دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاین15 درس زندگي كه در هيچ مدرسه اي ياد نمی دهند

پست های بیشتر از دسته روزانه و اجتماعی

همگي ما همزمان با تحصيل در مدارس، درسهايي از زندگي نيز مي آموزيم كه هردوي آنها مهم است. مشكل اصلي اين است كه زندگي قبل از ما هم جريان داشته و ما را هم مانند ديگران در مسيرش با خود مي برد و اين در حالي است كه ما ...
گزارش تخلف دوست داشتم ( 15 ) بنچاق !
نویسنده : Faren شماره پست : 34068 تاریخ انتشار : 1398/12/17
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : vashty , hoomanz , fatemeh , ns6200 , marlboro477 , amiraliziaee , Ashkani , Nikan2020 , famzed , yaser , unlimitelove , roz1367 , fzqueen ,
همگي ما همزمان با تحصيل در مدارس، درسهايي از زندگي نيز مي آموزيم كه هردوي آنها مهم است. مشكل اصلي اين است كه زندگي قبل از ما هم جريان داشته و ما را هم مانند ديگران در مسيرش با خود مي برد و اين در حالي است كه ما تازه در ابتداي يادگيري و كسب معلومات لازم براي زندگي هستيم و تنها اميدواريم كه روزي به همه ي جوانب دست پيدا كنيم ، پس بطور منطقي دانش ما هميشه عقب تر از زندگي است. در اينجا به درسهايي از زندگي اشاره كرده ايم كه براحتي مي توانيد از آنها بهره بگيريد:


1- طبق گفته Richard Carlson " چيزهاي بي ارزش را نچشيد ".

اين بدان معني است كه خيلي از مردم خود را درگير استرس و به انجام رساندن كارهاي بي ارزش مي كنند كه در نهايت در مقابل اهداف اصلي زندگي ، هيچ ارزشي ندارند وقتي آنقدر خود را درگير اين مسائل كوچك مي كنيم ديگر جايي براي نيل به آرزوهايمان باقي نگذاشته ايم و از لحظات خود هيچ لذتي نمي بريم.


2-"زندگي غير قابل پيش بيني است " و ممكن است هر لحظه شما را در شيب وفراز قرار دهد".

فقط بگوييد "هرگز" و بعد ببينيد چه اتفاقي مي افتد . براي مقابله با گره هايي كه زندگي در مسير شما قرار داده است ، تنها با ذهني باز و خوش بين ، به آنها خوش آمد بگوييد !!


3- خسته كننده ترين واژه در هر زبان " من " است .

بله تصور اين است كه تكرار اين كلمه اعتماد به نفس را بالا مي برد. ولي خوب! بيشتر وقتها همه ي آن چيزيي كه در مورد خود با تكرار " من " توضيح و تعريف مي كنيد، واقعيت ندارد! اينكه يك نفر دائما" از خود و فضايل خود تمجيد و تفسير كند ، بسيار خسته كننده و يكنواخت است . اين حالت "خود محوري " است نه "اعتماد به نفس "


4-انسانيت مهم تر از ماديات است .

اهميت روابط اجتماعي بسيار مهم تر از درجات مادي است كه هر كدام از ما در مسير آرزوها به آنها مي رسيم. بدون محبت و عشق و حمايت خانواده و دوستان در زندگي ، موفقيت هاي مادي ، خيلي لذت بخش نخواهد بود. با ايجاد تعادل در ملاك هاي برتري و ارزش هاي خود ، از ثبات زندگي بيشتري بهره خواهيد برد.


5- به غير از خودتان ، هيچ كس ديگر نمي تواند شما را راضي كند !

رضايت و راحتي ذهن شما تنها به عهده خودتان است ! بله ، روابط اجتماعي ، زندگيمان را پر بار تر مي كند ، اما خوب ، شايد اين روابط به تنهايي باعث شادكامي و رضايت شما نشود.


6- درجه كمال و شخصيت

كمالات براي هر شخص زيباست. كلام و اعمال نيك ، به دنبال خود ، اعتماد و اطمينان دوستان را در پي دارد . براي رسيدن به اين درجه ، تلاش كنيد.


7- بياموزيد كه خود، ديگران و حتي دشمنان خود را ببخشيد.

انسان جايز الخطاست ، همه ما اشتباه ميكنيم ، ولي با كينه توزي و يادآوري صدمات گذشته ، تنها اين خودمان هستيم كه از زندگي لذت نمي بريم نه ديگران !!


8- "خنده" داروي هر "درد" است .

با خوشرويي و تبسم ، دردهاي خود را درمان كنيد.


9- تغذيه خوب ، استراحت ، ورزش و هواي تازه ، را فراموش نكنيد.

سلامتي خود را دست كم نگيريد . با رعايت اين نكات ، از وضعيت جسمي ايده آل خود ، لذت ببريد.


10- اراده اي مصمم ، شما را به هر چيزي كه مي خواهيد، مي رساند.

هرگز تسليم نشويد و به دنبال رسيدن به آرزوها و اهداف خود تلاش كنيد.


11- تلويزيون ، ذهن ما را بيشتر از هر چيزي نابود مي كند!

از تلويزيون كناره گيري كنيد و با ورزش ، مطالعه و يادگيري ، ذهن خود را فعال كنيد.


12- شكست را بپذيريد.

هر كسي در زندگي ممكن است بارها و بارها شكست بخورد. شكست آموزنده است به ما ياد مي دهد كه چطور متواضع باشيم و راه درست تري را براي جبران آن انتخاب كنيم . توماس اديسون با شكستهاي متمادي توانست به هدف خود برسد ، او مي گفت :" من شكست نخوردم ، تنها ده ها هزار راه را امتحان كردم كه برايم مفيد نبود ! و به نتيجه نرسيد !"


13- از اشتباهات ديگران درس عبرت بگيريد .

يكي از بودائيات پير چنين مي گويد :" يك مرد دانا كسي است كه از اشتباهات خود درسي نيك بياموزد و اما داناتر كسي است كه از اشتباهات ديگران درس عبرت بگيرد".


14- از محبت به ديگران دريغ نكنيد.

زندگي كوتاه است و پايان آن نامعلوم. پس سعي كنيد محبت كنيد تا محبت ببينيد .


15- آنچنان زندگي كنيد كه گويي روز آخر عمرتان است !!!

همواره سعي كنيد بهترين و مهربان ترين همسر ، رفيق و حتي مهربانترين و بهترين رئيس باشيد ، تا زمان وداع با اين دنيا به دنيايي زيباتر دست يابيم.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : حقایق زندگی چیست ، آشنایی با درس های زندگی ، درگیر کردن ذهن با مسائل با اهمیت
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید