دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاین7 وکیل مشهور با پرونده های جنجالی در ایران

پست های بیشتر از دسته روزانه و اجتماعی

در این مطلب برخی از پرونده های وکلای معروف و سرنوشت آنها را مورد بررسی قرار دادیم و همچنین در گفتگو با وکیل های مختلف هر چه نکات پنهان از تعرفه ها و قیمت ها و نحوه کار آنها که می خواستید بدانید را به دست آوردیم.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 21 ) بنچاق !
نویسنده : misskara شماره پست : 34380 تاریخ انتشار : 1399/01/04
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : fzqueen , vashty , relation , somiya , akbar128 , behrouz520 , ns6200 , hoomanz , zkh1996 , Myangel , colac , sarhang , Nikan2020 , yones9grgni , famzed , aliseparo ,
محمود طباطبایی:زمینه فعالیت  سیاسی های مشهور

او جزو وکلایی به شمار می رود که وکالت فهرستی از پرونده های افراد مشهور سیاسی و اقتصادی یا منتسب به آنها را به عهده دارد. طباطبایی راد هم وکالت افراد مشهور را به عهده می گیرد و هم در رسانه ای کردن و اطلاع رسانی درباره این پرونده ها بسیار فعال عمل می کند. او در حال حاضر وکالت برخی پرونده های خانواده هاشمی رفسنجانی را به عهده دارد و به صورت همزمان وکالت بسیاری از چهره های مشهور را به عهده گرفته است.
 

پرونده های مشهور محمود طباطبایی

1- خانواده رفسنجانی: پرونده های فاطمه و مهدی رفسنجانی همه در دستان این وکیل است و به همین دلیل او به عنوان وکیل خانوادگی رفسنجانی ها شهره شده است. فاطمه هاشمی به شش ماه حبس تعلیقی محکوم شده که در حال حاضر این پرونده در مرحله درخواست بررسی تجدیدنظر است. پرونده مهدی هاشمی مورد دیگری است که وکالت آن به عهده «محمود علیزاده طباطبایی» گذاشته شده و فعلا جلسات بررسی پرونده در حال برگزاری است و دادگاه آن همچنان ادامه دارد.

2- شهرام جزایری: این متهم اقتصادی از دیگر چهره های سرشناس موکل های علیزاده طباطبایی به شمار می رود. جزایری به 11 سال حبس تعزیری، رد مبلغ 48 میلیون و 600 هزار و 185 دلار آمریکا به بانک ملی ایران و صندوق ضمانت صادرات، پرداخت جزای نقدی معادل دو برابر این مبلغ (97 میلیون و 200 هزار و 370 دلار آمریکا) محکوم شد. سه سال پیش همه این محکومیت ها به پایان رسید و جزایری از زندان آزاد شد.

جزایری پس از آزادی در توصیف وکیل خودش به روزنامه شرق گفته بود: «آقای طباطبایی با قلبش از من دفاع کرد. همه آدم هایی مثل من یا «بابک زنجانی» نیاز دارند که آدم هایی که ازشان دفاع می کنند با قلبشان ازآنها دفاع کنند نه با پولی که به آنها می دهند.»

3- چند پرونده مشهور دیگر: وکالت چهره های سرشناس مختلفی مانند عطریان فر، سعید لیلاز، روزنامه شرق، غنچه غوامی و ... به عهده علیزاده طباطبایی بوده است.

 
محمد علی جداری: زمینه فعالیت قصاص و اعدام

او هم چهره ای کم و بیش سیاسی دارد و در پرونده هایش می توان رگه هایی از پوشش رسانه ای را مشاهده کرد. آخرین آن مربوط به ریحانه جباری است که در اردیبهشت ماه امسال پرونده اش از «صمد خرمشاهی» گرفته و به «محمد علی جداری فروغی» داده شد. او هم با وجود امیدهای فراوان و همچنین انتقادهایش نسبت به رسانه ای شدن پرونده توسط وکیل قبلی نتوانست در این پرونده به موفقیت دست پیدا کند.

«سحر مهابادی» پرونده دیگری است که این وکیل آن را پیگیری می کند. «سحر مهابادی» در سال 88 در درگیری با شوهرش و ضمن دفاع از خود با چاقو ضربه ای به شوهرش زد که مدتی بعد درگذشت. حکم قصاص او صادر شده و چندی پیش فروغی به صورت داوطلبانه و رایگان وکالت این فرد را به عهده گرفته که در مرحله مذاکره برای کسب رضایت اولیای دم است. چند پرونده مشهور نیمه سیاسی - اجتماعی دیگر نیز در پرونده او به چشم می خورد.


بهمن کشاورز: زمینه فعالیت نقد حقوقی

او بیشتر تلاش می کند در زمینه های مدیریتی، آموزشی، نقد و تفاسیر قانونی و حقوقی فعالیت کند. بهمن کشاورز به عنوان چهره ای اصلاح طلب و رییس اتحادیه سراسری کانون های وکلا شناخته می شود که ارتباط خوبی با رسانه ها و مطبوعات دارد. او با وجود گفتگوهای متعدد و گاه نقطه نظرهای متفاوت، همواره تلاش کرده از محدوده خط قرمزها عبور نکند و به همین دلیل به عنوان چهره ای رسانه ای شناخته می شود.

بهمن کشاورز از سال 77 که وکالت غلامحسین کرباسچی را داشت به چهره ای شناخته شده تبدیل شد و در حال حاضر هم مباحث پیرامون وکلا در ابعاد کلان و صنفی را پیگیری می کند.


کامبیز نوروزی

او دبیر حقوقی انجمن منحل شده صنفی روزنامه نگاران ایران بود و در طول دوران فعالیت خود بیشترین تمرکزش را روی قوانین، بررسی، نقد حقوقی و فعالیت های صنفی گذاشته بود.نقطه نظرها و برخی نقدهای او در مواقعی حاشیه های زیادی ایجاد کرد. این وکیل پس از حوادث سال 88 به اتهام تبانی جهت اقدام علیه امنیت ملی و اخلال در نظم عمومی به دو سال حبس تعزیری و 76 ضربه شلاق تعزیری محکوم شد که البته در اسفند ماه همان سال سید محمود علیزاده طباطبایی، وکیل مدافع او گفت که دادگاه تجدید نظر دو سال حبس تعزیری موکل را به یک سال حبس کاهش داد و یک سال حبس و 74 ضربه را به حالت تعلیق درآورد.


غلامعلی ریاحی: زمینه فعالیت سیاست و مطبوعات

سیاست، رکن مشترک اکثر پرونده های غلامعلی ریاحی است. پرونده های مشهور او عموما یا در دفاع از اشخاص مشهور سیاسی است یا حول و حوش اتفاقات سیاسی و اجتماعی و مطبوعات می گردد. این وکیل به میزان کمتری پرونده های موکلان خود را رسانه ای می کند و در صحبت های خود با رسانه ها هم اکثرا جانب احتیاط را رعایت می کند.
 

برخی پرونده های مشهور ریاحی

1- مه آفرید خسروی: او آخرین وکیل پرنده یکی از متهمین فساد 3 هزار میلیاردی بود که در نهایت موکلش به اعدام محکوم و حکمش هم اجرا شد. تا اواخر سال گذشته وکیل پرونده «مه آفرید خسروی» شخص دیگری بود که او استعفا داد و در نهایت غلامعلی ریاحی وکالت این پرونده را به عهده گرفت.

2- مطبوعات: ریاحی پرونده وکالت بسیاری از پرونده های مطبوعات توقیفی را به عهده داشته است. از روزنامه «جامعه» بگیرید تا روزنامه «بهار» که در سال 84 توقیف شد یا روزنامه ایران در زمان ریاست جمهوری سید محمد خاتمی.

او به تلاش های پیگیرانه برای کسب نتایج مورد نظر موکلانش شهره است اما با توجه به حساسیت های موجود در حوزه مطبوعات در برخی مواقع تلاش هایش نتیجه مورد نظر را در پی نداشته و البته در برخی موارد مانند روزنامه ایران، توانسته با دفاعیاتش برخی حکم ها را تقلیل دهد.

3- سعید حجاریان: از حدود چهارده سال پیش، «ریاحی» وکالت خانواده حجاریان را به عهده داشت و در پرونده های مختلف او را همراهی می کرد. در سال 88 حجاریان به اتهام اقدام علیه امنیت داخلی دستگیر شد و در طول مراحل بررسی این پرونده، این وکیل از وکالت او کناره گیری کرد.


محمد مصطفایی: زمینه فعالیت جنجال سازی!

این وکیل که در حال حاضر به خارج از کشور کوچ کرده از همان ابتدا تلاش کرد انواع و اقسام پرونده هایی که ذاتا حاشیه های بالایی داشته اند را انتخاب کند و با مصاحبه ها و بزرگنمایی های عجیب و غریب مخصوص خودش، ابعاد پرونده را به سمت و سوی سیاسی و بین المللی هدایت می کرد.

مصطفایی اولین وکیل پرونده ریحانه جباری بود که در اواسط بررسی پرونده از کشور خارج شد و پس از او «خرمشاهی» این وکالت را به عهده گرفت. او قبل تر به صورت ویژه روی پرونده های سنگسار و همچنین نوجوانانی که زیر 18 سالگی به اعدام محکوم می شدند فعالیت می کرد و در برخی از آنها توانست صلح و سازش برقرار کند.

مدتی بعد اما حاشیه ها و جنجال سازی ها در پرونده های جدیدش به اندازه ای بالا رفت که ترجیح داد به نروژ پناهنده شود. پرونده «بهنود شجاعی» نوجوانی که در سن 17 سالگی نوجوان 17 ساله دیگری را به قتل رسانده بود، یکی از مشهورترین پرونده های اوست که سرانجام، حکم اعدامش اجرا شد. پرونده «سکینه آشتیانی» از دیگر پرونده های پرحاشیه او بود که هنوز خبر رسمی درباره سرنوشت نهایی آن منتشر نشده است.
 

عبدالصمد خرمشاهی: زمینه فعالیت قصاص و اعدام

خرمشاهی اکثرا پرونده های مربوط به اعدام های خبرساز (خصوصا در حوزه زنان و کودکان زیر 18 سال) را برعهده گرفته و در رسانه ای شدن آنها هم نقش مهمی ایفا کرده است.علاقه خاصی دارد که وکالت پرونده های سخت را به عهده بگیرد و با وجود گسترده شدن ابعاد رسانه ای پرونده ها و مصاحبه های متعدد توسط خرمشاهی اما در برخی مواقع نتوانسته نتیجه دلخواهش را به دست آورد.

در بسیاری از پرونده های او پای ستاره ها و هنرمندها و کمپین ها به وسط می آید که نمی دانیم ابتکار شخصی او بوده یا نه. او در برخی مواقع از موکلان مشهور خود حق الوکاله دریافت نمی کند اما در مورد پوشش رسانه ای پرونده کاملا دست و دلباز است. البته نباید از ذکر این نکته غافل شد که او چند مورد موفق معروف هم در پرونده کاری خود دارد که اکثرا در بیش از 5 سال گذشته به دست آمده است.
 

برخی پرونده های مشهور خرمشاهی

1- ریحانه جباری: آخرین پرونده مشهور این وکیل که حکمش هفته گذشته اجرا و اعدام شد. در هفته های گذشته در مورد این پرونده آنقدر نوشته و توضیح داده شده که نیازی به شرح آن نیست. البته خرمشاهی تا اردیبهشت امسال عهده دار این پرونده بود (که خودش هم از نیمه های راه وکالت این پرونده را به عهده گرفت) و پس از او فرد دیگری به عنوان وکیل انتخاب شد.

2- دل آرا دارابی: در سال 82 یکی از تراژدیک ترین پرونده های ایران رقم خورد و دل آرا دارابی متهم شد در حالی که 17 سال داشت با پسر مورد علاقه اش برای کلاهبرداری به منزل یکی از بستگان پدرش رفت و پس از قتل او از خانه گریخت.دل آرا در ابتدا خودش قتل را به گردن گرفت اما بعدا گفت که فقط با پسر مورد علاقه اش همدست بوده و خودش مرتکب قتل نشده است. دل آرا گفته بود گمان می برده به این دلیل که سنش زیر 18 سال است اعدام نخواهد شد و بنابراین قتل را به گردن گرفته است.

با این وجود پس از برگزاری دادگاه های متعدد مجرم شناخته و به درخواست بازماندگان مقتول به قصاص محکوم و همدست او (امیرحسین) نیز به 13 سال حبس محکوم شد. پس از رسیدن او به سن 18 سالگی و چند بار تعویق و بررسی های مجدد، در نهایت حکم اجرا شد. بستگان مقتول با انتشار نامه ای، یکی از دلایل اصرار خود را برای اجرای حکم قصاص، مصاحبه های متعدد وکیل مدافع «دل آرا» با رسانه های خارج از کشور عنوان کردند.

3- شهلا جاهد: داستان طولانی شهلا جاهد را همه به خاطر دارید. او همسر موقت ناصر محمدخانی بود که به دلیل قتل لاله سحرخیزان همسر دائمی ناصر محمدخانی در سال 1381 در میدان کتابی تهران، محکوم و سرانجام در بامداد 10 آذر 1389 حکم قصاص اجرا شد...

4- افسانه نوروزی: او در سال 1376 در ارتباط با قتل یکی از مسئولان یکی از سازمان های مستقر در جزیره کیش مجرم شناخته و در مراحل بازجویی و در جلسات دادگاه عنوان کرد که در دفاع از عفت خود مرتکب قتل شده است. او با شوهر و سه فرزندش به عنوان میهمان به خانه آن فرد در کیش رفتند و در زمانی که او و صاحبخانه در منزل تنها بودند این قتل رخ داد.

انگیزه های افسانه برای قتل از نظر دادگاه کافی نبود و به قصاص محکوم شد. این پرونده در مقطعی که تمام شده به نظر می رسید، با حکم رییس وقت آیت الله شاهرودی متوقف و بررسی مجدد روی آن صورت گرفت. پس از هفت سال، افسانه در نهایت به آغوش خانواده خود بازگشت.

5- کبری رحمان پور: در زمانی که تنها 20 سال داشت به دنبال اختلاف با همسر 55 ساله اش در غیاب او، مادرشوهر 75 ساله اش را با ضربات کارد از پای درآورد. از سال 79 تاکنون این پرونده در جریان است و سال گذشته کبری با پرداخت وثیقه 200 میلیونی از زندان آزاد شد. این پرونده هنوز مختومه نشده و پنج نفر از اولیای دم به دریافت مبلغ 200 میلیون تومان به عنوان دیه رضایت داده اند ولی همسر سابق کبری رحمان پور که او هم از اولیای دم است تاکنون رضایت نداده است...

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : وکیل مدافع ، چهره های مشهور ، وکالت چهره های مشهور
 مطالب مفیدی هستن اما بهتره که کمتر راجع به مطالب سیاسی نوشته بشه و بیشتر مطالب علمی و اجتماعی برای افزایش آگاهی مردم نوشته بشه.
 مطلب سیاسی نیست دوست عزیز حقوقیه!!!!!
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت