دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینطب سوزنی

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

طب سوزنی شکل باستانی طب چینی است. سابقه ثبت طب سوزنی در چین به بیش از 5000 سال می رسد. با این حال، این تنها از دهه 1800 در جامعه غربی مورد استفاده قرار گرفته است.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 7 ) بنچاق !
نویسنده : moosa70 شماره پست : 34433 تاریخ انتشار : 1399/01/13
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : vashty , ns6200 , hoomanz , relation , yaser , aliseparo ,
طب سوزنی شکل باستانی طب چینی است. سابقه ثبت طب سوزنی در چین به بیش از 5000 سال می رسد. با این حال، این تنها از دهه 1800 در جامعه غربی مورد استفاده قرار گرفته است.


طب سوزنی چیست؟

درمان طب سوزنی شامل قرار دادن سوزن های بسیار ریز در نقاط خاص روی بدن است که به نقاط طب سوزنی معروف است. بدن انسان تحت تأثیر دو نیروی مخالف هم به نامهای یین و یانگ قرار دارد.

یین به صفاتی چون سردی، آرامی و در کل حالت غیر فعال بر می‌گردد. در حالی که یانگ به صفاتی چون گرمی، هیجان و فعال بودن نسبت داده می‌شود. در این نگرش، سلامت بدن هنگامی حاصل می‌شود که میان این دو نیرو تعادل برقرار باشد و عدم تعادل این دو نیرو باعث می‌شود که جریان حیاتی در بدن که به Qi (جی) معروف است مختل شود. کانالهایی در بدن وجود دارد که انرژی جی در آنها حرکت می‌کند.

 در مورد طب سوزنی، بحث در مورد بیماریهایی که تحت درمان قرار می گیرند و همچنین مختصراً تاریخچه پزشکی و شخصی شامل پزشک خواهد بود. همچنین ممکن است درمانگر نبض شما را بگیرد و از شما بخواهد به زبان شما نگاه کند زیرا اینها علائم خوبی برای طب سوزنی است.

سپس این عمل شامل آرامش است در حالی که چند سوزن، گاهی اوقات به اندازه دو، سوزن ها در نقاط قرار می گیرند، به عنوان مثال ممکن است یکی در انگشت بزرگ قرار بگیرد و دیگری در زانو. این روش بدون درد است زیرا سوزن ها خیلی خوب هستند. آنها برای مدت زمانی قبل از خارج شدن از آنها خارج می شوند. یک درمان کامل معمولاً حدوداً یک ساعت طول می کشد.  


هدف طب سوزنی چیست؟

طب چینی می آموزد که قرار دادن سوزن ها در نقاط طب سوزنی حرکت انرژی حیات در بدن و اندام های خاص را تسهیل می کند. طب سوزنی می تواند انسداد و تحریک انرژی برای جابجایی به مناطقی که ممکن است ناسالم باشند، بنابراین باعث بهبودی می شود. همچنین می تواند برای به دست آوردن و حفظ تعادل بین نیروهای متضاد بی شماری در ذهن و بدن مورد استفاده قرار گیرد. در سیستم چینی اینها یین و یانگ و پنج عنصر آتش، زمین، چوب، فلز و آب هستند.


مزایای طب سوزنی به شخص فعال

طب سوزنی می تواند باعث ترمیم بافت ها، بازسازی سلول ها و تسکین درد شود. بسیاری از افراد فعال از طب سوزنی برای کمک به بهبود سریعتر و قوی تر شدن بدن در طی دوره توانبخشی استفاده می کنند. تحقیقات در حال رشد به فواید طب سوزنی برای بیماری اسکلتی عضلانی و تسکین درد اشاره دارد.

از نظر روانشناختی همچنین می تواند سطح انرژی را بالا ببرد، آرامش خاطر را به همراه داشته و افسردگی و استرس را کاهش دهد. به طور مرتب از آن استفاده می شود و به بدن کمک می کند تا با فشارهای روحی و روانی روبرو شود که با ورزشکار مقابله می کنند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : طب سوزنی چیست؟ ، مزایای طب سوزنی ، نیروهای یین و یانگ
 پیشنهاد میکنم هیچوقت از معجزه های طب سوزنی غافل نشید
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید