دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینایجاد بودجه خانوادگی در کنار یک درآمد نامنظم

پست های بیشتر از دسته اقتصادی و مالی

بسیاری از مشاغل حقوق و دستمزد یا ساعات مستمر ارائه می دهند، و این باعث می شود که دقیقاً بدانید چه مقدار پول در یک ماه به دست می آورید. با این حال، مشاغل زیادی نیز وجود دارد که میزان درآمد کسب شده و ساعات کاریشان دارای نوسان است.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 5 ) بنچاق !
نویسنده : moosa70 شماره پست : 33929 تاریخ انتشار : 1399/01/04
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : amiraliziaee , somiya , marlboro477 , akbar128 , fzqueen ,
بسیاری از مشاغل حقوق و دستمزد یا ساعات مستمر ارائه می دهند، و این باعث می شود که دقیقاً بدانید چه مقدار پول در یک ماه به دست می آورید. با این حال، مشاغل زیادی نیز وجود دارد که میزان درآمد کسب شده و ساعات کاریشان دارای نوسان است.

در حالی که برخی نوسانات اقتصادی ( مانند قیمت نفت ) فراتر از کنترل شما است، برخی دیگر برای پیش بینی آسان و برای کنترل و بودجه آسانتر هستند. اگر شما جزو آن دسته از افرادی باشید که درآمد دارای نوسان کسب می کنند، پیگیری بودجه عملکردی غیرممکن نیست. در اینجا چند مرحله است که می توانید با درآمد نامنظم خود برای بودجه بردارید:


1- حداقل درآمد ناچیز خود را پیدا کنید.

قبل از شروع به برنامه ریزی بودجه برای درآمد نامنظم خود، باید تعیین کنید که حداقل درآمد ناچیز شما چیست. از اینجا، شما می توانید به درستی براساس کمترین پولی که به طور بالقوه در هر ماه می توانید به دست بیاورید بودجه بندی درست انجام دهید. شما می توانید فقط با استفاده از یک الگوی ساده بودجه ماهانه برای ترسیم خواسته ها و نیازهای مالی خود، این مرحله را بطور قابل توجهی آسانتر کنید. نگاهی به 6 ماه گذشته درآمد خود بیندازید. و ماه ای که کمترین درآمد را داشته اید در نظر بگیرید و بودجه خود را بر اساس آن درآمد پایه گذاری کنید.


2- مخارج خود را محاسبه کنید.

هنگامی که می دانید چقدر پول به طور بالقوه کسب میکنید، باید بفهمید که چه میزان پول خرج می شود. سه نوع هزینه وجود دارد:

1- هزینه های ثابت: اینها هزینه هایی هستند که هرگز تغییر نمی کنند مانند اجاره، پرداخت وام و نرخ بیمه. 
2- هزینه های متغیر: این هزینه ها ضروری است اما می تواند مانند گاز و مواد غذایی متفاوت باشد.
3- هزینه های غیر ضروری: هزینه هایی که کاملاً ضروری نیستند (بلکه لذت بردن از آن نیز لذت بخش است)، مانند غذا خوردن در بیرون و سرگرمی، غیر ضروری محسوب می شوند.

برای به دست آوردن بهترین ایده در مورد چقدر هزینه در دسته هایی که می تواند ماه به ماه تغییر کند، هزینه خود را برای حداقل 3 ماه پیگیری کنید.


3- درآمد خود را با مخارج خود مقایسه کنید.

آیا حداقل درآمد ناچیز شما برای تأمین هزینه های شما کافی است؟ اگر اینطور نیست، به هزینه های خود توجه کنید و بفهمید که برای کاهش تعادل بهتر بودجه می توانید هزینه ها را کاهش دهید. قبل از کاهش هزینه های متغیر، محدودیت های مربوط به هزینه های غیر ضروری را اعمال کنید. به یاد داشته باشید، این مبتنی بر کمترین درآمد ممکن شماست. احتمالاً ماه ها می گذرد که درآمد بیشتری کسب می کنید. با این حال، قبل از مصرف این درآمد به موارد غیرضروری و حتی هزینه های متغیر، باید روی پس انداز خانه تمرکز کنید.


4- پس انداز را در اولویت قرار دهید.

کارشناسان مالی می گویند که شما باید حداقل 3 تا 6 ماه هزینه در حساب پس انداز خود داشته باشید به ویژه اگر درآمد شما نامنظم باشد. حتی در طی ماه هایی که کمترین درآمد ممکن خود را آورده اید، باید متعهد شوید که درصدی از درآمد خود را در یک حساب پس انداز قرار دهید. در غیر این صورت، بخشی از درآمد اضافی بالاتر از حداقل میزان ناچیز شما باید در پس انداز قرار گیرد.  


5- بودجه خود را با مبنای منظم ارزیابی کنید.

بودجه به معنای ساخته شدن و فراموش شدن نیست. برای اینکه بتوانید بودجه خود را تغییر دهید تا بتوانید برای سبک زندگی خود کار کنید، باید درآمد و هزینه خود را دوباره ارزیابی کنید. این امر به ویژه در مورد درآمد نا منظمی که می تواند در هر زمان افزایش یا کاهش یابد صادق است.

همچنین باید هزینه های خود را هر 3 ماه یک بار پیگیری کنید تا مطمئن شوید که در مسیر ماندن هستید و هزینه زیادی را برای هزینه غیر ضروری نمی کنید. درکل، ارزیابی مجدد بودجه شما برای حفظ انگیزه ادامه بودجه مهم است. در غیر این صورت، ممکن است احساس کنید که ناکام هستید و در کل برنامه ریزی بودجه شما شکست میخورد.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : چگونه پس انداز کنیم ، پس انداز با درآمد ناچیز ، پس انداز با درآمد نوسانی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت