبه هم هنر و هم علم است. برای ارائه پاسخهای مؤثر، باید اطلاعاتی را که مصاحبه کنندگان می خواهند پیش بینی کنید و بفهمید که چگونه آن را به روشی دقیق و منسجم بیان کنید.

اما شما همچنین باید بر جنبه های غیر رسمی و بین فردی مصاحبه تسلط داشته باشید، با کارفرمای بالقوه خود به گونه ای تعامل برقرار کنید که به نظر شما قابل اعتماد، جالب و دوست داشتنی به نظر برسد. فقط با آمادگی دقیق می توانید مهارت های رسمی و غیر رسمی را تسلط بخشید، و این امر باعث ایجاد یک احساس مثبت و ماندگار می شود. دفعه بعد که مصاحبه ای را برای یک کار امیدوارکننده انجام می دهید، این نکات مصاحبه را دنبال کنید.

پیش بینی و سوالات عملی : در طی مصاحبه شغلی، باید سوالات احتمالی را پیش بینی کنید. آماده سازی برای مصاحبه با فکر کردن به سؤالاتی که احتمالاً کارفرما می خواهد بپردازد، و همچنین اینکه چه پاسخ هایی به طور مؤثر به آنها خواهد داد، آغاز می شود.در حالی که هر مصاحبه متفاوت است، بیشتر آنها سؤالاتی از این دست را شامل می شوند.  


1- گفتار در لحظه کوتاه (گفتار آسانسوری) خود را بشناسید.

وقتی کارفرمایان با این سؤال روبرو می شوند، "در مورد خودتان به من بگویید". آنها نمی خواهند شما در مورد سرگرمی های خود به آنها بگویید. درعوض، آنها می خواهند در مورد خصوصیاتی که دارید، بدانند که به راحتی در یک رزومه ذکر نمی شوند، اما با این وجود شما را به یک مستخدم با ارزش تبدیل می کنند.

اگر عطش دانش، عشق به تعامل بین فردی یا عیب یابی برای درک فرصت های شغلی در روند فرهنگ امروزه دارید، این زمان برای گفتن آن است.  


2- نقاط قوت خود را بدانید.

کارفرمایانی که می پرسند، "نقاط قوت شما چیست؟" به دنبال لیستی از مهارت ها و استعدادها نیستید. آنها می توانند این کار را از طریق رزومه شما دریافت کنند. در عوض، آنها نمونه های مشخصی از کارهایی را که شما انجام داده اند می خواهند و نقاط قوت شما را نشان می دهند.


3- نقاط ضعف خود را بشناسید.

روش استاندارد برای پاسخ دادن به سؤالات مصاحبه در مورد نقاط ضعف شما، لیست "نقاط ضعف" است که در واقع به عنوان نقاط قوت ظاهر می شوند.

اما کارفرمایان انتظار این را دارند، بنابراین شما باید کمی لطیف تر باشید. در مورد ضعف ها و چالش های واقعی خود، به مصاحبه کننده بگویید، اما بر راه های غلبه بر آن موانع و پیشرفت به عنوان یک حرفه ای تأکید کنید. به این ترتیب، می توانید بدون اینکه مانند شخصی که هرگز به عیب های خود فکر نمی کند به نظر برسید می توانید از خودتان احساس مثبتی کنید.

آماده سازی برای سوالات احتمالی همه چیز در مورد اعتماد به نفس است. هرچه ایده شما بهتر از آنچه مصاحبه كنندگان خواهد پرسید و چگونه به آنها پاسخ می دهید بهتر باشد، پاسخهای شما سریعتر و منسجم تر خواهد بود.

بعد، اطمینان حاصل کنید که در شرکت تحقیق می کنید. مصاحبه کنندگان نمی خواهند ارزش مهارت های شما را در یک محیط اداری عمومی بدانند؛ آنها علاقه مند هستند شخصی را پیدا کنند که به طور خاص بتواند نیازهای آنها را برطرف کند. اگر شما قبل از مصاحبه شرکت را به طور عمیق درباره ی شرکت تحقیق کنید، شما به احتمال زیاد زمین کار را خواهید داشت. که در اینجا مهم ترین جزئیات ذکر شده است:


4- به اعضای تیم نگاه کنید.

ابتدا به اعضای تیم نگاه کنید. با توجه به اطلاعاتی که در دسترس عموم است، تا آنجا که ممکن است، بدانید که با چه کسی همکاری خواهید کرد.

بر اعضای دپارتمانی که احتمالاً در آن کار خواهید کرد، متمرکز شوید و همچنین مدیران و متخصصان سایر بخشهایی که باید با آنها تعامل داشته باشید. هرچه بیشتر در مورد همکاران احتمالی خود آگاهی داشته باشید، نشان دادن کارفرمایان یک تیم آسان تر می شود.


5- به تاریخچه شرکت نگاه کنید.

بعد، به تاریخچه شرکت نگاه کنید. درباره زمان تأسیس این شرکت بیاموزید، چگونه به موفقیت خود رسید و چه کسی طی این سالها نقش اصلی را در آن بازی کرده است.

این امر نه تنها به شما كمك می كند تا بفهمید چگونه می توانید مشاركت كنید، بلكه این حس را به شما می دهد كه چرا این تجارت مهم است. بنابراین می توانید به مصاحبه کننده خود نشان دهید که به کاری که انجام می دهید متعهد هستید.  


6- از چالش ها بفهمید.

بدانید شرکت با چه چالش هایی روبرو است یا احتمالاً در آینده با آن روبرو است که مانع از رشد می شود. سپس روش هایی را که می توانید این مشکلات را حل کنید تعیین کنید.

با داشتن این اطلاعات مؤثر، می توانید خود را به عنوان راه حلی برای پر فشار ترین مشکلات بنگاه معرفی کنید و به مصاحبه کننده نشان دهید که در استخدام شما ارزش مشخصی دارد. دانش قدرت است و هرچه بیشتر درباره یک شرکت بدانید، تصور بیشتری در طی مصاحبه به شما می دهد. پس از جمع آوری این اطلاعات، می توانید به صورت حضوری تمرین کنید.


7- یک مصاحبه تقلیدی داشته باشید.

سرانجام، یک دوست، ترجیحاً شخصی با تجربه کاری پیدا کنید، که مایل به انجام مصاحبه نمادی با شما باشد. از آنها بخواهید تا به حالات صورت، سبک گفتار و سایر عوامل تأثیرگذار در نحوه برخورد مصاحبه کننده واقعی توجه کنند. این به شما کمک می کند تا عوامل کیفی که در احتمال اشتغال شما تأثیر می گذارد را بهبود ببخشید اما نمی توان با تحقیق و حفظ کردن ساده تسلط یافت.

برگزاری یک مصاحبه تمرینی همچنین شناسایی و پر کردن شکاف در دانش شما را آسانتر می کند. اگر در پاسخ به یکی از سؤالات دوست خود مشکل دارید یا نمی توانید در مورد یکی از پاسخ های خودتان توضیح دهید، می دانید که قبل از مصاحبه واقعی چه چیزی را ترسیم کنید.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : نکات مصاحبه در استخدام ، شرایط قبولی در آزمون مصاحبه ، یافتن شغل رویایی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید