دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلایندلایل اهمیت تعیین کردن اهداف

پست های بیشتر از دسته روزانه و اجتماعی

یكی از متداول ترین سؤالی كه به طور مرتب سؤال می شود، این است كه ″اهمیت تعیین هدف چیست؟″ یا ″آیا واقعاً تعیین اهداف ضروری است؟″.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 15 ) بنچاق !
نویسنده : moosa70 شماره پست : 34451 تاریخ انتشار : 1399/01/13
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : vashty , amiraliziaee , ns6200 , seegrams , yones9grgni , hoomanz , relation , jaber0098 , yaser , redrose98 , fatemehhabibzadeh , bargh ,
یكی از متداول ترین سؤالی كه به طور مرتب سؤال می شود، این است كه "اهمیت تعیین هدف چیست؟" یا "آیا واقعاً تعیین اهداف ضروری است؟".

تونی رابینز، "تعیین اهداف اولین قدم برای تبدیل نامرئی به مرئی است." برای بررسی عمیق تر موضوع و توضیح بیشتر دلیل اینکه چرا شخصاً معتقدم تعیین اهداف در هنگام تلاش برای رسیدن به موفقیت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در اینجا شش دلیل اهمیت تعیین اهداف را می گوییم.  


1- اهداف به شما تمرکز می بخشد.

بدون هدف، تلاشهای شما می توانند نامنظم و غالباً گیج کننده باشند اما اهداف این امکان را به شما می دهد تا با تمرکز، وظایف هر روز را به انجام برسانید، از تلاش بیهوده و اتلاف وقت پرهیز کنید.
 

2- اهداف به شما در پیشرفت کمک می کنند.

قادر به پیگیری پیشرفت شما در رسیدن به یک هدف تنها در صورتی امکان پذیر است که در وهله اول قرار بگیرید. قادر به اندازه گیری پیشرفت بسیار ارزشمند است و به شما در حفظ تمرکز و انرژی خود کمک می کند.

گاهی اوقات، هنگام تلاش برای رسیدن به موفقیت، ناامید شدن آسان است زیرا احساس نمی کنید که هنوز "وارد" شده اید. با این حال، هنگامی که پیشرفت خود را در حین کار به سمت یک هدف خاص می سنجید، خواهید دید که اگرچه ممکن است آنچه را که می خواهید بدست نیاورید، اما اهداف را در جهت درست انجام داده اید و بسیار بهتر از جایی هستید که شروع کرده اید.


3- اهداف به شما کمک می کنند تا انگیزه داشته باشید.

متوقف کردن کار تا فردا آسان است وقتی هیچ هدفی در مسیر نیست. برای مثال، بیایید زندگی یک ورزشکار را در نظر بگیریم. اگر آنها مجبورند شکل دیگری برای گرفتن یک ترکیب تیمی بدست آورند، بهتر است باور کنید که آنها هر روز کار می کنند، چه احساس خوبی داشته باشند یا نه، چه احساس درد دارند، چه خسته هستند یا نه، آیا آنها می خواهند یا نه، زیرا آنها یک هدف دارند آنها مقصد دارند. آرزوی آنها برای رسیدن به هدفشان باعث می شود که آنها در ورزشگاه نگه دارد.


4- آنها به شما در پایان دادن به تعویق  انداختن کارها کمک می کنند.

به تعویق انداختن کارها چیزی است که همه ما هر از گاهی با آن می جنگیم. با این حال، هنگامی که شما اهداف زندگی را تعیین می کنید، اهداف خاصی را برای آنچه می خواهید به دست آورید، به شما کمک می کند تا درک کنید که تعلل خطرناک است.

یک روز دیگر وقت تلف شده است که شما به آن هدف نزدیک نمی شوید. این نقل قول را از پابلو پیكاسو در نظر بگیرید كه می خواهید قدم بعدی را به سمت هدف خود بردارید و درباره موضع خود تجدید نظر كنید: "فقط تا فردا آنچه را كه شما مایل به مردن هستید تا از بین برود، كنار بگذارید.


5- شما حتی بیشتر می خواهید.

وقتی هدفی را تعیین می کنید و به آن می رسید، طعم پیروزی را به شما می دهد. شما می خواهید دوباره آن طعم پیروزی را به دست آورید.

معنی آن چیست؟ شما خود را به سمت طناب بعدی نردبان سوق می دهید، خود را به چالش بکشید تا از سقف دیگری عبور کنید، حتی بیشتر به آن خواهید رسید. کار در جهت رسیدن به اهداف و اهداف غافلگیرانه به شما کمک می کند تا راهی بیش از آنچه که ممکن است فکر کرده اید به دست بیاورید.


6- اهداف به شما کمک می کنند آنچه را که در زندگی می خواهید تعیین کنید.

تعیین اهداف شما عمل را وادار می کند تا آنچه را که واقعاً از زندگی می خواهید تصور کنید. می خواهید سطح موفقیت شما به چه میزان برسید؟ سطح درآمدی که می خواهید داشته باشید چیست؟ زندگی آسوده شما چگونه است؟ در مورد خانه رویایی شما چطور؟ برای رسیدن به رویاهای خود به درآمدزایی نیاز دارید؟ 

هنگامی که شما این هدف نهایی را تعیین کردید، سپس خواسته های خود را به اهداف قابل اندازه گیری تقسیم کنید. این اهداف انگیزه شما را حفظ می کنند و به شما کمک می کنند تا از تعلل خودداری کنید و شما را در رسیدن به رویاهای خود متمرکز می کند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : اهمیت تعیین اهداف ، ضرورت تعیین اهداف ، فواید تعیین اهداف
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید