دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینتأثیر نظم و انظباط در عزت نفس کودکان

پست های بیشتر از دسته خانه و خانواده

نظم و انضباط سالم می تواند به کودک شما کمک کند نسبت به آنچه انجام داده است احساس بدی کند، اما نباید باعث شود او نسبت به کسی که است احساس بدی کند.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 7 ) بنچاق !
نویسنده : moosa70 شماره پست : 34350 تاریخ انتشار : 1399/01/01
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : marlboro477 , vashty , yones9grgni , relation , ns6200 , feriii , somiya ,
نظم و انضباط سالم می تواند به کودک شما کمک کند نسبت به آنچه انجام داده است احساس بدی کند، اما نباید باعث شود او نسبت به کسی که است احساس بدی کند.


1- نظم و انضباط مناسب  به عزت نفس می افزاید.

اهمیت بینش و پذیرفتن فرزندتان به عنوان  شخصی که نمی تواند به اندازه کافی تحت فشار قرار گیرد تا بتواند عزت نفس خود را تقویت کند. عوامل دیگری نیز وجود دارد که به عزت نفس در کودکان کمک می کند. دو مورد مهم از این عوامل نظم و انضباط و تعیین محدودیت برای فرزندان شما است.

کودکانی که دارای انضباط نیستند و محدودیتی ندارند، نمی توانند با عزت نفس بالا رشد کنند. آنها تمایل به وابستگی بیشتری دارند و احساس می کنند که کنترل کمتری نسبت به جهان خود دارند. بچه ها، دقیقاً مانند بزرگسالان، وقتی احساس می کنند کنترل دارند، اعتماد به نفس بیشتری دارند. آنها برای حفظ عزت نفس به محافظت جسمی و عاطفی از قوانین و محدوده ها نیاز دارند.


2- به جای مجازات از نظم و انضباط استفاده کنید.

کودکانی که تنها با پیامدهای منفی مجازات می شوند و یا از طریق صحبت های منفی مجازات می شوند، می توانند یاد بگیرند که رفتار کنند اما اغلب این کار را با کینه نسبت به والدین و با کمی اعتماد به نفس درونی انجام می دهند. نظم و انضباط با آموزش به کودک در چگونگی رفتار مناسب کار می کند. این شامل فراهم کردن وسایل مورد نیاز کودک برای تصمیم گیری بهتر در آینده است. شما می توانید فرزند خود را به روش های زیر نظم دهید:

انتخاب گزینه ها: این به کودک شما اجازه می دهد تا عملکرد و پیامدهای خود را کنترل کند. یک انتخاب باید نتیجه مثبتی داشته باشد و دیگری نتیجه منفی داشته باشد.

 امتیاز: قبل از اینکه یک مورد یا فعالیت مورد نظر را از بین ببرید، به کودک خود هشدار دهید.

پیامدهای طبیعی: این پیامدها بدون مداخله والدین اتفاق می افتد. اگر کودکی از خوردن غذا امتناع کند، گرسنه خواهد بود. اگر کودکی اسباب بازی پرتاب کند، آن را می شکند.

پیامدهای منطقی: این عواقب معقول مربوط به رفتار است. به عنوان مثال، اگر فرزند شما کاری خطرناک انجام می دهد، شما او را از اوضاع خارج کرده یا مورد خطرناک را حذف می کنید.


3- اسباب نظم و انضباط مناسب با سن فرزند شما.

فرزند شما در دو سالگی نیاز به نوع دیگری از نظم و انضباط دارد که در سن پنج، ده و پانزده سالگی انجام دهد. در حقیقت، هر سال سن اضافی باعث خواهد شد که کنترل زندگی فرزند خود را به فرزند خود واگذار کنید. به فرزندتان اجازه دهید زندگی خود را کنترل کند، به روشی مناسب برای سن، یک راه دیگر برای رشد عزت نفس است. علاوه بر این، کودکانی که به مدرسه می روند هر ساله بیشتر و بیشتر از خانواده خود تبعیت می کنند.

تا زمانی که فرزند شما نوجوان یا جوانی است، از گروه همسالان، رقابت قدرتمندی خواهید داشت. این همان روشی خواهد بود، خواه دوست داشته باشد یا نه. در این مرحله انضباط سابق شما باید نوجوان خود را به سمت عزت  نفس خویش سوق دهد. مطمئن باشید که عواقب یا اقدامات انضباطی رفتار فرزند شما برای سن آنها مناسب است. زمان وقفه ممکن است برای یک کودک نوپا موثر باشد، اما کمتر احتمال دارد که روی یک سنین جوانی کار کند.


4- یک نوجوان و جوان نیز به استقلال احتیاج دارد.

نوجوانان به ندرت به اندازه دلخواه خود به استقلال احتیاج دارند، اما برای تصمیم گیری های خود به یک فرصت توسعه نیاز دارند. هرچه تمایل به استقلال به نوجوان تان كمتر باشد، احتمال دارد كه او به هر حال تمرد كند و استقلال را به دست گیرد. برقراری نظم و انضباط و عواقب در اوایل زندگی به این معنی است که نوجوان شما مهارت و ابزارهایی برای کنترل رفتار خود و تصمیم گیری های خوب خواهد داشت.

این احساس کنترل بر زندگی خود، و وسیله ای برای زندگی با مسئولیت پذیری، به نوجوان شما در توسعه عزت نفس و استقلال کمک می کند. این استقلال است که به آنها کمک می کند تا در بزرگسالی موفق شوند. عدم نظم بخشیدن به فرزند شما در طول زندگی احساس خودپسندی را به وجود می آورد. که منجر به انتخاب ضعیف، عزت نفس پایین و کشمکش مستقل به شیوه ای موفق خواهد شد.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : نظم و انظباط کودکان ، عزت نفس کودکان ، راههای افزایش عزت نفس کودکان
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت