دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینبرخی فواید استفاده از چای کیسه‌ای روی چشم‌ها

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

استفاده از چای کیسه‌ای روی چشم‌ها یک درمان خانگی ساده و ارزان است. این اقدام نه تنها به کسب آرامش کمک می‌کند، بلکه ممکن است برای بهبود برخی بیماری‌های چشم نیز مفید باشد.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 8 ) بنچاق !
نویسنده : behnam71 شماره پست : 33853 تاریخ انتشار : 1398/11/16
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : ns6200 , behrouz520 , akbar128 , mahvash , fatemeh , hoomanz , Nasertj , relation ,
1-فواید چای کیسه ای:

مطالعاتی معدود به طور خاص فواید استفاده از چای کیسه‌ای روی چشم‌ها را بررسی کرده‌اند. برخی شواهد نشان داده‌اند که استفاده از کمپرس‌های سرد و گرم روی چشم‌ها فوایدی را ارائه می‌کند و چای‌های کیسه‌ای از اندازه‌ای عالی برای استفاده به عنوان یک کمپرس چشم برخوردار هستند.همچنین، پژوهشگران فواید سلامت ترکیبات موجود در چای، مانند کافئین و پلی‌فنول ها را بررسی کرده‌اند.


2-کاهش حلقه‌های تیره زیر چشم:

رگ‌های خونی گشاده شده زیر چشم‌ها ممکن است در شکل‌گیری حلقه‌های تیره نقش داشته باشند. قرار دادن یک چای کیسه‌ای سرد روی این ناحیه ممکن است به انقباض رگ‌های خونی کمک کند.


3-کاهش پف زیر چشم:

یک کمپرس سرد چای کیسه‌ای ممکن است به کاهش پف یا تورم خفیف زیر چشم‌ها کمک کند.


4-تسکین چشم صورتی:

چشم صورتی یا ورم ملتحمه زمانی رخ می‌دهد که غشاهای مخاطی ملتهب و متورم می‌شوند. یک کمپرس سرد چای کیسه‌ای ممکن است به تسکین خشکی و التهاب کمک کند.


5-تسکین قرمزی چشم:

چشم‌های قرمز یا خون‌آلود زمانی رخ می‌دهد که رگ‌های خونی زیر سطح چشم تحریک می‌شوند. قرار دادن یک کمپرس سرد چای کیسه‌ای روی چشم‌ها ممکن است به تسکین این شرایط کمک کند.


6-بهبود جراحت‌های جزئی چشم:

اگر توپ، آرنج، یا اشیا سخت دیگر با چشم برخورد داشته‌اند، قرار دادن یک کمپرس سرد چای کیسه‌ای روی این ناحیه برای 15 دقیقه ممکن است به کاهش درد و تورم کمک کند.


7-تسکین بلفاریت:
بلفاریت به التهاب پلک‌ها به واسطه باکتری، شوره سر یا مشکلات غدد چربی پلک‌ها گفته می‌شود. قرار دادن یک چای کیسه‌ای گرم روی چشم‌ها برای حداقل یک دقیقه ممکن است به شل شدن پوسته‌هایی که به مژه‌ها چسبیده‌اند و پیشگیری از مسدود شدن غدد چربی کمک کند.


8-تخلیه گل مژه:

گل مژه یک توده قرمز و دردناک است که معمولاً به واسطه عفونت زیر پلک یا در پایه پلک شکل می‌گیرد. استفاده از یک کمپرس گرم چای کیسه‌ای برای 10 تا 15 دقیقه، دو تا سه بار در روز ممکن است به تخلیه چرک و بهبود گل مژه کمک کند.


9-تسکین خشکی چشم:

خشکی چشم‌ها به واسطه تولید اشک ناکافی یا تبخیر بیش از حد سریع اشک رخ می‌دهد. قرار دادن چای کیسه‌ای گرم روی چشم‌ها ممکن است به ترشح چربی از غدد و بهبود کیفیت اشک کمک کند.


10-چای سیاه و چای سبز:

چای سیاه و چای سبز حاوی پلی‌فنول ها، کافئین، و برخی مواد معدنی هستند. برخی از این ترکیبات ممکن است از خواص محافظتی یا پیشگیری کننده از بیماری برخوردار باشند.پلی‌فنول ها به عنوان آنتی‌اکسیدان عمل می‌کنند و می‌توانند با رادیکال‌های آزاد مقابله کرده و از آسیب سلولی پیشگیری کنند. پلی‌فنول ها شامل ترکیبات مختلفی، از جمله اپی‌گالوکاتچین-3-گالات می‌شوند. برخی پژوهش‌ها نشان داده‌اند که این ترکیب دارای آثار ضدالتهاب است.


11-چای بابونه:

دیر زمانی است که مردم از چای بابونه برای تسکین و بهبود عفونت‌های چشم، انسداد مجاری اشک، و ورم ملتحمه استفاده می‌کنند. بابونه نیز حاوی فلاونوئیدها است، از این رو، در کاهش التهاب مؤثر عمل می‌کند.


12-چای کالندولا:

برخی افراد بر این باورند که چای کالندولا یا گل همیشه بهار می‌تواند تورم را کاهش دهد و به رشد بافت جدید کمک کند. با این وجود، شواهد علمی درباره فواید این چای برای سلامت پوست و چشم اندک هستند..

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : چای کیسه ای روی چشم ، کاهش پف زیر چشم ، تسکین چشم صورتی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت