دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلایناسکیزوفرنی جنونی که جوانان را هدف می‌گیرید

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

اسکیزوفرنی یکی از 10 اختلال مزمن و ناتوان‌کننده در بین مردم کشورهای توسعه‌یافته است که اگرچه به اندازه سایر اختلالات روانی شایع نیست، اما علائم آن بسیار ناتوان کننده است و اینطور به نظر می‌رسد که مبتلایان به آن از تفکیک رویا و واقعیت عاجزند.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 6 ) بنچاق !
نویسنده : behnam71 شماره پست : 33921 تاریخ انتشار : 1398/11/20
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : ns6200 , vashty , samani , hoomanz , hamza , ScrewOwnedOcean14 ,
1-توضیح کاملژنتیک:

مطالعات نشان می‌دهد که آسیب‌پذیری ژنتیکی ممکن است یک عامل خطر برای اسکیزوفرنی باشد. تصور نمی‌شود که هیچ ژن واحدی مسئول این اختلال باشد و به‌احتمال‌ زیاد ترکیب ژن‌های مختلف باعث می‌شود که فرد نسبت به شرایط آسیب‌پذیر شود. بااین‌حال داشتن این ژن‌ها لزوماً به معنای ایجاد اسکیزوفرنی نیست و ژن‌ها تنها عواملی نیستند که بر رشد اسکیزوفرنی تأثیر گذار هستند.


2-استرس:

حوادث استرس‌زای زندگی مانند دزدی، از دست دادن کار یا خانه، طلاق، پایان یک رابطه، سوءاستفاده جسمی و جنسی. این عوامل اگرچه استرس‌زا هستند اما به‌تنهایی باعث اسکیزوفرنی نمی‌شوند و تنها در افراد آسیب‌پذیر ریسک ابتلا به اسیکزوفرنی را افزایش می دهد.


3-سوءمصرف مواد مخدر:

مواد مخدر مستقیماً باعث ایجاد اسکیزوفرنی نمی‌شوند، اما مطالعات نشان داده است که سوءمصرف مواد خطر ابتلا به اسکیزوفرنی یا بیماری‌های مشابه را افزایش می‌دهد. برخی از مخدرها، به‌ویژه حشیش، کوکائین و آمفتامین ممکن است علائم اسکیزوفرنی را در افراد مستعد ایجاد کند. استفاده از آمفتامین یا کوکائین می‌تواند به روان‌پریشی نیز منجر شوند. تحقیقات نشان داده است نوجوانان و بزرگ‌سالانی که به‌طور منظم از شاهدانه استفاده می‌کنند، در بزرگ‌سالی به‌احتمال‌زیاد دچار اسکیزوفرنی می‌شوند.


4- توهم:

در این حالت شخص چیزهایی را می‌بیند، می‌شنود، بو می‌کند، مزه و یا احساس می‌کند که در خارج از ذهن آن‌ها کسی نمی‌تواند آن‌ها را درک کند. شایع‌ترین نوع توهم هم شنیدن صداهاست. برخی صداهایی را می‌شنوند که دوستانه و دلپذیر است اما بیشتر اوقات صداها همراه با بی‌ادبی، انتقاد و توهین‌آمیز و آزاردهنده است. توهم برای کسی که آن را تجربه می‌کند بسیار واقعی است حتی اگر اطرافیانش نتوانند آن‌ها را بشنوند و ببینند.


5- هذیان:

برخی مبتلایان برای توضیح توهم خود از هذیان کمک می‌گیرند به‌عنوان‌مثال اگر صدایی را شنیده‌اند این‌طور توصیف می‌کنند که کسی در حال نظارت بر کارهای من است. شخصی که هذیان می‌گویید ممکن است اعتقاد داشته باشد که مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد همچنین معتقد است که دوستان و خانواده در پی تعقیب‌وگریز، تماشا و توطئه علیه وی هستند.


6- پریشانی افکار:

مبتلایانی که دچار روان‌پریشی می‌شوند اغلب در پیگیری افکار و گفتگوهای خود مشکل‌ دارند و ممکن است در خواندن مقاله‌های روزنامه مشکل داشته باشد. این افراد گاهی اوقات افکار خود را مه‌آلود و مبهم توصیف می‌کنند. افکار و گفتار ممکن است به‌هم‌ریخته و تعامل را برای دیگران دشوار کند. گاهی نیز مبتلایان این‌ طور بیان می‌کنند که کنترل بدنشان در دست فرد دیگری است و او است که حرکات و اعمالش را هدایت می‌کند.


7-درمان اسکیزوفرنی:

ازآنجاکه اسکیزوفرنی گاهی باعث اختلال در تفکر و حل مسئله می‌شود، ممکن است برخی افراد تشخیص ندهند که بیمار هستند و ممکن است از معالجه امتناع ورزند. برخی ممکن است به دلیل عوارض جانبی دارو، درمان را متوقف کنند، زیرا احساس می‌کنند که دیگر داروی آن‌ها جواب نمی‌دهد، یا باعث فراموشی و روان‌پریشی در آن‌ها می‌شود. افراد مبتلابه اسکیزوفرنی که مصرف داروهای تجویزشده را متوقف می‌کنند در معرض خطر عود مجدد بیماری هستند. رابطه خوب پزشک با بیمار به افراد مبتلابه اسکیزوفرنی بسیار کمک می‌کند تا طبق تجویز پزشک مصرف داروهایشان را ادامه دهند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : مصرف مواد مخدر ، پریشانی افکار ، درمان اسکیزوفرنی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت