دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلایندرمان قارچ پوست سر و شیوه های پیشگیری از آن

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

عفونت قارچی کرم حلقوی یا قارچ پوست سر نوعی بیماری عفونی است که اگر به موقع درمان نشود، پوست سر شما طاس می شود و موهای خود را از دست می دهید.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 4 ) بنچاق !
نویسنده : behnam71 شماره پست : 34386 تاریخ انتشار : 1399/01/10
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : mohammadirndst , roz1367 , yaser , hoomanz ,
1-درمان قارچ پوست سر و شیوه های پیشگیری از آن:

عفونت قارچی کرم حلقوی یا قارچ پوست سر نوعی بیماری عفونی است که اگر به موقع درمان نشود، پوست سر شما طاس می شود و موهای خود را از دست می دهید. این بیماری واگیردار است و از طریق تماس با افراد ناقل منتقل می شود. به همین دلیل، توصیه می کنیم حتماً مقاله ی زیر را بخوانید. در این مقاله هرچیزی را که باید درباره ی این بیماری بدانید، نوشته ایم؛ از جمله اینکه این عفونت چگونه ایجاد می شود، از چه طریقی سرایت می کند و چگونه می توانید از آن پیشگیری کنید.


2-به چه عفونتی قارچ پوست سر می گوییم:

نام “عفونت قارچی کرم حلقوی” به معنای وجود کرم یا انگل در بدن فرد نیست بلکه دلیل این نام گذاری این است که روی پوست سر مبتلایان، بخش هایی دایره ای شکل ایجاد می شود. این دایره ها در مرکز هموار و در لبه ها کمی برآمده هستند. به این بیماری «تینه آ کپیتیس» هم می گویند. عفونت قارچی کرم حلقوی بر پوست سر و ساقه ی مو تأثیر می گذارد و بخش های کوچک خارش دار و پوسته پوسته ای را روی سر ایجاد می کند.


3-تماس با افراد ناقل و وسایل آنان:

عفونت قارچی تینه آ کپیتیس بیشتر از طریق تماس با فرد مبتلا و استفاده ی مشترک از حوله ی آلوده منتقل می شود. اما این تمام ماجرا نیست و کرم حلقوی پوست سر در شرایط زیر نیز منتقل می شود:


4-تماس با حیوانات آلوده:

برخی از سگ ها، گربه ها و حیوانات خانگی دیگر بر پوست خود عفونت های قارچی دارند و آن‌ را، به ویژه به کودکان، منتقل می کنند. (اگر فکر می کنید حیوان خانگی شما به این بیماری مبتلاست، با دامپزشک مشورت کنید، زیرا درمان حیوانات هم امکان پذیر است). حیوانات مزرعه هم ممکن است منبع این عفونت باشند. حتی لمس کردن در مزرعه ای که حیوانات آلوده به این عفونت از آن گذشته اند، کافی است تا پوست شما هم به آن عفونت آلوده شود.


5-بدون دلیل مشهود:

قارچ ها شایع هستند و به شکل غیرمنتظره ای سبب عفونت می شوند. مثلاً هاگ های قارچ ممکن است از طریق هوا از یک فرد آلوده منتقل ‌شود و بر پوست سر فرد دیگری بنشیند. ‌اسپورها ممکن است‌ به قارچ تبدیل شوند و عفونت ایجاد کنند.


6-عفونت قارچی کرم حلقوی را چگونه تشخیص می دهند:

گاهی، نشانه ها کاملاً به عفونت قارچی اشاره دارند. با این حال، ممکن است در ابتدای امر، عفونت قارچی کرم حلقوی سر با اختلالات دیگری اشتباه گرفته ‌شود. مثلاً در برخی موارد این علائم به پسوریازیس یا شوره شدید سر شبیه است. عفونت قارچی یکی از دلایل ایجاد طاسی نقطه ای و ریزش موست.


7-حوله های استفاده شده را زود به زود بشویید:

لازم نیست کودکان را از مدرسه دور نگاه دارید، با این حال، مطمئن شوید که عفونت به دیگران منتقل نمی شود. بچه ها باید به دقت درمان های توصیه شده را دنبال کنند.پوست سر کودکانی را که در یک خانه زندگی می کنند، کنترل کنید. اگر نشانی از پوسته پوسته شدن و ریزش مو مشاهده کردید، باید به دنبال درمان آن باشید.


8-داروهای ضد قارچ:

استفاده از داروی ضد قارچ خوراکی برای از بین بردن عفونت قارچی کرم حلقوی سر ضروری است. این داروها، معمولاً کار خود را خیلی خوب انجام می دهند و مؤثرند.گریزئوفولوین (ضد قارچ) این دارو سال هاست که به عنوان اولین گزینه ی درمانی عفونت قارچی کرم حلقوی پوست سر تجویز می شود. گریزئوفولوین معمولاً برای یک دوره ی 8 تا 12 هفته ای استفاده می شود.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : قارچ پوست سر ، تماس با حیوانات آلوده ، عفونت قارچی کرم حلقوی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید