دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینپردرآمدترین شغل های دنیا در سال 2019

پست های بیشتر از دسته اقتصادی و مالی

بسیاری از مشاغلی که در لیست پردرآمدترین شغل های جهان در سال 2019 قرار می‌گیرند، موقعیت های شغلی پردرخواستی بوده و نیاز به آموزش های پیشرفته یا تخصصی دارند. توجه داشته باشید که آموزش های تخصصی می‌تواند به طور قابل توجهی پتانسیل درآمد شما را افزایش دهد
گزارش تخلف دوست داشتم ( 10 ) بنچاق !
نویسنده : hasanfh شماره پست : 34044 تاریخ انتشار : 1398/12/01
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : relation , Faren , ns6200 , fatemeh , famzed , vashty , amiraliziaee , vahid62 ,
در این مطلب علاوه بر معرفی بهترین شغل های جهان از نظر حقوق دریافتی به لیست پردرآمدترین شغل های ایران نیز اشاره کرده‌ایم. برخی از پردرآمدترین شغل های دنیا در سال 2019 همان مشاغلی است که در سال گذشته میلادی نیز به عنوان حرفه های پردرآمد مطرح بودند.


1. پزشکی

در اکثر کشورهای دنیا و همچنین در ایران پردرآمدترین شغل به پزشکان تعلق دارد. پزشکی یک دانش کاربردی بوده و هدف آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌دیدگان است.این گروه نه تنها از دستمزد بالایی برخوردارند، بلکه از نظر موقعیت اجتماعی نیز جایگاه ویژه ای دارند. پزشکی پردرآمدترین شغل 2019 در ایران و جهان است و بیشترین دستمزد دریافتی را دارد.

میانگین حقوق در آمریکا: 195 هزار و 842 دلار(معادل 820 میلیون تومان با ارز 4.200 تومانی دولتی)


2. مدیر داروخانه

مدیران داروخانه در بیمارستان ها، داروخانه ها، بیمه های درمانی بر فعالیت های دارویی نظارت می‌کنند. استخدام، نظارت و آموزش کارکنان، ایجاد پروتکل ها و نظارت بر آنها برای اطمینان از صحت و سلامت دارو، مذاکره قیمت گذاری برای تحویل دارو با تولیدکنندگان و آموزش بیماران در مورد داروها از وظایف این افراد است.

میانگین حقوق: 146 هزار و 412 دلار


3. دکتر داروساز

یکی از شغل های پردرآمد در ایران و جهان داروسازی است. داروسازان دستورالعمل پزشکان را برای داروها، تجزیه و تحلیل متابولیسم بالقوه دارو و حل مسائل مربوط به پوشش بیمه ها را انجام می‌دهند. آموزش و نظارت بر تکنسین ها و آموزش بیماران در مورد مصرف و عوارض جانبی داروها، از دیگر وظایف آنان است.

میانگین حقوق: 127 هزار و 120 دلار


4. معماری سازمانی

معماری سازمانی هماهنگ‌سازی و همسوسازی کلیه فعالیت‌ها و عناصر سازمان در جهت نیل به اهداف راهبردی سازمان است. معماران سازمانی با مدیران کسب و کارها و همچنین توسعه دهندگان فنی ارتباط برقرار می‌کنند تا فناوری و فرآیندهای کسب و کار را در یک ردیف قرار دهند. معماری سازمانی یکی از پردرآمدترین شغل های دنیا در سال 2019 است.

میانگین حقوق: 115 هزار و 944 دلار


5. مشاور حقوقی

مشاور حقوقی یکی از پردرآمدترین شغل های جهان در سال 2019 میلادی است. مشاوران حقوقی در شرکت ها معمولا وکلایی هستند که به عنوان یک کارمند استخدام می‌شوند. آنها موظف هستند تا قراردادهای شرکت را در چارچوب قوانین رایج در آن کشور با شرکای تجاری آنان منعقد کنند.مشاور حقوقی یکی از پردرآمدترین و بهترین شغل های جهان در سال 2019 میلادی است آنها رهبران کسب و کار را در مورد مفاد قانونی روش های تجاری، قراردادها و نظارت بر انطباق قوانین با مقررات صنعت، راهنمایی می‌کنند.

میانگین حقوق: 115 هزار و 580 دلار


6. توسعه نرم افزار

توسعه نرم‌افزار بر خلاف برنامه‌نویسی با تولید تجاری نرم‌افزار، استفاده بهینه از بخش‌های در دسترس تولید شده و همچنین روش‌های مدیریت، افزایش سرعت و افزایش کیفیت پروژه‌های نرم‌افزاری سر و کار دارد.

میانگین حقوق: 108 هزار و 879 دلار


7. پیراپزشکی

باز هم یکی دیگر از پردرآمدترین شغل های دنیا در سال 2019 به شاخه پزشکی و سلامت مرتبط است. پیراپزشکی به شیوه‌ها و فنونی گفته می‌شود که به حفظ یا بازگرداندن سلامتی مربوط هستند. این فنون معمولا زیر نظر یا با مشورت پزشک انجام می‌گیرند. پیراپزشکان، در واقع مجموعه‌ای از متخصصانی هستند که کادر درمانی را تکمیل می‌کنند.

میانگین حقوق: 108 هزار و 761 دلار


8. مهندسی نرم افزار
یکی از بهترین شغل های جهان از نظر درآمدزایی است. مهندسی نرم افزار و البته مدیریت برنامه های نرم افزاری جزو فرآیندهای مهندسی محصولات نرم افزار است.

میانگین حقوق: 107 هزار و 479 دلار


9. پرستاری

تشخیص نشانه های بیماری و کمک به پزشکان برای شناخت علائم بیمار، مراقبت از مصرف داروها توسط بیمار و ارجاع بیماران به متخصصان پزشکی از مهمترین کارهای این شغل است. در اکثر کشورهای دنیا پرستاران معمولا بالاترین حقوق را دریافت می‌کنند.

میانگین حقوق: 106 هزار و 962 دلار


10. معمار نرم افزار

باز هم حوزه آی تی یکی از پردرآمدترین مشاغل جهان در سال 2019 را در بر گرفته است. معمار نرم افزار کارشناس نرم‌افزار است که انتخاب‌های طراحی سطح بالا را انجام داده و استانداردهای کدگذاری نرم‌افزار، ابزارها و سیستم عامل را دیکته می‌کند. کارشناس برجسته به عنوان رئیس معماری معرفی می‌شود. باز هم حوزه آی تی یکی از پردرآمدترین مشاغل جهان در سال 2019 را در بر گرفته است آنها طرح ها، برآوردها و برنامه های اجرائی را برای برنامه ریزی ذینفعان، مستند سازی می‌کنند.

میانگین حقوق: 105 هزار و 329 دلار


11. مدیریت مهندسی

مدیریت مهندسی شاخه‌ای از مهندسی صنایع به شمار می‌آید و شکل خاصی ازمدیریت است که تمرکز آن بر استفاده از اصول مهندسی در کسب‌وکار معطوف است. استخدام، آموزش و نظارت تیم مهندسین، هماهنگی تلاش تیم های پروژه برای توسعه و اجرای برنامه های توسعه محصول و پردازش مجدد مهندسی و روش های تولید از وظایف شغلی این افراد است.

میانگین حقوق: 105 هزار و 260 دلار


12. مدیریت توسعه دهندگان نرم افزاری

مدیران توسعه نرم افزار با تمام سطوح تیم مدیریت و توسعه ارتباط برقرار می کنند تا نیازهای کارکنان را برای برنامه های کاربردی فناوری اطلاعات ارزیابی و اولویت بندی کنند. آنها هدف های پروژه را شناسایی کرده، مسیرهای بحرانی را شناسایی می‌کنند، وضعیت پروژه را گزارش داده و خطرات و شکاف های پروژه را در اوایل چرخه عمر پروژه مشخص می‌کنند.

میانگین حقوق: 104 هزار و 48 دلار


13. مدیر کارخانه

مدیر کارخانه مسئول تولید ایمن محصولات مورد نیاز با حداقل هزینه هستند. آنها برنامه‌های تولید را در بخش های مختلف تایید کرده تا اطمینان حاصل شود که سفارشات مشتریان به موقع انجام می‌شود. مدیر کارخانه یکی از پردرآمدترین شغل های 2019 است.

میانگین حقوق: 103 هزار و 892 دلار


14. مدیر برنامه IT

مدیران برنامه های فناوری اطلاعات (IT)، نیازهای یک کسب و کار، ارتباط با تمام سطوح مشتریان و مدیریت داخلی و کارکنان را ارزیابی می‌کنند. طراحی و کنترل بودجه پروژه ها و نظارت بر مدیران پروژه از وظایف افراد شاغل در این حرفه است. رشته های مربوط به IT یکی از پردرآمدترین شغل های دنیا در سال 2019 هستند. این افراد نیز بیشترین دستمزد 2019 را دریافت می‌کنند.

میانگین حقوق: 102 هزار و 969 دلار


15. معماری راه حل

دقت کنید که برخی از پردرآمدترین شغل های دنیا در سال 2019 فقط در کشورهای خاصی وجود دارد. معماری راه حل یکی از آنهاست. معماری راه حل، تعریف و توصیف معماری یک سیستم ارائه شده در چارچوب یک راه حل خاص است و به همین ترتیب ممکن است شامل توصیف یک سیستم کل یا فقط قسمت های خاص آن باشد.

میانگین حقوق: 102 هزار و 160 دلار


16. مدیر تحلیل و برنامه ریزی مالی

با درآمد بیش از 100 هزار دلار در سال یکی از پردرآمدترین مشاغل جهان است. افرادی که در این موقعیت شغلی قرار دارند، تصمیم گیری های استراتژیک را در نظر می گیرند، روند اقتصادی و تجاری را بررسی می‌کنند، عملکرد شرکت را ارزیابی کرده و تلاش می کنند موانع و مشکلات بالقوه را پیش بینی کنند.

میانگین حقوق: 102 هزار و 155 دلار


17. معماری داده

معماران داده کار طراحی، ساخت، تجزیه و تحلیل، برنامه نویسی، تست و ادغام داده های ساختار یافته و غیر ساختاری را برای ایجاد پایگاه داده ها و تجزیه و تحلیل برای پیش بینی تیم ها، مدیریت کسب و کار و شرکای کلیدی در محیط های مبتنی بر ابر را انجام می‌دهند.آنها فعالیت های پروژه را مطابق با سیاست های داده، معماری، امنیت، دستورالعمل ها و استانداردهای کیفیت مطابقت می‌دهند و یکی از پردرآمدترین شغل های دنیا در سال 2019 میلادی را در اختیار دارند.

میانگین حقوق: 101 هزار و 900 دلار


18. مدیر راهبردی

مدیر راهبردی یا مدیر استراتژیک، تجزیه و تحلیل در خصوص مسایل مهم و برجسته سازمان را که توسط راهبران ارشد سازمان به نمایندگی از مالکان، انجام می‌گیرد، مدیریت می‌کنند.باز هم حوزه آی تی یکی از پردرآمدترین مشاغل جهان در سال 2019 را در بر گرفته است مدیر استراتژیک یک جهت دهی کلی برای سازمان می‌سازد که ارتباط خیلی نزدیکی نیز با مقوله رفتار سازمانی دارد.

میانگین حقوق: 101 هزار و 754 دلار


19. معمار سیستم

نقش معمار سیستم برای تعریف، طراحی، تحویل و پشتیبانی هر پروژه IT بسیار حیاتی است. یک معمار سیستم آنالیز کرده و ترکیبی مناسب از اجزای IT را برای رسیدن به یک کسب و کار خاص یا یک هدف عملیاتی توصیه می‌کند.

میانگین حقوق: 98 هزار و 239 دلار


20. متخصص اسکرام

یک راهنما و تسهیل کننده برای توسعه یک تیم چابک است. اسکرام روشی است که اجازه می‌دهد یک تیم برای ایجاد تغییرات سریع و مطابق با اصول چابکی به خود سازماندهی برسد. این حرفه نیز جزو مشاغل پردرآمد جهان در سال 2019 طبقه بندی می‌شود.

میانگین حقوق: 98 هزار و 239 دلار

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : پر درآمدترین شغل ، بهترین شغل ، شغل های درآمدزا
 حراجی مغز استخوان درامدش بسیار بسیار بالاست تو ایران
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید