دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلایناختلال شخصیت نمایشی

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

افراد مبتلا به این اختلال در رفتار روزمره شان، ویژگی هاي نمایشی را نشان می دهند. براي مثال فردي که به این اختلال مبتلاست امکان دارد در مراسم ازدواج خویشاوندي دور این نمایش را اجرا کند که غرق در اشک و شور و شوق شده است.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 5 ) بنچاق !
نویسنده : rasticomp شماره پست : 33975 تاریخ انتشار : 1398/12/13
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : vashty , hoomanz , Faren , yaser , poormaj123 ,
آنچه افراد مبتلا به این اختلال را از ان هایی که هیجان پذیري مناسب نشان می دهند متمایز می کند، ماهیت زودگذر حالت هاي هیجانی آن ها و این واقعیت است که براي فریب دادن دیگران و نه نشان دادن احساسات واقعی شان، از هیجان هاي افراطی استفاده می کنند. این اختلال بیشتر در زنان تشخیص داده می شود.

افرد مبتلا از کانون توجه بودن لذت می برند و براي اطمینان از وقوع آن دست به هر کاري می زنند. آن ها به ظاهرشان بیش از حد توجه دارند و اغلب انچنان به صورت افراطی سعی می کنند توجه دیگران را به خودشان جلب کنند که رفتارشان مضحک به نظر می رسد. آن ها اطمینان خاطر، تحسین و تایید دیگران را می طلبند و چنانچه آن ها را به دست نیاورند، عصبانی می شوند.

با اینکه روابط آن ها سطحی ست، آن را صمیمانه تصور می کنند و به آشنایان خود با عنوان دوستان عزیز اشاره می کنند. آن ها به راحتی تحت تاثیر دیگران قرار می گیرند و از بینش تحلیلی بی بهره اند. به راحتی می توانید تجسم کنید که چگونه این افراد باعث می شوند که دیگران از ان ها فاصله بگیرند.

رابطه داشتن با فرد مبتلا به اختلال شخصیت نمایشی، زجر اور و ناخوشایند است. نتیجه ان این است که این افراد، روابط نزدیک و متقابل معدودي دارند. با توجه به این تصویر بالینی، افراد مبتلا به احتمال زیاد، سبک دلبستگی نا ایمن دارند. آن ها به طور مداوم جویاي حمایت و تایید همسرشان هستند.


درمان

درمان اختلال شخصیت نمایشی، روان درمانی است. اما در برخی شرایط براي کاهش نشانه هاي جانبی مانند #افسردگی و اضطراب دارو درمانی انجام می شود. رفتار درمانی شناختی، طرحواره درمانی و روانکاوي روش هاي درمانی هستند که توسط روانشناس انجام می شوند.

 افراد مبتلا باید روابط میان فردي درست را آموزش ببینند، باورهاي نادرست در مورد خود را شناسایی کنند و باورهاي درست را جایگزین کنند، هیجان ها و رفتارهاي نادرستی که براي جلب توجه انجام می شود تغییر داده و راهکارهاي درست را در پیش بگیرند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : اختلال شخصیت ، سلامت روان ، درمان اختلال شخصیت نمایشی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت