دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاین7 راهکار برای افزایش اعتمادبه‌نفس کودکان

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

اعتمادبه‌نفس باارزشمندترین هدیه‌ای است که هر پدر و مادری می‌توانند به فرزندان خود هدیه دهند. اعتمادبه‌نفس احساسی است که هر فرد نسبت به خودش دارد.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 10 ) بنچاق !
نویسنده : behnam71 شماره پست : 33676 تاریخ انتشار : 1398/11/01
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : ns6200 , behrouz520 , fatemeh , hoomanz , vashty , yaser , behzaddeh , mohsenjavadian , Htm , kaveh ,
1. قدردانی از تلاش کودک:

از تلاش کودک قدردانی کنید، صرف‌نظر از اینکه کودک به موفقیت دست‌یافته و یا شکست‌خورده است. رفتار والدین در مقابل شکست کودک نباید به‌گونه‌ای باشد که کودک از نتیجه تلاش خود شرمنده و خجالت‌زده شود. تلاش مداوم و سخت‌کوشی در طولانی‌مدت باعث افزایش اعتمادبه‌نفس در کودکان می‌شود.


2. تشویق برای تمرین:

کودک خود را به تمرین درزمینه کار موردعلاقه‌اش ترغیب کنید. البته این کار باید بدون اعمال فشار به او باشد. در واقع کودک با تمرین کردن تلاش می‌کند تا اعتمادبه‌نفس خود را ارتقا دهد.


3. حل مشکلات به تنهایی:

به کودک خود هرگز نگویید که این کار سخت است و تو نمی‌توانی انجام دهی. اجازه دهید کودک با کارهای سخت هم روبرو شده و با درک آنها برای حل مشکل، خودش به‌تنهایی تلاش کند در غیر این صورت آن‌ها هرگز توانایی و اعتمادبه‌نفس لازم برای انجام کارهای مشکل‌تر را نخواهد داشت.


4. اجازه دهید مطابق سن خود رفتار کند:

هرگز از کودک انتظار نداشته باشید که مانند یک بزرگ‌سال رفتار کند وقتی کودک احساس کند که فقط با اجرا کردن رفتار مدنظر والدین به‌عنوان کودک خوب شناخته می‌شود سعی می‌کند مطابق خواسته آنها رفتار کند و این تلاش کودک برای بزرگ‌تر از سن خود رفتار کردن باعث کاهش اعتمادبه‌نفس در او می‌شود.


5. کنجکاوی‌اش را تشویق کنید:

از پرسیدن سؤالات بی‌وقفه کودکتان خسته نشوید بلکه بیشتر تشویقش کنید. درواقع او با پرسیدن سؤالات پی‌درپی در حال انجام یک تمرین مفید برای رشد مغزی‌اش است. این بدان معناست که کودک درک می‌کند که چیزهایی در دنیا وجود دارد که او آن‌ها را نمی‌شناسد و از طریق پرسیدن می‌تواند به ماهیت آن‌ها پی ببرد. با ورود کودکان به مدرسه کودکانی موفق‌ترند که والدینشان کنجکاوی آن‌ها را مورد تشویق قرار می دادند چون آن‌ها می‌دانند که چگونه بهتر و سریعتر به پاسخ پرسش‌هایشان دست پیدا کنند.


6. مسئولیت‌های جدیدی به کودک واگذار کنید:

به فرزند خود نشان دهید که رسیدن به اهداف کوچک راهی برای رسیدن به موفقیت آن‌هاست. والدین با افزایش مسئولیت‌هایی که به کودکان خود واگذار می‌کنند باعث بالا رفتن اعتمادبه‌نفس در آن‌ها می‌شوند. کارل پیچارد، روانشناس و نویسنده 15 کتاب فرزندپروری در این زمینه می‌گوید کودکی که فاقد اعتمادبه‌نفس باشد، نمی‌خواهد چیزهای جدید یا چالش‌برانگیز را امتحان کند، زیرا می‌ترسد دیگران را ناامید کند.


7. هرگز از عملکرد آن‌ها انتقاد نکنید:

هیچ‌چیز مانند انتقاد باعث دلسردی کودک نمی‌شود. هرگز به او نگویید که کارش را بد انجام داده بهتر است بازخورد مثبت همراه با پیشنهاد‌های اصلاحی به کودک بدهید. اگر کودک شما متوجه شود که شکست او باعث عصبانیت و ناامیدی شما می‌شود برای پیشگیری از شکست هرگز کارهای جدید را امتحان نخواهد کرد. بیشتر اوقات انتقاد والدین باعث از بین رفتن اعتمادبه‌نفس در کودکان می‌شود.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : اعتماد به نفس کودک ، تشویق برای تمرین ، تشویق کنجکاوی کودک
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت