دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینرازداری در خانواده برایتان خوب نیست، چون...

پست های بیشتر از دسته خانه و خانواده

مخفی کردن یک راز، باعث می‌شود ذهن شما بیشتر بر روی مسئله‌ای که مخفی می‌کنید متمرکز باشد و این تنها به این معناست که رازداری در خانواده می‌تواند اضطراب و فشار روحی را افزایش دهد‌.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 12 ) بنچاق !
نویسنده : lovely شماره پست : 33957 تاریخ انتشار : 1398/11/23
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : agastafa , Myangel , Mylovelyangel , shakiba21 , hoomanz , mahvash , khodaismylove , Loveislife , unlimitelove , iamlove , fatemehhabibzadeh ,
 برای همه ما تعریف راز کاملا روشن است. راز، اطلاعاتی است که فردی دوست ندارد آن را با دیگری شریک شود. این اطلاعات می‌تواند شخصی/خانوادگی باشد (مثلا شخصی بخواهد این حقیقت را پنهان کند که زمانی به زندان رفته است)، یا کاری باشد (یک کارمند بخواهد اینکه دنبال کار دیگری می‌گردد، مخفی بماند). برخی از اسرار حتی مثبت هستند (مخفی کردن یک مهمانی غافلگیر کننده از کسی که برای او جشن گرفته‌ایم). ما می‌خواهیم به شما بگوییم که رازداری در خانواده، شمشیری دو لبه است که می‌تواند لازم، اما مضر باشد. به خواندن ادامه دهید تا ببینید چرا.


چرا رازداری در خانواده بد است؟

راز‌ها دو ویژگی کاملا واضح دارند: اول؛ اینکه رازداری در خانواده یا داشتن راز شخصی احتمالا باعث می‌شود شما نسبت به زمانی که هیچ رازی ندارید، احساس بدتری داشته باشید. دوم؛ پرتنش‌ترین قسمت رازداری پنهان کردن آن از فرد یا افرادی است که نمی‌خواهید خبردار شوند.

مقاله‌ای در ماه ژولای 2017 در مجله روان شناسی شخصیت و روانشناسی اجتماعی توسط مایکل اسلپیان، جینسئوک، چون و مالیا میسون منتشر شد که رویکردی متفاوت نسبت به رازداری بیان می‌کند.


1. رازداری موجب استرس و افسردگی می‌شود

آن‌ها پیشنهاد می‌کنند که یک مشکل بالقوه با رازداری در خانواده این است که شما از این حفظ اسرار هدفی دارید. اغلب به راحتی می‌توان به اهدافی که هنوز بدست نیامده اند فکر کرد. به این ترتیب سیستم انگیزش، به شما این فرصت را می‌دهد تا چیز‌هایی که با هدفتان مرتبط است در محیط اطراف ببینید و تشخیص دهید تا به اهدافتان برسید. مثلا، شما به احتمال زیاد اگر بخواهید یک نامه پست کنید، بیشتر متوجه صندوق‌های پست در خیابان می‌شوید. درمورد اسرار، این مکانیزم ممکن است شما را به فکر درمورد اطلاعاتی که می‌خواهید مخفی نگه دارید وادارد، حتی زمانی که افرادی که این راز را در مقابلشان پنهان می‌کنید، در اطرافتان نباشند.

در نتیجه رازداری در خانواده و در زندگی شخصی می‌تواند استرس زا باشد، اما نه به این خاطر که تلاش می‌کنید اطلاعاتی را از کسی پنهان کنید. شما با رازداری دچار استرس می‌شوید، چون ممکن است مدام به این اطلاعات فکر کنید و این به شما یاداوری می‌کنید که شما حامل یک راز هستید! و دانستن اینکه شما یک راز دارید به شما این احساس را می‌دهد که رفتار خالصانه‌ای ندارید و این منجر به احساس افسردگی می‌شود.


2. رازداری کیفیت زندگی را پایین می‌آورد

محققان این تئوری، نظریه خود را در ده آزمایش امتحان کردند. در یک سری از مطالعات، آن‌ها 38 نوع از راز‌هایی که افراد به صورت روتین مخفی می‌کنند (مثل مصرف مواد مخدر یا تقلب در کار) را شناسایی کردند. سپس آن‌ها از شرکت کنندگان که به طور متوسط 33 ساله بودند، سوال کردند که کدام یک از این راز‌ها را در زندگی پنهان کرده‌اند و کدام درحال حاضر یک راز هستند؛ و سپس سوالاتی در رابطه با شادی آن‌ها پرسیده شد.

این افراد متوجه شدند که سه برابر بیش از آنکه برای پنهان کردنش تلاش کنند، به این موضوعات فکر می‌کنند. راز‌ها احساس نشاط و  آرامش این افراد را کاهش داده بود. این کاهش شادی و پایین آمدن کیفیت زندگی با تعداد دفعاتی که آن‌ها به این موضوع فکر می‌کردند که مجبور هستند رازدار باشند و همچنین با فکر کردن به خود اسرار مرتبط بود.

مطالعات دیگری نیز در رابطه با رازداری در خانواده و پنهان کردن اسرار از شریک زندگی انجام شد. این مطالعات نیز به همان نتایج دست یافتند؛ رازداری در مقابل شریک عشقی، منجر به کاهش رفاه و بهباشی در زندگی می‌شود. براساس تعداد دفعاتی که این افراد به راز خود فکر می‌کردند کیفیت زندگی کمتر می‌شود.

در یک مطالعه نهایی، از افراد سوال شد تا میزان احساس خلوص خود را رتبه بندی کنند. خلوص به این معناست که افراد چه میزان معتقد هستند که مطابق با افکارشان عمل می‌کنند. داشتن رازهای شخصی یا رازداری در خانواده به افراد حسی خلاف با احساس خلوص و صداقت می‌دهد؛ و این موضوع باعث می‌شود افراد رازدار حس بدی نسبت به زندگی خود داشته باشند.


حرف آخر

یافته‌ها نشان می‌دهند که رازداری در خانواده می‌تواند بر سلامت روان و ذهن افراد تاثیر منفی بگذارد. استرس ناشی از رازداری به این دلیل بروز پیدا می‌کند که این افراد مدام به این اطلاعات فکر می‌کنند؛ حتی زمانی که نیازی به کتمان این اطلاعات در مقابل افراد نیست. این افکار هم باعث استرس می‌شوند و هم موجب می‌شوند، فرد احساس عدم خلوص و عدم اصالت کند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : مخفی کردن یک راز ، رازداری در خانواده ، اضطراب و فشار روحی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید