دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینروشهای تقویت عزت نفس

پست های بیشتر از دسته روزانه و اجتماعی

هر کس گاهی نیاز به تقویت عزت نفس دارد، چه شما به طور طبیعی مطمئن باشید یا نه. این ترفندها می تواند به شما کمک کند تا عزت نفس بهتری داشته باشید یا به شما در بالا بردن آن کمک کند.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 16 ) بنچاق !
نویسنده : moosa70 شماره پست : 34377 تاریخ انتشار : 1399/01/04
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : vashty , relation , somiya , akbar128 , amiraliziaee , ns6200 , hoomanz , zkh1996 , colac , sarhang , marlboro477 , Nikan2020 , famzed ,
برای شروع اعتماد به نفس خود نیاز به برخی از الهامات دارید؟ دیگر نگاه نکنید، این مقاله مورد نیاز شماست! هر کس گاهی نیاز به تقویت دارد، چه شما به طور طبیعی مطمئن باشید یا نه. این ترفندها می تواند به شما کمک کند تا عزت نفس بهتری داشته باشید یا به شما در بالا بردن آن کمک کند.


1- هدفمند باشید.

برای افرادی که از اعتماد به نفس پایین رنج می برند کاملاً معمول است که خود را با دیگران مقایسه کنند و افراد دیگر را برتر از خود بدانند، اما لحظه ای به طریقی که به آنها نگاه می کنید به خودتان نگاه کنید.

ممکن است عجیب به نظر برسد، اما در حالی که آینه دیگری را در جلوی خود نگه دارید با پشت خود به آینه بایستید، سپس از پشت به انعکاس خود نگاه کنید. از این منظر جدا، شما می توانید خود را همانطور که یک غریبه  می بیند ببینید، به شما کمک کند تا متوجه شوید آن طور که فکر می کنید اضافه وزن، غیر جذاب، پوشش بد ندارید.


2- این زندگی شماست.

هنگامی که عزت نفس پایین شما را رنج می دهد، به دستاوردها و تجربیات گذشته خود نگاهی بیندازید. از طریق آلبوم های تصاویر کودک، سالنامه مدرسه خود و گواهینامه های تحصیلی که به دست آورده اید، جستجو کنید.

 به عکس هایی از تعطیلات سرگرم کننده ای که در آن گذر کرده اید، عکس های روز فارغ التحصیلی یا حتی نقاشی هایی که هنگام کودکی خود انجام داده اید، نگاه کنید. همه این یادداشت ها یادآور زندگی شما و چگونگی کامل و متنوع بودن آن است. این تمرین ممکن است به شما کمک کند متوجه شوید که در واقع بسیار با استعداد، موفق و خوشحال هستید.


3- به پنج مورد مثبت اشاره کنید.

اگر عزت نفس پایینی دارید، تمرکز روی ویژگی های منفی خود ماهیت دوم شما می شود. عزت نفس پایین می تواند ناشی از یک روال کسل کننده باشد، که در آن هیچ اتفاق جالب توجهی رخ نمی دهد.

وقتی این یک هنجار است، ممکن است عادت هایتان را عوض کنید عجیب است، اما سعی کنید هر روز پنج چیز عالی را در مورد خود بنویسید یا با صدای بلند بگویید. ممکن است احمقانه یا شرم آور به نظر برسد، اما باید به شما کمک کند درک بیشتری از آنچه که فکر کرده اید داشته باشید.

 
4- یک سم زدایی در شبکه های اجتماعی داشته باشید.

پاک کردن صفحات پروفایل رسانه های اجتماعی همسالان می تواند یک رفتار مخرب باشد. ماهیت انسان برای مقایسه و آرزو کردن است، اما به طور مداوم در معرض تصاویر و به روزرسانی های وضعیت است که یک زندگی کامل را به تصویر می کشد، می تواند عزت نفس شما را پایین بیاورد، زیرا احساس می کنید که چرا زندگی شما با آنها مطابقت ندارد.

 مانند یک تبلیغ، مردم تمایل دارند فقط بهترین بخش های زندگی خود را به نمایش بگذارند، اما چه کسی می گوید آنها به پروفایل شما نگاه نمی کنند و همان حسادت یا تحسین را احساس می کنند؟ عزت نفس خود را به مدت یک یا دو هفته از شبکه ها بخاطر لطف و توجه بگیرید.

اگر این یک مبارزه است، در عوض وقت خود را صرف بررسی مشخصات پروفایل خود کنید. مطالعه ای که توسط جف هنکوک از دانشگاه کرنل انجام شد، نشان داد که افرادی که به پروفایل های فیسبوک خودشان نگاه می کنند، احساس می کنند که خودشان تأیید شده و اعتماد به نفس بیشتری دارند.


5- خاطرات خود را مرور کنید.

ممکن است روز بدی داشته باشید یا کمی احساس کمبود داشته باشید، اما یک راه عالی برای داشتن یک هیاهو در حالی که باعث افزایش عزت نفس شما می شود این است که نگاهی به دفتر خاطرات قدیمی بیاندازید.

شاید شما یکی از نوجوانان را حفظ کرده اید یا اولین بار که مدرسه را شروع کرده اید، اما هرچند که پیر باشید، وجود مطالب ارزشمند و خردمندانه وجود دارد. می توانید بخوانید و لبخند بزنید و از لحظه خجالت کشیدن مدرسه، دوستیابی و یا لحظه های دانشگاه تا چه اندازه به آنجا رسیده اید.


6- با خود صحبت کنید.

وقتی اعتماد به نفس پایینی دارید ممکن است متوجه شوید که انرژی مثبت شما به افراد دیگر و نه خود شما منتقل می شود. موسسه خیریه ذهن توصیه می کند که "عادت به فکر کردن و گفتن چیزهای مثبت در مورد خودتان را داشته باشید".   قبل از ترک خانه برای کار یا شبانه، در مقابل آینه بایستید و وانمود کنید که بازتاب شما نیست - این یک دوست است. آنها را مانند شخص دیگر به موها ، لباس هایشان و یا چهره هایشان تعریف کنید.


7- کمال شخصی است

هرچه زودتر یاد بگیرید که هیچ چیز و هیچ کس کامل نیست و این کمال در واقع ذهنی است، زودتر متوجه افزایش اعتماد به نفس خود خواهید شد. هیچ چیز مانند لباس کامل یا مدل موی کامل - حتی شخصیت کامل - وجود ندارد.

 بنابراین اگر می خواهید پیراهن چاپی پلنگ و شلوار مخملی بنفش را تکان دهید، آن را جستجو کنید - اگر این کمال برای شما یا کسانی است که شما را دوست دارند، پس چه کسی با آن استدلال می کند؟


8- خودتون را اول قرار دهید.

قرار دادن خود در برابر دیگران یک بار در لحظه به معنای بد کلمه خودخواهی نیست. این باعث آزادسازی و افزایش عزت نفس می شود. انجام این کار به شما یادآوری می کند که شما به همان اندازه همه افراد مهم هستند و مراقبت از شخص اول بسیار مهم است.

 ما نمی گوییم اجازه دهید درها به صورت دیگران بسته شود، اما انتخاب یک حمام و برخاستن به جای آشپزی برای همسرتان، یا انتخاب کلاس ورزشگاه مورد علاقه خود در مورد نوشیدنی ها با همکاران، باعث تحریک شما نمی شود. این آزادکننده است که بدانید چه چیزی برای شما مفید است و این اطمینان را دارید که گاهی خود را در اولویت خود قرار دهید. 


9- کاری غیر از شخصیت خود انجام دهید

همان روال روزانه سرانجام می تواند احساس کمی صاف و نیاز به تقویت را برای شما به همراه داشته باشد. هنگامی که کمی هیجان یا تغییر در زندگی وجود داشته باشد، عزت نفس ما می تواند دچار آن شود که احساس می کنیم زندگی هیجان انگیز را در پیش نمی گیریم و یا کارهای جالب انجام می دهیم.

 این کار را با انجام کاری کاملاً تصادفی رد کنید. خواه برای دویدن در ساحل و تماشای طلوع خورشید یا ثبت نام در یک ماراتن. فقط با انجام کاری غیر از شخصیت، خود (و دوستانتان) را شگفت زده کنید.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : تقویت عزت نفس ، روشهای تقویت عزت نفس ، عزت نفس
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت