دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینویروس کرونا،مرگبارترین ویروس قرن

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

ویروس کرونا به عنوان مرگبارترین بیماری این سال ها شناخته شده که به راحتی نیز شیوع پیدا می کند، در این مطلب سخنان متخصص بیماری های عفونی را درباره ویروس کرونا مطالعه می فرمایید
گزارش تخلف دوست داشتم ( 4 ) بنچاق !
نویسنده : farid61 شماره پست : 34003 تاریخ انتشار : 1398/12/01
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : vashty , Mohammad2872 , misskara , mohammadirndst ,
 راه های مقابله با ویروس کرونا

مسعود مردانی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در "سمپوزیوم کرونا ویروس جدید 2019" که در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، با بیان اینکه می توان این بیماری را واگیردارترین بیماری قرن نامید و افزود: سرعت انتقال این بیماری در روزهای اخیر افزایش یافته است.

در مورد تاریخچه این ویروس و چند ویروس مرگبار دیگر می توان گفت: ویروس سارس 10 درصد، ویروس مرس 37 درصد و کرونا ویروس حدود دو درصد مرگ و میر داشته است. بیماری سارس در سال 2003 با همکاری صمیمانه کشورها مهار شد. در ابتدا تصور می شدویروس کرونا انتقال انسان به انسان ندارد اما در ژانویه 2020 خلاف آن مشخص شد. این متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری با بیان اینکه این بیماری بین انسان و حیوان مشترک است، گفت: هنوز برای این ویروس واکسن و درمان ارائه نشده است.


ویژگی افراد مشکوک به کرونا

افرادی که 14 روز قبل از شروع علائم بیماری سابقه سفر به چین را داشته اند، همچنین افرادی که به شکل غیرمعمول وضعیت بالین شان حادتر و وخیم تر می شود، بیماران دارای علائم تنفسی که 14 روز قبل با مبتلایان قطعی تماس نزدیک داشته اند و یا از بیماران مبتلا مراقبت مستقیم کرده اند افراد مشکوک به ابتلا تلقی می شوند.

باید نسبت به هوشیاری پزشکان در مورد تظاهرات غیر تنفسی و غیر معمول بیماری در افراد با نقص ایمنی هشدار داد و بر ضرورت استفاده از پرسشنامه های غربالگری، استفاده از پوسترها و علائم هشدار دهنده در مراکز درمانی تاکید شود.


نحوه پذیرش افراد دارای علائم در مراکز بهداشتی و درمانی

ضروری است در ابتدا به این افراد یک ماسک داده شود و سپس به اتاق دیگری انتقال داده شوند، همچنین حفظ فاصله آنان با سایر افراد ضروری است. افراد باید در هنگام عطسه و سرفه حتما از دستمال کاغذی استفاده کنند. هنوز داروی قطعی برای درمان این بیماری یافت نشده است، برای درمان مبتلایان تجویز آنتی بیوتیک توصیه و نسبت به عدم تجویز دگزامتازون و کورتن ها تاکید می شود.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : ویروس کرونا ، ویروس ، کرونا ، مرگبارترین ویروس قرن ، راه های مقابله با ویروس کرونا
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید