دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلایندر خانه ماندن بدون خستگی و کلافگی

پست های بیشتر از دسته خانه و خانواده

روز‌های ماندن در خانه همراه با بچه‌ها، روز‌های آسانی برای والدین نیست. حالا اگر دلیل این ماندن در خانه، شرایطی خاص مانند این روز‌ها باشد، کار دشوارتر هم خواهد شد.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 9 ) بنچاق !
نویسنده : hoomanz شماره پست : 34209 تاریخ انتشار : 1398/12/15
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : fatemeh , marlboro477 , vashty , misskara , Ashkani , melika77 , poormaj123 ,
هم اکنون بسیاری از والدین همراه با بچه‌ها چند روزی است که در خانه‌اند و تا آینده‌ای نامعلوم هم ممکن است مدارس و مهد‌های کودک تعطیل باشند. در این شرایط خستگی و کلافگی می‌تواند تجربه مشترک بسیاری از والدین باشد، اما چه کنیم تا خستگی‌مان کمتر شود و در طول روز نیاز به سر و کله زدن کمتری با کودکان‌مان داشته باشیم؟

چند روز پیش هم مخاطبی به ما پیامک داده بود که یک مطلب در زندگی‌سلام کار کنید که مادر‌ها چطور با تعطیل شدن مدارس، 24 ساعت روز را با بچه هایشان سر و کله بزنند و از خستگی و عصبانیت منفجر نشوند؟ داشتن برنامه از پیش مشخص شده، میزان اضطراب کودکان و در نتیجه داشتن برنامه نامشخص را کم می‌کند و همراهی آن‌ها را افزایش می‌دهد. از سویی وقتی برنامه‌ها مشخص شده باشد، میزان درگیری والدین با کودکان هم به صورت محسوسی کاهش می‌یابد. پس در اولین قدم یک جلسه خانوادگی با حضور همه اعضا تشکیل دهید.

پیشنهاد می‌شود در این جلسه درباره موضوعاتی که در ادامه مطرح می‌شود، صحبت و موارد را مکتوب کنید و در جایی مانند در یخچال بچسبانید. مان انجام فعالیت‌هایی که بیشترین درگیری را با خود به همراه دارند، مشخص کنید. به عنوان مثال، کار‌های درسی، مرور درس‌ها و تکالیف احتمالی پیش‌ازظهر باید انجام شوند یا تلویزیون دیدن بین ساعت 3 تا 6 عصر به مدت دو ساعت یا بازی رایانه‌ای به مدت یک ساعت بین ساعت 2 تا 4 و...

عالیت‌هایی را که کودکان می‌توانند انجام دهند، فهرست کنید. داشتن یک فهرست مکتوب برای وقت‌های بی‌حوصلگی بسیار به کار می‌آید. مواردی چون: نقاشی، کاردستی، خمیربازی، قایم‌باشک، فوتبال‌دستی، کتاب‌خوانی و... قوانینی را که فکر می‌کنید لازم است اعضای خانواده توجه داشته باشند، یادداشت کنید. مواردی مانند: از گذاشتن ظرف کثیف در گوشه و کنار خانه خودداری کنید، ظرف‌های کثیف در آشپزخانه و کنار ظرف شویی گذاشته شوند و بعد از استفاده از وسایلی، چون مدادرنگی، کتاب و... آن را سر جایش بگذارید.

زمانی را برای بازی خانوادگی در نظر بگیرید و فهرست بازی‌هایی را که می‌توانید انجام دهید، یادداشت کنید. بازی خانوادگی می‌تواند به احساس نزدیکی بین اعضای خانواده کمک کند و همراهی کودکان با بزرگ تر‌ها در دیگر موقعیت‌ها را افزایش دهد. انجام فعالیت مشترک با کودکان آسان نیست، اما در بهبود روحیه بچه‌ها بسیار موثر است.

پخت کیک، آشپزی، خیاطی لباس عروسک یا حتی بخش‌هایی از خانه‌تکانی شاید با کیفیت بالا انجام نشود، اما در غالب اوقات بچه‌ها بعد از انجام کاری با والدین خود، خلق بهتری پیدا می‌کنند و همراهی بهتری در دیگر امور دارند. پس تهیه فهرست مناسب خانواده در این زمینه را جدی بگیرید. اسامی غذا‌هایی را که اعضای خانواده دوست دارند در این روز‌ها پخته شوند، یادداشت کنید. توجه کنید که همه اعضا باید غذایی در این فهرست داشته باشند؛ حتی مادر خانواده! زمانی هر چند کوتاه برای استراحت والدین در طول روز در نظر بگیرید. این زمان می‌تواند تنها نیم ساعت باشد، اما مشخص کردن آن اهمیت زیادی دارد.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : قرنطینه ، حبس خانگی ، رفع کلافگی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید