دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینتفاوت طبع سرد و گرم

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

متخصصان طب سنتی معتقد هستند که از دوران جنینی طبع هر فرد مشخص می شود که این بیانگر نقش ژنتیک‌ در تعیین آن می باشد.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 10 ) بنچاق !
نویسنده : rasticomp شماره پست : 34438 تاریخ انتشار : 1399/01/13
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : vashty , ns6200 , hoomanz , redrose98 , yaser , bargh , Htm ,
نوع تغذیه و میزان فعالیت های هر فرد، میتواند بر طبع او تاثیرگذار باشد. به طور کلی افراد سردمزاج، معمولا دمای بدنشان پایینتر بوده و تمایل به خوردن غذاهای طبع گرم دارند. .این افراد خوابالود،کم انرژی بوده و خلق تحریک پذیردارند.از نظر جسمانی این افراد، از نفخ معده، دردمفاصل و سردرد های میگرنی و... شکایت دارند. . افراد گرم مزاج معمولا پر انرژی هستند.این افراد به دنبال مصرف غذاهای گرم دچار مشکل شده و معمولا از آکنه رنج می برند.

به اعتقاد طب سنتی، هر ماده غذایی پس از مصرف موجب تولید اخلاط چهارگانه میشود. اخلاط چهارگانه شامل صفرا(مایع زرد مایل به سبز)، دم(مایع قرمز رنگ خونی)، بلغم(مایع قرمز کم رنگ که سبب حرکت مفاصل بدن میشود)و سودا (مایع قرمز تیره که سبب تشکیل سیستم اسکلتی میشود)می باشد. بر اساس میزان تولید این اخلاط، چهار نوع مزاج وجود دارد.

مزاج صفراوی:این مزاج گرم و خشک هست. این افراد لاغر، پر انرژی و گرمایی بوده و غالبا از خشکی دهان رنج می برندو تمایل زیادی به خوردن ترشیجات و سردی دارند‌ .

مزاج دموی:این مزاج گرم وترهست.این افراد پوستی سفید و روشن داشته و معمولا چاق هستند.پر انرژی و جسور بوده و تمایل زیادی به خوردن شیرینی دارند. .

مزاج سودایی:این مزاج سرد و خشک هست.این افراد لاغر بوده و معمولا کم انرژی هستند و تمایل زیادی به خواب زیاد و خوردن غذاهای گرم دارند و به دنبال خوردن سردی ها دچار یبوست میشوند.

مزاج بلغمی:این مزاج سرد و تر هست.این افراد پوستی روشن و موهای کم پشت داشته و غالبا از چاقی رنج میبرند.کم انرژی بوده و تمایل زیادی به خوابیدن و غذاهای گرم دارند. .

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : تفاوت طبع سرد و گرم ، انواع مزاج ها ، مزاج شناسی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید