دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینسرطان ریه کشنده ترین سرطان است

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

سرطان ریه در مراحل اولیه هیچ نشانه ای ندارد و بیماران اغلب زمانی به پزشک مراجعه می کنند که بیماری در مراحل پیشرفته قرار دارد. شاید به همین دلیل باشد که سرطان ریه کشنده ترین سرطان در انسان محسوب می شود.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 10 ) بنچاق !
نویسنده : saeid1374 شماره پست : 34111 تاریخ انتشار : 1398/12/06
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : Nikan2020 , fatemeh , ns6200 , Faren , aliseparo , Nasertj , famzed , yaser , Ashkani , roz1367 ,
سرطان ریه چیست؟

سرطان ریه نوعی سرطان است که در ریه ها شروع می شود. ریه های شما دو عضو اسفنجی در قفسه سینه شما هستند که هنگام دم اکسیژن مصرف می کنند و هنگام بازدم دی اکسید کربن آزاد می کنند.سرطان ریه عامل اصلی مرگ و میر ناشی از سرطان در ایالات متحده ، در مردان و زنان است. سرطان ریه هر سال بیش از سرطانهای روده بزرگ ، پروستات ، تخمدان و پستان جان مردم را می گیرد.

افرادی که سیگار می کشند بیشترین خطر ابتلا به سرطان ریه را دارند ، اگرچه سرطان ریه در افرادی که هرگز سیگار نکشیده اند نیز می تواند رخ دهد. خطر سرطان ریه با مدت زمان و تعداد سیگارهایی که سیگار کشیدید افزایش می یابد. اگر سیگار کشیدن را ترک کنید ، حتی بعد از سالها کشیدن سیگار، می توانید احتمال ابتلا به سرطان ریه را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.


علائم سرطان ریه :

سرطان ریه به طور معمول در مراحل اولیه خود علائم و نشانه ای ایجاد نمی کند. علائم و نشانه های سرطان ریه معمولاً فقط در صورت پیشرفت بیماری بروز می کند.


علائم و نشانه های سرطان ریه ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• سرفه جدید که از بین نمی رود

• سرفه کردن خون ، حتی مقدار کمی

• تنگی نفس

• درد قفسه سینه

• خشونت یا تغییر صدا

• کاهش وزن بدون دلیل

• درد استخوان

• سردرد


چه زمانی به پزشک مراجعه کنید؟

در صورت بروز علائم مداوم که نگران کننده شما هستند با پزشک خود ملاقات کنید.اگر سیگار می کشید و نتوانسته اید ترک کنید ، با پزشک خود ملاقات کنید. پزشک شما می تواند راهکارهایی برای ترک سیگار مانند مشاوره، داروها و محصولات جایگزین نیکوتین را توصیه کند.


علل سرطان ریه:

سیگار کشیدن باعث بیشتر سرطانهای ریه می شود (هم در افراد سیگاری و هم در افرادی که در معرض دود دست دوم قرار دارند). اما سرطان ریه در افرادی که هرگز سیگاری نکشیده اند و در افرادی که هرگز در معرض طولانی مدت قرار گرفتن در معرض دود دست دوم نیستند نیز دیده می شود. در این موارد ، ممکن است علت مشخصی از سرطان ریه وجود نداشته باشد.


انواع سرطان ریه :

پزشکان براساس ظاهر سلولهای سرطانی ریه در زیر میکروسکوپ ، سرطان ریه را به دو نوع اصلی تقسیم می کنند. پزشک تصمیم گیری های درمانی را براساس نوع عمده سرطان ریه انجام می دهد.


دو نوع کلی سرطان ریه عبارتند از:


سرطان ریه سلول کوچک :

سرطان ریه سلول کوچک تقریباً به طور انحصاری در افراد سیگاری رخ می دهد و کمتر از سرطان ریه سلول غیر کوچک شایع است.


سرطان ریه سلول غیر کوچک:

سرطان ریه سلول غیر کوچک یک اصطلاح چتر برای چندین نوع سرطان ریه است که به روشی مشابه رفتار می کنند. سرطان های ریه سلول غیر کوچک شامل کارسینوم سلول سنگفرشی ، آدنوکارسینوما و سرطان سلول های بزرگ است.


عوامل خطر سرطان ریه :

تعدادی از عوامل ممکن است خطر ابتلا به سرطان ریه را افزایش دهد. بعنوان مثال برخی از عوامل خطر با ترک سیگار قابل کنترل است و فاکتورهای دیگر مانند سابقه خانوادگی شما قابل کنترل نیستند.


سیگار کشیدن:

خطر ابتلا به سرطان ریه با تعداد سیگارهایی که هر روز سیگار می کشید و تعداد سالهایی که سیگار کشیدید افزایش می یابد. ترک در هر سنی می تواند خطر ابتلا به سرطان ریه را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.


قرار گرفتن در معرض دود دست دوم:

حتی اگر سیگار نکشید ، اگر در معرض دود دست دوم هستید ، احتمال ابتلا به سرطان ریه افزایش می یابد.


قرار گرفتن در معرض گاز رادون:

رادون با تجزیه طبیعی اورانیوم در خاک ، سنگ و آب تولید می شود که سرانجام به بخشی از هوایی که تنفس می کنید تبدیل می شود. سطوح ناامن رادون می تواند در هر ساختمان از جمله خانه ها جمع شود.


قرار گرفتن در معرض آزبست و سایر عوامل سرطان زا:

قرار گرفتن محل کار در معرض آزبست و سایر مواد شناخته شده برای ایجاد سرطان - مانند آرسنیک ، کروم و نیکل - همچنین می تواند خطر ابتلا به سرطان ریه را افزایش دهد ، به خصوص اگر سیگاری هستید.


درمان سرطان ریه :

پزشکتان یک برنامه درمانی سرطان را بر اساس چندین عامل ، از جمله سلامت عمومی ، نوع و مرحله سرطان و ترجیحات خود انتخاب می کند.در بعضی موارد ، ممکن است تصمیم بگیرید که تحت معالجه قرار نگیرید. به عنوان مثال ، ممکن است احساس کنید که عوارض جانبی درمان از مزایای بالقوه بالاتر است. در این حالت ، پزشک شما ممکن است مراقبت از علائمی که سرطان ایجاد می کند ، مانند درد یا تنگی نفس ، توصیه کند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : درمان سرطان ریه ، سرطان ریه ، علل سرطان ریه
 سیگار مهم ترین عامل سرطان ریه هست
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید