دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینوقتی ویروس کرونا روانتان را به هم می‌ریزد

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

شیوع بیماری‌ها، علی‌الخصوص بیماری‌های ویروسیِ عفونی سالیان سال است که سلامت انسان‌ها را تحت تأثیر خود قرار داده است، با توجه به ویروس جدیدی که یک ماهی است از کشور چین شیوع پیدا کرده و جدیداً به کشور ما رسیده و جا خوش کرده طبیعی است .
گزارش تخلف دوست داشتم ( 12 ) بنچاق !
نویسنده : behnam71 شماره پست : 34115 تاریخ انتشار : 1398/12/06
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : Nikan2020 , fatemeh , ns6200 , Faren , misskara , vashty , hoomanz , famzed , yaser ,
1-احساسات خود را بپذیرید:

در شرایط شیوع ویروس و بلاتکلیفی احساس ترس و اضطراب خود را بپذیرید. به آنچه در درونتان احساس می‌کنید توجه کرده و بیان کنید، در یک دفتر یادداشت کنید، با دیگران صحبت کنید و یا تمرین مراقبه کنید.


2-انجام فعالیت‌های روزمره:

حفظ روال همیشگی زندگی تأثیر مثبتی بر افکار و احساسات دارد. بنابراین کارهای روزمره خود را انجام دهید، فعالیت‌های بدنی مثل پیاده‌روی، دویدن و یا فعالیت‌های کششی انجام دهید، وعده‌های غذایی سالم بخورید، به‌اندازه کافی بخوابید و سرتان را با انجام فعالیت‌های لذت‌بخش گرم‌کنید.


3-قضاوت نکنید:

در مورد اینکه چه کسی مسئول شیوع بیماری بوده قضاوت نکنید. کرونا ویروس بدون توجه به جنس، سن و نژاد همه را تحت تأثیر قرار می‌دهد پس نسبت به یکدیگر دلسوز و مهربان باشید و فراموش نکنید که هر فردی که سرفه یا عطسه می‌کند ویروس کرونا ندارد.


4-با دیگران در ارتباط باشید:

دریافت حمایت و پشتیبانی از دیگران تأثیر قدرتمندی در کنار آمدن با مشکلات دارد. با رعایت موازین بهداشتی با خانواده و دوستان خود در ارتباط باشید، برقراری ارتباط با آن‌ها به شما احساس آرامش می‌دهد. صحبت کردن در مورد نگرانی‌ها، افکار و احساسات نیز می‌تواند به شما کمک کند؛ بنابراین بگردید و ببینید که در موقعیت‌های استرس‌زا چه کسانی و یا چه چیزهایی به شما آرامش می‌دهند.
از گمانه‌زنی نسبت به این بیماری خودداری کرده و تنها از منابع موثق و معتبر اخبار را پیگیری کرده و از شایعه‌پراکنی و حدس و گمان خودداری کنید


5-ایجاد محدودیت برای دسترسی به اخبار:

خیلی طبیعی است که بخواهید از تمام اخبار مربوط به این ویروس آگاه باشید بخصوص اگر شما یا عزیزانتان تحت تأثیر این ویروس باشید؛ اما گوش دادن، خواندن و تماشای مکرر پوشش رسانه‌ای اخبار فقط و فقط باعث افزایش نگرانی و اضطراب بیشتر شما خواهد شد؛ هنگام خواندن خبرهای جدید در مورد شیوع بیماری و یا تعداد قربانیان آن بیشتر احساس آسیب‌پذیری و ناتوانی می‌کنید بنابراین به جای تمرکز روی اخبار، روی نکات مثبت و قابل‌ کنترل زندگی تمرکز کنید.


6-با فرزندان خود صحبت کنید:

هماهنگی و همکاری خانوادگی برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا بسیار ضروری است؛ بنابراین از کودک خود بپرسید که درباره شیوع این بیماری چه چیزهایی شنیده که باعث نگرانی‌اش شده، سپس با ارائه راهکارهای بهداشتی و توصیه‌های محافظتی و پیشگیرانه‌ای که توسط متخصصین واجد شرایط بهداشت ارائه می‌شود، از خود و کودکانتان محافظت کنید.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : احساسات خود را بپذیرید ، انجام فعالیت‌های روزمره ، با فرزندان خود صحبت کنید
 پیگیری مرتب اخبار باعث تشدید اضطراب میشه و بهتره که زیاد اخبار کرونا رو دنبال نکرد و در عوض بهداشت چند برابر رعایت بشه
 فقط کافیه کمی موارد بهداشتی رو رعایت کنیم و نگران هیچ چیز نباشیم
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید