دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینچگونه «زندگی جنسی»مان را کیفی کنیم؟

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

به این بیندیشید که چگونه می‌توانید به رابطه جنسی با همسرتان تنوع ببخشید. نکته نهایی این که تمایلات جنسی تان را با همسرتان در میان بگذارید تا بالاترین سطح لذت را با حضور همدیگر تجربه کنید.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 4 ) بنچاق !
نویسنده : hoomanz شماره پست : 34432 تاریخ انتشار : 1399/01/13
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : ns6200 , vashty , kave666 ,
زندگی جنسی زوج‌ها از مواردی است که هر چند اهمیت ویژه‌ای دارد، ولی به دلایل فرهنگی، کمتر بدان پرداخته می‌شود. در این درس، نگاهی به برخی زوایای این مبحث خواهیم داشت. دکتر Emily Nagoski، مربی جنسی و نویسنده کتاب پر فروش "همانطور که هستی بیا"، در مورد عاملی اساسی که حیات جنسی زوج‌ها را دچار اختلال کرده است می‌گوید: هیچ چیزی بیشتر از استرس نمی‌تواند به عنوان ترمز رابطه همسران عمل کند.

استرس مکانیسمی برای بقا است که در موقعیت‌های بحرانی به یاری فرد می‌شتابد. زمانی که بدن انسان در شرایط پایدار و امن قرار نداشته باشد، شروع به ارسال سیگنال‌های هشدار دهنده می‌کند و درست همین جا است که استرس را احساس می‌کنیم. هنگامی که روان انسان در وضعیت مطلوبی قرار نداشته باشد، حیات جنسی زوج‌ها نیز طبق انتظار طرفین پیش نخواهد رفت.

استرس به ویژه از نوع مزمن، کنترل ذهن و جسم را در دست خواهد گرفت و قدرت فرد در جهت مدیریت صحیح آن‌ها را تضعیف خواهد کرد. برای مثال از جمله اصلی‌ترین عوارض جسمانی استرس می‌توان به کاهش زمان و کیفیت خواب اشاره کرد که خود زمینه ساز زنجیره‌ای از مشکلات دیگر می‌شود.

دقیقا به همین دلیل است که این روز‌ها "ذهن آگاهی" به عنوان کلید حل این بحران شناخته می‌شود. ذهن آگاهی یا حضور در لحظه، یک فرآیند شناختی است که طی آن سعی می‌شود آگاهی و هوشیاری به سمت زمان حال هدایت شود. ذهن آگاهی معمولا با روش‌های مختلفی از جمله مدیتیشن توسعه می‌یابد و قادر به افزایش سطح تمرکز خواهد بود. بدین ترتیب پس از مدتی تمرین با مهارت بیشتری می‌توانید احساسات درونی خود را مدیریت کنید.

بر اساس مطالعه‌ای جدید که در مجله سکس و درمان زناشویی به چاپ رسیده است، ذهن آگاهی می‌تواند نقشی موثر در تقویت حیات جنسی زوجین به دنبال داشته باشد. شاید تعجب کنید، اما محققان معتقد هستند که تنها 10 دقیقه مدیتیشن معادل 44 دقیقه خواب فایده دارد. طی پژوهش مذکور یک نظر سنجی آنلاین برگزار شد و 194 زوج با رده سنی 35 الی 60 سال در آن شرکت داشتند. بر اساس نتایج به دست آمده مشخص شد که زوج‌های معتقد به استفاده از تکنیک‌های ذهن آگاهی، سطوح بالاتری از رضایت جنسی و همچنین اعتماد به نفس را گزارش کرده اند.

Chelom E. Leavitt، استادیار گروه آموزشی خانواده از دانشگاه بریگم یانگ و سرپرست مطالعه مربوط به نظر سنجی آنلاین، در این خصوص می‌گوید: من با زوج‌های بسیاری برخورد داشته ام که برای برقراری ارتباط موثر با همسر خود دچار مشکل بودند. این چالش به ویژه در زمینه رابطه جنسی بیشتر خود را نشان می‌داد. به همین دلیل آموزش ذهن آگاهی جنسی به آن‌ها در ابتدای مسیر چندان آسان نبود چرا که نسبت به کارکرد آن شک داشتند. با این حال پس از چندین بار تمرین، خود زوج‌ها از اهمیت هوشیاری، پذیرش بی قید و شرط یکدیگر، توسعه روحیه "آسان گیر" بودن و عدم قضاوت همسر آگاه شدند.

طبق مطالعه‌ای دیگر که مربوط به سال 2018 است و مجددا در مجله فوق منتشر شده است، 451 خانم با رده‌های سنی مختلف مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند. شماری از آن‌ها مدیتیشن را برای دست یابی به ذهن آگاهی تمرین کرده بودند و عده‌ای دیگر خیر. در گروه اول نه تنها خلق و خوی پایدار تری ثبت شد، بلکه سطح رضایت آن‌ها از زندگی جنسی خود نیز بالاتر بود.

مدیتیشن حتی می‌تواند به آقایان نیز کمک کند. بر اساس مطالعه‌ای که در مجله پزشکی جنسی چاپ شده است، ذهن آگاهی در آقایان آن‌ها را برای غلبه بر مشکلات جنسی معمول مانند اختلال نعوظ یاری می‌دهد. پژوهشی دیگر از مجله کانادایی تمایلات جنسی انسانی نیز این موضوع را تایید کرده است. این بررسی نشان داده که استفاده از مدیتشین در آقایان، می‌تواند اختلال کاهش میل جنسی را تا اندازه زیادی برطرف سازد.

بر اساس مقاله‌ای از نیویورک تایمز، اگر شما نیز یکی از 75 درصد افرادی هستید که از وضعیت زندگی زناشویی خود در بعد رابطه جنسی رضایت کافی ندارید، ذهن آگاهی راه چاره خواهد بود. Leavitt می‌گوید: هر شخصی با شرایط نرمال، تنها با کمی تمرین و پیروی از یک سری دستور العمل‌های خاص می‌تواند زندگی زناشویی خود را متحول سازد.

فقط کافی است که یکی از روش‌های مدیتیشن را به صورت منظم و روزانه دنبال کنید. اگر حداقل یک ساعت در روز زمان آزاد در اختیار داشته باشید، شرکت در کلاس‌های مدیتیشن و یوگا توصیه می‌شود. در ادامه نگاهی به برخی از متداول‌ترین شرایط حاکم بر زندگی‌های مشترک خواهیم داشت. شما جز کدام دسته هستید؟

شما نیز وضعیتی مشابه اکثر افراد جامعه دارید. طبق گزارشی از روزنامه نیویورک تایمز، یک شخص متاهل معمولی به طور میانگین 51 بار در سال با همسر خود رابطه جنسی دارد و تنها 5 درصد از مردم (به طور کلی) حداقل سه مرتبه در هفته این تجربه را گزارش داده اند. پژوهشی با همین مضمون در مجله روانشناسی اجتماعی و علوم شخصیتی منتشر شده است: "رابطه جنسی همسران با تناوب یکبار در هفته، حالت مناسبی برای دست یابی به آرامش و شادمانی در زندگی است."

Denise A. Donnelly جامعه شناس و محقق رابطه جنسی در ازدواج از دانشگاه ایالتی جورجیا، در مصاحبه خود با نیویورک تایمز گفته است: حدود 15 درصد از زوج‌های متاهل طی 6 ماه الی 1 سال گذشته زندگی مشترک خود با همسرشان رابطه جنسی نداشته اند. به گفته Donnelly، دوام ازدواج‌هایی که وضعیت رابطه جنسی زوج‌ها در آن‌ها بدین صورت باشد، به شدت پایین است.

فعال بودن همسران از نظر جنسی و توجه کافی آن‌ها به نیاز‌های یکدیگر، می‌تواند آمار طلاق را به طرز چشم گیری کاهش دهد. با این وجود دانشمندان و روانشناسان همچنان نتوانسته اند سطحی ایده آل برای رابطه جنسی میان زوجین تعیین کنند. در عوض می‌توان گفت که ایده آل‌ترین تناوب ممکن، حالتی است که هر یک از طرفین با آن راحت باشند و احساس آرامش کنند. بر اساس مطالعه‌ای که توسط انجمن روانشناسی آمریکا منتشر شده است، رضایت از زندگی مشترک در بعد جنسی معمولا پس از تولد کودکان رو به زوال می‌گذارد.

همچنین برخلاف تصور عموم مردم، این تنها مادران جدید نیستند که پس از زایمان دچار کاهش میل جنسی می‌شوند و اغلب تصور می‌کنند که دیگر جذابیت کافی برای همسر خود را ندارند. طی سال اول پدران نیز تجربیات مشابهی را گزارش داده اند. سطح تستوسترون آن‌ها حدودا یک سوم کاهش می‌یابد. علاوه بر این پدرانی که در زمینه مراقبت از فرزند به همسر خود کمک می‌کنند، یک کاهش 20 درصدی دیگر را نیز تجربه خواهند کرد. اطلاعات فوق در پژوهشی توسط انسان شناسان دانشگاه نوتردام ارائه شده است.

چنانچه به این گروه تعلق داشته باشید، با احتمال بیشتری دچار کاهش سطح میل جنسی و به دنبال آن چالش‌های جنسی معمول زندگی زناشویی خواهید شد. George Loewenstein محقق و استاد روانشناسی دانشگاه کارنگی ملون آمریکا در گفتگو با تایم گفته است: زمانی که یک زوج برای مدت زمانی طولانی کنار هم بوده اند، جذابیت جنسی آن‌ها برای یکدیگر به مرور کاهش می‌یابد. به همین علت است که ایجاد تنوع در زندگی روزمره باید در اولویت قرار گیرد. بهترین روش ایجاد تنوع نیز انجام فعالیت‌های مورد علاقه هر یک از زوج‌ها و به خصوص سفر به مناطق جدید است.

بر اساس مطالعه‌ای که توسط دانشگاه بیلر آمریکا منتشر شده است، حیات جنسی زوج‌ها با گذشت زمان روندی نسبتا مثبت را طی خواهد کرد. لازم به ذکر است که این مورد به هیچ عنوان در تضاد با عنوان قبلی نخواهد بود. در واقع زوجینی که تلاش می‌کنند روزمرگی را از زندگی خود حذف کنند نه تنها دچار مشکلات کمتری در رابطه جنسی با همسرانشان می‌شوند، بلکه به مرور زمان به شناخت بهتری از آن‌ها نیز دست می‌یابند.

برای آن که هر یک از ما بتوانیم پازل شناخت و آگاهی خود از همسرمان را کامل کنیم، نیازمند "زمان" خواهیم بود. Samuel Stroope جامعه شناس و سرپرست مطالعه فوق، در این خصوص می‌گوید: شما پس از ازدواج به یک احساس اطمینان نسبی از حضور دائمی همسر خود دست می‌یابید. گاه این احساس باعث می‌شود که زوج‌ها تلاش بیشتری برای حل مسائل و کسب شناخت بهتر از هم انجام ندهند. در این حالت روزمرگی نیز کم کم بر رابطه غلبه خواهد کرد و همان وضعیتی که در مورد قبل اشاره شد، رخ خواهد داد.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : روابط جنسی ، حیات جنسی زوج ها ، رابطه و ازدواج
 مطلب خوبی است اما باوجود کرونا بدرد امروزه نمیخورد
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید