دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینموانع نویسندگان خلاق و چگونگی غلبه بر آنها

پست های بیشتر از دسته علمی و آموزشی

نویسندگان همیشه به نوعی مانع نوشتار خود هستند که مانع از استقرار آنها می شود. در اینجا برخی از این دلایل آورده شده است، و اینکه چگونه می توانید بر آنها غلبه کنید.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 15 ) بنچاق !
نویسنده : moosa70 شماره پست : 34321 تاریخ انتشار : 1399/01/04
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : vashty , relation , somiya , ns6200 , hoomanz , zkh1996 , colac , marlboro477 , Nikan2020 , yones9grgni ,
نویسندگان همیشه به نوعی مانع نوشتار خود هستند که مانع از استقرار آنها می شود. در اینجا برخی از این دلایل آورده شده است، و اینکه چگونه می توانید بر آنها غلبه کنید.


1- من یک ایده دارم اما فکر نمی کنم کسی علاقه مند باشد.

چگونه می دانید اگر درمورد این موضوع به کسی نگفته اید ایده شما جالب است یا خیر؟ آن را بنویسید و به خوانندگان اجازه دهید در مورد نوشتن شما اظهار نظر کنند. خوانندگان اولیه شما می توانند نزدیکترین دوستان یا اعضای خانواده شما باشند، کسانی که به آنها اعتماد دارید تا حقیقت را برای شما تعریف کنند.

وقتی چیزی نوشتید، آنرا به مخاطبان نهایی خود منتقل کنید و از آنها بخواهید که کار شما را نقد کنند یا تحسین کنند. به این ترتیب، خواهید دانست که چه انتظاراتی، خوانندگان خارج از این گروه محدود دارند. بعد از این، شما شاهد پیشرفت چشمگیر در نوشتار خود خواهید بود زیرا هم منابع داخلی و هم بیرونی خود را به دست آورده اید. توسعه عادت به نوشتن مجدد بر اساس بازخورد شما باعث می شود شما نویسنده بهتری باشید.

وقتی قطعه ای را نوشتید، قبل از بازنویسی یک روز یا دو روز استراحت کنید. به این ترتیب، شما قادر خواهید بود تا ایده های بیشتری تولید کنید و آنچه را که نوشتید، تنظیم کنید. پس از بازنویسی، به دیگران اجازه دهید تا در نوشتن متن تجربه بیشتری داشته باشند و کارهای خود را قبل از انتشار ویرایش کنید.


2- من نمی دانم درباره چه چیزی باید بنویسم.

به گفته E.B White، نویسنده وب سایت شارلوت، "نویسنده ای که منتظر شرایط ایده آل است که در آن کار می کند، بدون قرار دادن کلمه ای روی کاغذ می میرد." هنگامی که ایده های خود را تمام نکردید، درباره دانستن اینکه چه چیزی بنویسید، بنویسید و تا زمانی که ایده ها شروع به جابجایی کنند، ادامه دهید. نوشتن بر روی مباحثی که به آنها احساس دارید نیز کمک می کند. اگر مباحثی را انتخاب کنید که مورد علاقه شما باشد، بهتر می نویسید و ایده های خود را با کارآمدتر به خوانندگان خود می گویید.

هشدار: به خودتان اجازه ندهید که حواس خود را پریشان کنید، در اثر خواب روزانه یا اتفاقاتی که در محیط رخ می دهد. این باعث می شود تمرکز خود را روی موضوع نوشتن خود از دست داده و بر جریان ایده ها تأثیر بگذارد. بسیاری از نویسندگان برتر حداقل 2000 کلمه را در یک جلسه می نویسند و بیشتر تلاش می کنند.

استفن کینگ، یکی از وسواس ترین نویسندگان عصر حاضر، گفت: "شما نمی توانید نویسنده صدها رمان باشید، مگر اینکه هر روز بنویسید." اگر 2000 کلمه بیش از حد تهدیدکننده است، به جای آن از 1000 کلمه شروع کنید. تمرین باعث می شود که ایده آل باشید، بنابراین شروع به نوشتن کنید.


3- من هیچ آموزش رسمی در نوشتن ندارم.

نویسندگان، خالق افکار و اندیشه ها هستند و بسیاری از نویسندگان بزرگ هرگز آموزش رسمی در نوشتن نداشته اند. در واقع، برخی از نویسندگانی که قبل از شروع نوشتن آموزش دریافت می کنند، در محدوده ای محدود به روش رسمی عمل می کنند. آزاد کردن افکار خود برای آنها دشوار می شود، در نتیجه تخیل آنها را محدود می کند. نوشتن خلاق نتیجه تخیل است، نه آنچه توسط منبع دیگری تحویل داده می شود، که ممکن است تنظیم یا محدود باشد.

ری بردبری نخستین داستانهای خود را در سن 11 سالگی روی کاغذ قصاب نوشت. او نتوانست به دانشگاه برود، اما به کتابخانه اعتقاد داشت. بنابراین او ایمان خود را به کتابها سپرد و به نویسنده ای تبدیل شد که امروز می شناسیم. اگر این نویسندگان بدون آموزش رسمی موفق شده اند، پس شما هم می توانید!


4- افکار و ایده های من با آنچه دیگران می نویسند متفاوت است.

عالی است! این شما را از بقیه جدا می کند و شما را به نویسنده متفاوتی تبدیل می کند. به یاد داشته باشید، که خلاقیت و بیان افکار و ایده های خود از طریق تخیل است. شما لازم نیست مانند همه دیگران بنویسید یا صدا کنید. از نوشتن ایده های خود نترسید، نوشتار شما صدایی است که با آن با دنیا صحبت می کنید و می توانید بعد از نگارش آن بدانید که چقدر خوب یا بد است. اگر آن را خوب بنویسید، هرچه باید بگویید توسط کسی مورد قدردانی قرار می گیرد.


5- نوشتن خلاق یک هنر است.

 این یک چیز خوب است که توانایی خلاقیت طبیعی داشته باشید اما توسعه توانایی نوشتن خلاقانه، مستلزم کار و تعهد است. نکات فوق به شما در پیشرفت مهارت هایتان کمک می کند. نوشتن خلاق یک هنر است و شما در حال حاضر هر آنچه برای انجام آن لازم است را دارید.

پس برای چی منتظری؟ این زمان مناسب برای شروع نوشتن است! تمام آن ایده ها، نماها و افکار عالی را از طریق قلم و کاغذ یا صفحه کلید و صفحه نمایش بریزید و آنها را با جهان به اشتراک بگذارید.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : نویسندگی خلاق ، موانع نویسندگان ، مشکلات نویسندگی ، خلاقیت در نویسندگی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید