دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینترمیم ریه با ترک سیگار

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

بررسی ها نشان می دهد: ریه از توانایی شگفت آوری در ترمیم آسیب های ناشی از استعمال سیگار برخودار است.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 4 ) بنچاق !
نویسنده : Mylovelyangel شماره پست : 33794 تاریخ انتشار : 1398/11/11
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : akbar128 , vashty , khodaismylove , yones9grgni ,
محققان انگلیسی بر اساس بررسی های خود اظهار داشتند:ریه ها از قابلیتی برخودارند که آن را قادر می سازد جهش های سرطانی ناشی از استعمال سیگار را ترمیم کند، اما این در صورتی رخ خواهد داد که مصرف سیگار ترک شود.

جهش های سرطان زا که به سرطان ریه منجر می شود، دائمی تلقی شده که حتی پس از ترک سیگار نیز ادامه پیدا می کند. هرچند یافته های جدید حاکی از آن است سلول های محدودی که توانسته اند خود را در برابر آسیب حفظ کنند می توانند ریه ها را ترمیم کنند.

این تاثیر حتی در بیمارانی که برای مدت زمان 40 سال، روزی یک پاکت سیگار مصرف می کرده اند نیز مشاهده شده است. هزاران ترکیب شیمیایی موجود در دود دخانیات می تواند به DNA موجود در سلول های ریه آسیب وارد کرده و به تدریج آن ها را سرطانی کند.

در این بررسی محققان انگلیسی به مطالعه روی سلول های گرفته شده از مجرای تنفسی تعدادی فرد سیگاری پرداختند که به دلیل استعمال دخانیات دچار جهش شده بود. به گفته محققان این سلول ها همچون بمب ساعتی عمل کرده و منتظر ضربه ای هستند تا به سلول های سرطان تبدیل شوند. هرچند تعداد محدودی سلول وجود دارند که توانسته اند خود را در برابر آسیب حفظ کنند.

 به نقل از شبکه خبری بی بی سی، محققان تاکید کردند درصورتیکه بیمار استعمال سیگار را ترک کند، این سلول ها می توانند تکثیر پیدا کرده و با سلوهای آسیب دیده موجود در ریه ها جایگزین شوند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : ترمیم ریه با ترک سیگار ، آسیب های ناشی از استعمال سیگار ، ترکیب شیمیایی موجود در دود دخانیات
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت