دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینليلة الرغائب، شب قدر آرزوها

پست های بیشتر از دسته روزانه و اجتماعی

در ميان ايام و ليالي ماه رجب، اولين شب جمعه آن نامي خاص به خود گرفته است. اين نام ويژه كه پيامبر اكرم (ص) حلقه اتصال ملك و ملكوت، از آن خبر داده اند، ″ ليلة الرغائب ″ است.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 7 ) بنچاق !
نویسنده : rezarowghani77 شماره پست : 34151 تاریخ انتشار : 1398/12/11
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : ali222 , ns6200 , marlboro477 , vashty , reza1225 , Ntmi123 , Faren ,
در ميان ايام و ليالي ماه رجب، اولين شب جمعه آن نامي خاص به خود گرفته است. اين نام ويژه كه پيامبر اكرم (ص) حلقه اتصال ملك و ملكوت، از آن خبر داده اند، " ليلة الرغائب " است.آن حضرت هنگامي كه فضيلت ماه رجب را براي اصحاب خود بيان مي كردند، در اين باره فرمودند :" از اولين شب جمعه ماه رجب غافل نشويد كه فرشتگان آن را " ليلة الرغائب " ناميده اند. "
 

اعمال ليلة الرغائب

مهمترين عمل " ليلة الرغائب " به جاي آوردن 12 ركعت نماز است.رسول خدا (ص) در روايت فضيلت ماه رجب، خطاب به ياران خود درباره اعمال اين شب مي فرمايند: روز پنجشنبه اول ماه را روزه مي گيري، چون شب جمعه فرا رسيد بين نماز مغرب و عشاء 12 ركعت نماز مي خواني ( 6 نماز دو ركعتي ) و در هر ركعت از آن پس از حمد سه مرتبه سوره قدر و 12 مرتبه سوره توحيد مي خواني و پس از اتمام نماز، 70 مرتبه مي گويي ‍‍" الهم صل علي محمد النبي الا مي و علي آله" آنگاه به سجده مي روي و 70 مرتبه مي گويي "سبوح قدوس رب الملائكة و الروح" سپس سر از سجده بر ميداري و 70 مرتبه مي گويي "رب اغفر وارحم و تجاوز عما تعلم انك انت العلي الاعظم" بار ديگر به سجده مي روي و 70 مرتبه مي گويي "سبوح قدوس رب الملائكة و الروح" آنگاه حاجت خود را از خدا مي خواهي انشاء ا... كه برآورده مي شود.


ثواب اعمال

پيامبر اكرم (ص) پس از بيان اين عمل، پاداش آنرا چنين برمي شمارند: "كسي كه چنين نمازي بخواند خداوند همه گناهانش را مي آمرزد و در قيامت درباره 700 نفر از خاندانش شفاعت كند و چون شب اول قبر فرارسد خداوند پاداش اين نماز را به نيكوترين چهره با رويي گشاده و درخشان و زباني فصيح و گويا به سوي قبر او مي فرستد. آن چهره نيكو به وي مي گويد: اي حبيب من! بر تو بشارت باد كه از هر شدت و سختي نجات يافتي.

از آن چهره نوراني مي پرسد تو كيستي؟ من تاكنون چهره اي از تو زيباتر نديده ام و بويي از بوي تو خوش تر به مشامم نرسيده است؟ آن چهره نيكو پاسخ مي دهد: اي حبيب من! من پاداش آن نمازي هستم كه تو در فلان شهر، فلان سال و فلان ماه به جا آوردي. من امشب نزد تو آمده ام تا حقت را ادا كنم و مونس تنهايي تو باشم، وحشت را از تو برطرف كنم (همواره در كنارت باشم) و تا زماني كه همگي در روز قيامت برخيزند، بر سرت سايه بيفكنم."

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : ليلة الرغائب ، شب قدر ، شب آرزوها
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت