دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاین5 عادت مفید برای نویسنده های حرفه ای

پست های بیشتر از دسته علمی و آموزشی

در اینجا پنج عادت عالی وجود دارد که به شما کمک می کند به عنوان نویسنده حرفه ای باهوش تر کار کنید.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 13 ) بنچاق !
نویسنده : moosa70 شماره پست : 34306 تاریخ انتشار : 1399/01/04
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : vashty , relation , somiya , amiraliziaee , ns6200 , zkh1996 , colac , Nikan2020 , yones9grgni ,
1- با نرم افزارهای صوتی، متن بنویسید.

آیا می دانید نوشتن با سرعت بسیار سریع و بدون تایپ کردن امکان پذیر است؟ شما می توانید این کار را از طریق نرم افزار صوتی به متن انجام دهید. این نرم افزار همچنین با استفاده از نرم افزار تشخیص گفتار، با تبدیل کلمات شما به متن در رایانه یا دستگاه تلفن همراه در هنگام صحبت ، کار می کند و این امکان را برای شما فراهم می کند که سریع تر از سرعت تایپ خود بنویسید، حتی اگر یک تایپیست بسیار سریع باشید. برخی از نمونه های رایج نرم افزار صدا به متن شامل موارد زیر است:

ای او تایپ ( iotype)
ایبو ( eboo)
تایپ صوتی Google Docs 

با استفاده از این نرم افزارها می توانید به جای اینکه ساعتها چسبیده به صندلی خود بمانید، در خانه یا محل کار خود حرکت کنید و یا برای پیاده روی بیرون بروید. شما همچنین می توانید در صورت عدم استفاده از دستان خود (به طور موقت یا در غیر این صورت) از هندزفری بنویسید یا فقط باید از تایپ شدید به دستان خود استراحت بسیار شایسته ای بدهید تا از صدمه های تکراری مانند سندرم،  بورسیت، آرنج تنیس و غیره جلوگیری نمایید.


2- روزانه به اندازه کافی بخوابید.

اگر روزانه خواب کافی ندارید مانند این است که خودتان روی پای خود شلیک کنید، اثرات منفی دیر یا زود شما را جلب می کند. طبق گفته کلینیک مایو، شما باید حداقل هفت ساعت خواب روزانه داشته باشید تا در اوج خود عملکرد داشته باشید، زیرا نه تنها عدم خواب می تواند تمرکز شما را دشوار کند، بلکه می تواند بر روحیه و خلق و خوی شما نیز تأثیر منفی بگذارد اما این همه چیز نیست.

عدم خواب کافی به صورت طولانی مدت می تواند در نهایت منجر به بروز مشکلات حافظه، ایمنی ضعیف، افت فکر و تمرکز شود که در صورت عدم دقت، تغییر در خلق و خوی، افزایش وزن، تعادل ضعیف و خطر بالاتر میتواند باعث بروز دیابت، بیماری قلبی و فشار خون بالا شود. برای اینکه هر روز به اندازه کافی بخوابید، بگذارید چند کار را انجام دهید:

هر روز هفت ساعت را برای خواب بگذارید.
قبل از خواب با فعالیتهای آرامش بخش مانند استحمام، داشتن ماساژ آرامش بخش و انجام تنفس عمیق، آرامش خود را حفظ کنید.
اتاق خواب خود را تاریک، خنک و ساکت نگه دارید.
در اواخر روز از الکل، کافئین و نیکوتین خودداری کنید زیرا اثرات تحریک کننده آنها می تواند برای مدتی دوام داشته باشد و از خواب با کیفیت جلوگیری کند.
قرار گرفتن در معرض نور آبی را از طریق تلفن های هوشمند، رایانه ها، تلویزیون ها و تبلت ها در شب محدود کنید.
در اواخر روز از چرت زدن طولانی خودداری کنید.
از خوابیدن و فکر کردن در مورد مسائل هنگام خواب خودداری کنید.
هر روز به موقع بروید بخوابید و بیدار شوید.

به طور خلاصه، روزانه خواب کافی را در اولویت قرار دهید تا از سلامت روحی و جسمی کافی برخوردار باشید تا در اوج خود به عنوان یک نویسنده حرفه ای عمل کنید.


3-  برون سپاری، وظایف غیر نوشتنی که وقت را هدر می دهد.

یک عادت بزرگ دیگر که می تواند به شما در کار باهوش تر کمک کند، این است که مشخص کنید وظایف شما در انجام امور تجاری خویش است که باید خودتان مسئولیت انجام آن را داشته باشید و بتوانید از آنها تفویض کنید. برخی از مشاغل تجاری که می توانید برون سپاری کنید شامل طراحی و نگهداری وب سایت خود، نگه داشتن کتاب های خود، ایجاد یا تهیه منابع، مدیریت حساب های شبکه های اجتماعی، ویرایش ، تصحیح و غیره است.

پس از انتخاب وظایف مورد نظر برای برون سپاری، تحقیقاتی را انجام دهید و تصمیم بگیرید که آیا شما نیاز به استخدام یک متخصص دارید یا شاید تمام آنچه شما نیاز دارید یک دستیار مجازی صالح باشد. براساس نیازهای شما می توانید با مراجعه به مخاطبین، سؤال از مجامع محلی و آنلاین یا انجام تحقیقات آنلاین، خدمات صحیحی پیدا کنید. پس از مشخص کردن برخی چشم اندازها، همیشه به یاد داشته باشید: بررسی کنید که آیا آنها از وظایفی که برای آنها دارید استفاده کرده اید:

با برخی از مشتریان گذشته خود صحبت کنید
با یک کار آزمایشی شروع کنید
با همه انتظارات مقدم موافق باشید

با برون سپاری بیشتر کارهای غیر نوشتن که وقت زیادی را صرف می کنید، وقت بیشتری برای نوشتن خواهید داشت. این کار همچنین باعث افزایش بهره وری، کارآیی و کیفیت کار شما می شود بدون اینکه خودتان را بیش از حد کار کنید و یا سلامت خود را در معرض خطر قرار دهید.


4- زندگی خارج از کار داشته باشید

بیایید با آن روبرو شویم ، کار کردن در تمام ساعات شبانه روز و بدون داشتن زندگی فعال در خارج از کار برای سلامتی و زندگی شما به طور کلی بد است. هنگامی که تقریباً کل روز را به کار خود اختصاص می دهید، نه تنها زندگی شخصی و روابط خود را در معرض خطر قرار می دهید، سلامت جسمی و روحی شما نیز می تواند به اندازه کافی تحت تأثیر قرار گیرد. تا منجر به بروز مشکلات اساسی در سلامت مانند سکته مغزی، خستگی، دیابت، افسردگی، و حتی سرطان شود.

یکی از بهترین راهها برای جلوگیری از کار زیاد این است که مشخص کنید چند ساعت می خواهید به صورت روزانه یا هفتگی کار کنید و به آن بچسبید. به عنوان مثال ، شاید شما می خواهید هر روز شش یا هشت ساعت کار کنید و یا حتی کمتر، یا شاید به فکر حداکثر 30 تا 40 ساعت در هفته باشید تا بتوانید از ساعات باقی مانده برای فعالیت های غیر کاری استفاده کنید.

هنگامی که تعادل خوبی بین کار و سایر زمینه های زندگی خود برقرار کنید، تحقیقات نشان می دهد که شما در محل کار خوشحال خواهید شد. در کل، این عادت را به خود اختصاص دهید که بعد از کار  خوب استراحت کنید و هر از گاهی به تعطیلات بروید، حتی اگر این یک تعطیلات یک یا دو روزه باشد.

علاوه بر این، آخر هفته های خود را برای فعالیت های غیر کاری، مانند گذراندن وقت با خانواده و دوستان و یا روی شور و سرگرمی های خود استفاده کنید تا بتوانید از کار خود خوشحال شوید و در نهایت عملکرد خود را افزایش دهید.


5- روزهای کاری خود را از پیش برنامه ریزی کنید

تا به حال شنیده اید که عدم برنامه ریزی به معنای برنامه ریزی برای شکست است؟ اگر روز کاری خود را از قبل برنامه ریزی نکرده اید، می توانید به راحتی در مقابل عوامل حواس پرت جمعی از قبیل تماس تلفنی، پیام های متنی، ایمیل، شبکه های اجتماعی و حتی بازدیدکنندگان در هنگام کار از خانه خود دچار شوید. و قبل از اینکه آن را بدانید، تمام روز بدون انجام هر کاری ملموس انجام می شود. اما با یک برنامه، صبح از خواب بیدار می شوید و با اطمینان به سرکار می روید، زیرا از قبل می دانید چه کاری باید انجام شود و کجا باید باشد.

می توانید روزهای خود را از پیش به صورت روزانه یا هفتگی و یا حتی به صورت ماهانه با استفاده از یک دفترچه، تقویم آنلاین یا هر آنچه برای شما مفید است برنامه ریزی کنید. همچنین، به یاد داشته باشید که چند ساعت را در برنامه خود خالی بگذارید تا جایی برای هر اتفاق غیرقابل برنامه ریزی یا بحران لحظه آخری که ناگهان ظاهر می شود، داشته باشید.

برای بهترین نتیجه، لیستی از همه چیزهایی را که می خواهید روزانه به دست بیاورید تهیه کنید و زمان را به هر یک اختصاص دهید. فراموش نکنید که تمام فعالیت های غیر کاری خود را مانند رفتن به سالن ورزشی، گذراندن وقت با دوستان یا خانواده و لذت بردن از سرگرمی ها را درج کنید تا بتوانید کار و سایر جنبه های زندگی خود را متعادل کنید.

با دنبال کردن برنامه ای که از قبل برنامه ریزی شده است، دیگر نیازی به وقت خود را برای فکر کردن در مورد کارهایی که باید در طول روز انجام دهید، هدر نمی دهید، و این باعث می شود که بتوانید روزانه متمرکز شوید و به کارهای بیشتری برسید. اگر در ابتدا با هر یک از این عادت ها در حال مبارزه هستید، دیگر نیازی به وحشت ندارید. فقط وقت خود را بیشتر کنید و از تسلیم شدن خودداری کنید زیرا ایجاد عادات جدید معمولاً وقت و تلاش زیادی را می طلبد و یک شبه اتفاق نمی افتد.

به طور مرتب از این عادت ها به خوبی استفاده کنید تا بتوانید به راحتی از تمام کارهای نوشتاری و کاری خود پیروی کنید، به بهره وری و کیفیت بالاتری دست پیدا کنید و حتی یک تعادل کار-زندگی سالم را حفظ کنید، همه اینها بدون آنکه سلامتی شما را فریب دهد.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : تولید محتوا ، عادات نویسندگی ، عادات صحیح نویسندگی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید