دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینخوردن پرتقال در این افراد ممنوع است!

پست های بیشتر از دسته تغذیه و آشپزی

مصرف میوه روند سوخت و ساز قند، چربی و پروتئین را در بدن بالا می برد و تاثیر زیادی در حفظ سلامت و تندرستی بدن دارد.یکی از این میوه ها پرتقال است که از نظر ویتامین ها و مواد معدنی آماری قوی ارائه می کند.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 6 ) بنچاق !
نویسنده : aysar شماره پست : 34050 تاریخ انتشار : 1398/12/01
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : fatemeh , Malek85 , vashty , ns6200 , hoomanz , Nikan2020 ,
مصرف میوه روند سوخت و ساز قند، چربی و پروتئین را در بدن بالا می برد و تاثیر زیادی در حفظ سلامت و تندرستی بدن دارد.یکی از این میوه ها پرتقال است که از نظر ویتامین ها و مواد معدنی آماری قوی ارائه می کند.در این بخش درباره افرادی که خوردن پرتقال برای آنها مضر است صحبت می کنیم.

در خوردن میوه پرتقال باید دقت داشت که از مصرف این میوه به همراه سایر میوه های پاییزی به صورت همزمان خودداری کنید.
پرتقال شیرین، طبعش سرد و تر و پرتقال ترش، طبعش سرد و خشک است لذا افراد بلغمی و سودایی مزاج تا حد امکان از خوردنش پرهیز کنند و در صورت مصرف با آن گلپر و نمک میل کنند.

همچنین از نوشیدن چای بلافاصله پس از خوردن پرتقال خودداری کنید البته خوردن آب پیش و پس از هر میوه ای به شدت نهی شده و برای سلامتی مضر است مخصوصا اگر آن میوه، آبدار باشد. تا حد امکان از خوردن پرتقالهای هیبریدی یا پیوندی تامسون خودداری شود.

کسانی که طبع بلغمی دارند یا از معده و روده سرد برخوردارند باید از خوردن پرتقال خودداری کنند. بهترین ساعت مصرف پرتقال در بعد از ظهر است و از خوردن آن در هنگام شب خودداری شود. توصیه و تاکید می شود بیماران دیابتی، بیمارانی که بی اختیاری ادرار دارند، بیماران صرعی و تشنجی، بیماران روماتیسمی و نیز بیمارانی که ریفلاکس گوارشی دارند از خوردن پرتقال پرهیز کنند.


یک عدد پرتقال بزرگ چه دارد:

انرژی 86 کیلو کالری
پروتئین 2 گرم
هیدرات کربن 22 گرم
فیبر 4 گرم
ویتامین c 97.89 میلی گرم
اسید فولیک 55.2 میکرو گرم
پتاسیم 333.04 میلی گرم
تیاسین 0.16 میلی گرم

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : پرتقال تامسون ، پرتقال پیوندی ، طبع بلغمی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت