دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلایننکات کلیدی برای جلوگیری از سرطان پوست

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

استفاده از داروها، ویتامین‌ها و دیگر عوامل شیمیایی برای کاهش خطر سرطان را، پیشگیری شیمیایی می‌نامند.عوامل پیشگیری‌کننده شیمیایی متعددی مورد مطالعه قرار گرفته‌اند تا مشخص شود که آیا برای جلوگیری از سرطان پوست غیرملانومی کارایی دارند یا خیر.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 9 ) بنچاق !
نویسنده : behnam71 شماره پست : 34426 تاریخ انتشار : 1399/01/10
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : hoomanz , relation , ns6200 , poormaj123 , ghasem1345 , famzed , aliseparo , roz1367 ,
1-راهکارهای موثر برای جلوگیری از سرطان پوست:

سرطان پوست یکی از شایع‌ترین انواع سرطان در دنیا محسوب می‌شود که تا اندازه‌ای با رعایت نکاتی قابل پیشگیری است. این سرطان زمانی ایجاد می‌شود که سلول‌هایی که لایه‌ی پوست را تشکیل می‌دهند، به صورت کنترل نشده‌ای رشد می‌کنند و به سرعت تقسیم می‌شوند. در این مقاله با چگونگی جلوگیری از سرطان پوست و همچنین اطلاعات کلی در مورد این سرطان آشنا می‌شوید.


2-جلوگیری از سرطان پوست:

پیشگیری از سرطان اقدامی است که برای کاهش احتمال ابتلا به سرطان انجام می‌گیرد. با پیشگیری کردن، موارد جدید ابتلا به سرطان در یک گروه یا جمعیت کاهش پیدا می‌کند. امید است این اقدامات سبب کاهش تعداد مرگ‌ومیر ناشی از سرطان شود.در فرآیند جلوگیری از سرطان، هر آنچه که شانس ابتلای شما به سرطان را افزایش دهد، عوامل خطرزا می‌نامند و هر آنچه که این شانس را کاهش دهد، عوامل محافظت‌کننده نامیده می‌شود.


3-اطلاعات کلی درباره سرطان پوست:

در بیماری سرطان پوست، سلول‌های سرطانی بدخیم در بافت پوست تشکیل می‌شوند. سرطان پوست شایع‌ترین نوع سرطان در ایالات متحده آمریکاست.پوست بزرگترین عضو بدن شماست و از بدن‌تان در برابر گرما، نور خورشید، جراحات و عفونت محافظت می‌کند. پوست شما همچنین به کنترل دمای بدن‌تان و ذخیره آب، چربی و ویتامین D کمک می‌کند.


4-اجتناب از سیگار کشیدن:

اجتناب از عوامل خطرزا می‌تواند به جلوگیری از بعضی سرطان‌های خاص کمک کند. سیگار کشیدن، داشتن اضافه وزن و ورزش نکردن از جمله عواملِ خطرزای بیماری سرطان هستند. از طرفی دیگر، افزایش عوامل محافظت‌کننده از جمله ترک سیگار و ورزش کردن می‌تواند به پیشگیری از ابتلا به سرطان کمک کند.


5-اشعه فرابنفش، از عوامل خطرزای سرطان پوست:

برخی مطالعات نشان می‌دهند که اشعه فرابنفش و حساسیت پوست به این نوع اشعه از دیگر عوامل خطرزای سرطان پوست هستند. اشعه فرابنفش اشعه‌‌ای نامرئی است که از تابیدن نور خورشید حاصل می‌شود.


6-عوامل خطرزای سرطان‌های غیرملانوما:

قرار گرفتن در معرض آفتاب به مدت طولانی خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می‌دهدبرای جلوگیری از سرطان پوست باید عوامل خطرزای آن را شناخت. توجه کنید که عوامل خطرزای سرطان‌های غیرملانوما و ملانوما یکسان نیستند. 


7-عوامل پیشگیری شیمیایی:

استفاده از داروها، ویتامین‌ها و دیگر عوامل شیمیایی برای کاهش خطر سرطان را، پیشگیری شیمیایی می‌نامند. عوامل پیشگیری‌کننده شیمیایی متعددی مورد مطالعه قرار گرفته‌اند تا مشخص شود که آیا برای جلوگیری از سرطان پوست غیرملانومی کارایی دارند یا خیر. در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می‌کنیم.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : جلوگیری از سرطان پوست ، اجتناب از سیگار کشیدن ، اشعه فرابنفش
 به نظرمن پیشگیری بهتر از درمان هست این نکاتی که این عزیز فرموده است بسیار مفید وجالب است وبه راحتی میتوانید بااین روش هایی که معرفی کرده است به بهترین وجه پیشگیری کنید
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید