دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینچرا پاشنه‌هایتان ترک می‌خورند و چه باید کرد؟

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

اگر پاشنه‌هایتان ترک خورده‌اند احتمالاً فکر می‌کنید بدنتان کم آب است یا پوستتان زیادی خشک است؛ اما در برخی موارد، ترک پاشنه پا می‌تواند دلایل دیگری داشته باشد که باعث می‌شوند پوستتان خشک شده و در قسمت پاشنه‌ها پوسته‌پوسته شود.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 4 ) بنچاق !
نویسنده : behnam71 شماره پست : 33933 تاریخ انتشار : 1398/11/22
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : ns6200 , hoomanz , mahvash , reza2233 ,
1-از مرطوب کننده‌های حاوی گلیسیرین استفاده کنید:

مرطوب کننده‌های نرم‌کننده (مثلاً حاوی گلیسیرین) می‌توانند به پوست نفوذ کرده و جلوی از دست رفتن رطوبت پوست را بگیرند. این مواد، فواصل میان پوسته‌ها را پُر کرده و پوست را نرم و لطیف می‌کنند. مرطوب کننده‌های حاوی نرم‌کننده به لایه‌ی بیرونی پوست نفوذ کرده، آب را از هوا جذب کرده و رطوبت را در پوست حفظ می‌کنند.


2-بعد از مرطوب‌کننده، وازلین بزنید:

بعد از اینکه مرطوب‌کننده یا نرم‌کننده جذب پوستتان شد خیلی خوب است که لایه‌ای وازلین روی آن بزنید تا رطوبت در پوستتان بماند (قبل از رفتن به رختخواب). وازلین یا لانولین، پوست را با لایه‌ای نازک می‌پوشانند و اجازه نمی‌دهند رطوبت از لایه‌ی بیرونی پوست تبخیر شود.


3-هنگام خواب، جوراب‌های صد در صد نخی بپوشید:

پوشیدن جوراب‌های کاملاً نخی بعد از اینکه به پاشنه‌هایتان وازلین زدید کمک می‌کند رطوبت پوست بهتر حفظ شود، پوست پاشنه‌هایتان نفس بکشد و ملافه‌هایتان چرب نشوند. این کار را مرتب ادامه دهید و بعد از چند روز اثرش را ببینید.


4-روی پوست ضخیم‌تان کراتولیتیک بزنید:

اگر پوست پاشنه‌تان ضخیم شده می‌توانید از داروی کراتولیتیک کمک بگیرید. کراتولیتیک‌ها عواملی هستند که پوست ضخیم را نازک می‌کنند و باعث می‌شوند لایه‌ی بیرونی پوست، نرم شود و سلول‌های مرده‌ی پوست جدا شوند. در نتیجه پوست نفس می‌کشد و می‌تواند رطوبت بیشتری جذب کند.


5-پوست ضخیم پاشنه را با سنگ‌پا به آرامی بسابید:

با سنگ پا، پوست پاشنه‌هایتان را هنگامی که خیس و مرطوب است به آرامی بسابید تا از ضخامت پوست کم شده و پینه‌ها نرم شوند. هرگز پوسته‌های خشک پاشنه را قیچی نکنید یا با تیغ نبُرید. افرادی که دیابت یا نوروپاتی دارند نباید از سنگ پا استفاده کنند و برای زدودن پینه باید به پزشک مراجعه کنند.


6-کفش‌های نامناسب:

چرا؟ کفش‌های پشت باز یا صندل معمولاً اجازه می‌دهند چربی زیر پاشنه‌هایتان به طرفین کشیده و باز شوند و احتمال ترک خوردن پاشنه بیشتر شود. کفش‌های تنگ و پاشنه باریک هم می‌توانند ترک پاشنه و پاشنه درد ایجاد کنند.چه باید کرد؟ کفش‌های پشت بسته بپوشید که بتوانند به خوبی از تمام قسمت‌های کف پایتان به خوبی حمایت کنند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : مرطوب کننده‌های حاوی گلیسیرین ، مرطوب‌کننده وازلین ، کفش‌های نامناسب
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت