دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینفیلم‌های مستهجن برای متأهل‌ها سم است!

پست های بیشتر از دسته خانه و خانواده

آمار تکان دهنده است، «سکس» و «پورن»، در رده پنج واژه اصلی جست و جوی اینترنتی قرار دارد. 43 درصد کاربران اینترنت مطلب پورنوگرافی را مشاهده می‌کنند.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 6 ) بنچاق !
نویسنده : hoomanz شماره پست : 33830 تاریخ انتشار : 1398/11/14
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : yaser , ns6200 , vashty , Avinwriter1 , akbar128 , Nikan2020 ,
35 درصد از دانلود‌های اینترنتی پورنوگرافیک است. درآمد حاصل از پورنوگرافی 97 میلیارد دلار برآورد می‌شود. این‌ها فقط بخشی از آمار‌های مربوط به صنعت قبیح پورنوگرافی هستند که به کمیت درآمده اند، اما در لایه زیرین هم کمیتی، کیفی‌های خاصی نیز نهفته است. هیچ وقت نمی‌توان به راحتی استعداد‌های زایل شده از مسائلی مانند اعتیاد و پورنوگرافی را به عدد درآورد.

انحراف نوجوانان، تباهی خانواده ها، تنوع طلبی و خیانت از فجایعی است که به راحتی کمیت بردار نیستند. مسائل مربوط به تماشای فیلم‌های مستهجن برای نوجوانان و حتی کودکان پیچیدگی‌های خاص خود را دارد و این موضوع نیازمند بررسی‌های علمی و حتی ژورنالیستی است. ولی فاجعه وقتی ابعاد وسیعی می‌یابد که زنان و مردان متاهل به این پدیده روی می‌آورند.

برای بررسی دلایل، تبعات و راهکار‌های درمانی اعتیاد به پورنوگرافی افراد متاهل به سراغ کارشناسان و صاحب نظران در این زمینه رفتم تا بیشتر این موضوع را واکاوی کنم. دکتر علی ناظری، روان پزشک در پاسخ به این سوال که دلایل تماشای فیلم‌های مستهجن چیست می‌گوید:

«به طور کلی مشاهده تصاویر یا فیلم‌هایی که مضمون رفتار جنسی و پورنوگرافی را دارند، در انسان از سال‌های آغاز نوجوانی و یا حتی کمی پیش از آن صورت می‌گیرد که در ابتدا ممکن است صرفا جهت کسب اطلاع و رفع کنجکاوی در مورد رفتار جنسی انسان باشد. بعد از مدتی و با شروع بلوغ و آغاز کنش‌های جنسی، به عنوان رفتاری صورت می‌پذیرد که باعث تحریک جنسی افراد می‌شود. این امر به خصوص در مورد مردان و افراد مذکر بیشتر است و ممکن است با عدم پیشگیری و آموزش‌های صحیح به انحراف منجر شود.»

وی در مورد آسیب‌های ناشی از تماشای پورنوگرافی بیان می‌کند: «آسیب زایی‌هایی که از بستر تماشای این نوع فیلم‌ها گریبانگیر افراد می‌شود این است که ممکن است با تحریک غرایز جنسی، رفتار‌های جنسی افراد تازه بالغ تهییج بیشتری شود به این معنا که رفتار‌هایی مانند خودارضایی یا پیگیری ایجاد رفتار جنسی را با جنس مخالف و یا احیانا با جنس موافق بیشتر کند که همه این مسائل آسیب زا هستند و ممکن است تماشای این فیلم‌ها به یک انحراف جنسی تبدیل شود که در روان پزشکی هم به عنوان یک بیماری تلقی می‌شود. به این معنی که فرد برای ارضای جنسی ترجیح بدهد به جای ارتباط با همسر و رابطه جنسی سالم به این فیلم‌ها روی بیاورد.»

این روان پزشک برای درمان بیماری اعتیاد به پورنوگرافی، علاوه بر آموزش‌های صحیح به افراد گام‌های دیگری را نیز بر می‌شمارد و اظهار می‌دارد: «برای درمان این بیماری، به ویژه اگر شکل اعتیاد پیدا کرده باشد، روان درمانی‌هایی به کار می‌بریم که شبیه سایر اعتیاد‌ها است به این معنا که سعی می‌کنیم با تغییر عادات، تغییر محیط، آموزش، نهی برخی از رفتارها، تشویق برخی از رفتار‌های مثبت و جایگزینی رفتار‌های سازنده با رفتار‌های مخرب، ذهن فرد را از یک عادت قدیمی به سمت عادات سازنده تغییر بدهیم. این درمان می‌تواند در مورد مصرف سیگار باشد یا در مورد استفاده از فیلم‌های مبتذل. یعنی در این زمینه اشتراکات زیادی وجود دارد.»

ناظری در مورد درمان افرادی که الزاما اعتیاد به پورنوگرافی ندارند، ولی به تماشای این فیلم‌ها مبادرت می‌ورزند، می‌گوید: «ممکن است افرادی پیدا شوند که به پورنوگرافی اعتیاد ندارند و ترجیح می‌دهند به جای رفتار جنسی مشروع و سالم به پورنوگرافی روی بیاورند. این افراد نیازمند روان درمانی‌های مربوط به انحرافات جنسی هستند.

یعنی در درمان این افراد تلاش می‌شود در آن‌ها در درجه اول مجددا اعتماد به نفس و توانایی ابراز وجود صحیحی جنسی در یک رابطه عاطفی با جنس مخالف به ویژه همسر خودشان ایجاد شود. بعد از آنکه این افراد توانستند راه سازنده و درست ارتباط با جنس مخالف را بیاموزند، نهایتا در رفتار جنسی هم می‌تواند به یک رفتار نرمال نزدیک شوند و این را از طریق آموزش و تمرین و در افراد متاهل مشارکت و همیاری متقابل همسرشان می‌توانیم ایجاد کنیم.»

این روان پزشک هم چنین می‌گوید: «برخی از افراد در کنار این مشکل دچار بیماری‌های همراه مانند افسردگی و بروز برخی از اضطراب‌ها می‌شوند. اگر فردی دچار این بیماری‌های همراه شود، ما به عنوان روان پزشک وارد درمان این اختلالات روانی نیز می‌شویم و وقتی آن‌ها را هم برطرف می‌کنیم اراده فرد برای از بین بردن این اعتیاد یا انحراف تقویت می‌کنیم که این اراده خود به خود کمک کننده است.»

از وی در مورد شکسته شدن قبح عمل جنسی و بروز اختلالات اجتماعی در محیط‌های عمومی در اثر تماشای فیلم‌های مستهجن، پرسیدم که پاسخ داد: «البته حتی بدون اعتیاد به فیلم‌های پورن این رفتار‌های نا به هنجار اجتماعی با اشاعه این فیلم‌ها می‌تواند در جامعه رشد پیدا کند. یعنی این فیلم‌ها قبح را از بین می‌برد. چون این فیلم‌ها به راحتی در دسترس هستند و زیاد دیده می‌شوند، طبیعتا میل جنسی را بیش از حد تحریک می‌کنند و این غریزه که قدرت بسیار بالایی برای درگیر کردن ذهن انسان دارد، اگر به اندازه لازم مدیریت نشود، می‌تواند تمام ابعاد فرد را تحت تاثیر قرار بدهد و فرد دائما در خدمت این غریزه خود باشد.»

وی می‌گوید: «فیلم‌های پورن به ظاهر دارای فیلمنامه هایی- هرچند نازل- هم هستند، که این فیلمنامه‌ها هم نوعی قبح زدایی می‌کند. رفتار جنسی، کنشی است که باید از انسان در یک محیط خلوت، در فضای بسیار خصوصی و همیشه همراه با رعایت نوعی از شرم و شان انسانی صورت بگیرد.»

وی ادامه می دهد: «اما فیلم‌های مستهجن رفتار‌های جنسی را به کنش‌های کاملا آزاد تبدیل می‌کند که در هر نوع فضا و محیط (حتی محیط کار)، با اشکال و البسه مختلف صورت می‌پذیرد و ما نباید این مسئله را نادیده بگیریم که برای ذهن انسان‌ها بسیار مخرب است و نوعی حریم شکنی محسوب می‌شود که تصوری در فرد به وجود می‌آید که این گونه رفتار‌ها می‌تواند از انسان‌ها در هر نقطه‌ای و به هرشکلی سر بزند.»

وی با اشاره به موضع جوامع تولید کننده فیلم‌های مبتذل، نسبت به این پدیده نه چندان نوظهور ادامه می‌دهد: «واقعیت این است که رفتار‌های این چنینی در خود کشور‌های سازنده و اشاعه دهنده فیلم‌های مستهجن هم به صورت گسترده و آزادانه وجود ندارد. چون اصولا قانون گذاران این جوامع هم می‌دانند که اگر رفتار‌های جنسی بی قید و شرط باشد، باعث اضمحلال جامعه می‌شود و نظام‌های اقتصادی آن‌ها از هم می‌پاشد.

باید درنظر داشت که این فیلم‌ها برای بهره برداری‌های اقتصادی تولید می‌شوند که متاسفانه در وهله نخست مخاطبان اصلی در جوامع هم جوانان و نوجوانان هستند و در وهله دوم جوامع توسعه نیافته و یا بهتر است بگوییم جوامع در حال توسعه هستند که به هر حال صاحب فرهنگ‌های خاص بوده و از طریق این تهاجم ممکن است ساختار‌های ذهنی افراد و بعد نهاد خانواده به شدت متضرر شود.»

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : فیلم های مستهجن ، فیلم های مبتذل ، تاثیر فیلم مستهجن بر خانواده
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت