دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلایننکاتی که ارتودنتیست‌ها به شما نمی‌گویند

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

اگر گمان می‌کنید بعد از انجام دوره ارتودنسی درمان به پایان رسیده است، اشتباه می‌کنید. سیم ارتودنسی دندان‌های شما را سر جای خود نگه می‌دارد. بعد از اتمام اینویزیلاین یا هر درمان ارتودنسی دیگر، لازم است که این دندان‌ها را سر جای خود نگه دارید.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 2 ) بنچاق !
نویسنده : behnam71 شماره پست : 33825 تاریخ انتشار : 1398/11/14
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : fatemeh , behrouz520 ,
1-ممکن است شخص دیگری از بریس دندان شما استفاده کرده باشد:

برخی ارتودنتیست‌ها با بازیافت وسایل دندانپزشکی، زباله‌ها و هزینه‌های خود را کاهش می‌دهند. در برخی کشورها کمپانی‌هایی وجود دارند که تمیز کردن، وارسی، مرتب‌سازی و ضدعفونی کردن براکت‌های فلزی که قبلاً استفاده شده را انجام می‌دهند تا استفاده مجدد از آن‌ها ایمن باشد.


2-ارتودنتیست می‌داند شما چه زمانی از ارتودنسی نامرئی (اینویزیلاین) استفاده نکردید:

با وجود پافشاری شما بر این که همیشه از ارتودنسی نامرئی استفاده می‌کنید، ارتودنتیست فوراً متوجه راست یا دروغ بودن حرفتان خواهد شد. به دلیل ویژگی جالبی که در اینویزیلاین وجود دارد، ارتودنتیست‌ها متوجه استفاده نکردن شما از آن خواهند شد. علائم آبی کوچکی در قسمت عقب اینویزیلاین وجود دارد که هنگام استفاده از آن باید از بین بروند. اگر علامت آبی دست نخورده به نظر برسد، او می‌فهمد که شما از اینویزیلاین استفاده نکردید.


3-ارتودنسی نامرئی:

ممکن است متخصص ارتودنسی به شما بگوید که معالجه شما فقط یک سال و نیم تا دو سال طول خواهد کشید، اما این یک تخمین تقریبی است. بسیاری از درمان‌ها بسیار طولانی‌تر از حد انتظار هستند. حتی اگر یک شبیه‌سازی رایانه‌ای از اینویزیلاین، که برای ارائه یک برنامه درمانی استفاده می‌شود، بسیار دقیق باشد، بدن ما رایانه نیست و باید درک کنید که ممکن است جدول زمانی در طول مسیر تغییر پیدا کند.


4-ارتودنتیست می‌داند شما چه زمانی در مورد استفاده از سیم نگهدارنده راست نمی‌گویید:

نه تنها بعد از اتمام درمان هم مجبور به استفاده از سیم نگهدارنده هستید، بلکه ارتودنتیست شما مطمئناً می‌داند که آیا شما از آن استفاده کرده‌اید یا خیر. بیمارانی که درمان توصیه شده خود را کامل کرده و به نتیجه مطلوب خود می‌رسند، اما در نهایت نمی‌توانند از نگهدارنده خود استفاده کنند، دندان‌هایی دارند که از هم جدا می‌شوند. این حالت می‌تواند باعث ایجاد فاصله بین دندان‌ها، روی هم افتادن دندان‌ها و یا جلو آمدن دندان‌های جلویی شود.


5-اگر با وجود اینویزیلاین مواد خوراکی مصرف کرده باشید ارتودنتیست متوجه می‌شود:

به نظر می‌رسد غذا خوردن یا نوشیدن با ارتودنسی نامرئی بی‌ضرر است، اما شما ارتودنتیست خود را فریب نخواهید داد. بیمارانی که با ارتودنسی نامرئی مایعاتی به غیر از آب، می‌نوشند و یا چیزی می‌خورند، وقتی به پزشک مراجعه می‌کنند، صفحه اینویزیلاین آن‌ها اغلب نازک، کثیف و لکه‌دار می‌شود. این امر نه تنها بر زیبایی ظاهری اینویزیلاین و دندان‌ها اثر منفی می‌گذارد، بلکه به آن‌ها آسیب می‌رساند و می‌تواند به پوسیدگی منجر شود.


6-باید بعد از درمان هم برای همیشه سیم نگه‌دارنده ارتودنسی را نگه دارید:

اگر گمان می‌کنید بعد از انجام دوره ارتودنسی درمان به پایان رسیده است، اشتباه می‌کنید. سیم ارتودنسی دندان‌های شما را سر جای خود نگه می‌دارد. بعد از اتمام اینویزیلاین یا هر درمان ارتودنسی دیگر، لازم است که این دندان‌ها را سر جای خود نگه دارید. گزینه‌های مختلفی وجود دارد که شامل یک نگهدارنده شفاف قابل جابجایی است که در شب گذاشته می‌شود و یا یک نگهدارنده ثابت که به قسمت پشت دندان‌های شما متصل می‌شود.


7-نگهدارنده ارتودنسی:

به نظر می‌رسد مردم فقط برای مرتب کردن دندان‌های خود به ارتودنتیست مراجعه می‌کنند؛ اما دلایل دیگری نیز وجود دارد. در حالی که برخی از افراد می‌توانند به زندگی خود با دندان‌های نامرتب ادامه دهند و با این مسئله مشکلی ندارند، برخی دیگر در واقع برای جویدن و صحبت صحیح به این درمان نیاز دارند. یک متخصص ارتودنتیست می‌گوید: "در حالی که ما می‌خواهیم همه لبخند کاملی داشته باشند، واقعیت این نیست که همه به ارتودنسی نیاز دارند."

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : ارتودنسی نامرئی ، نگهدارنده ارتودنسی ، سیم نگه‌دارنده ارتودنسی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت