دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینآلفرد نوبل مخترع اولین دینامیت جهان

پست های بیشتر از دسته تکنولوژی و فناوری

آلفرد نوبل در بیست و یکم اکتبر سال 1833در شهر استکهلم سوئد و در خانواده ای فقیر به دنیا آمد. او در کودکی و جوانی بسیار ضعیف و غالباً بیمار بود و به علت فقر و بیماری نتوانست تحصیلات خود را ادامه دهد.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 9 ) بنچاق !
نویسنده : nageh1360 شماره پست : 33664 تاریخ انتشار : 1398/11/11
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : marlboro477 , famzed , hoomanz , vashty , nageh , Ahsan1378 , aysar , joorvajourr , yones9grgni ,
زندگینامه آلفرد نوبل

آلفرد نوبل در بیست و یکم اکتبر سال 1833در شهر استکهلم سوئد در خانواده ای فقیر به دنیا آمد. او در کودکی و جوانی بسیار ضعیف و غالباً بیمار بود و به علت فقر و بیماری نتوانست تحصیلات خود را ادامه دهد.آنچه آلفرد داشت اراده قوی و سختکوشی بود. تلاش و کوشش او به همراه هوش بالایش اپرا موفق به ده‌ها اختراع از جمله اختراع دینامیت نمود.


هدف از اختراع دینامیت

او دینامیت را در سال 1870جهت آبادانی و کار های عمرانی اختراع نمود و البته بد نیست بدانیم او مجموعا 355اختراع که اکثرا جهت رفاه، آسایش و راحتی بشر بود را به نام خود ثبت کرد.


آلفردبعداز(1870میلادی)

آلفرد فقیر حالا مبدل به مردی نابغه،موفق و بسیار ثروتمند گردیده بود و در اکثر کشورها دارای شرکت‌های بزرگ و معتبر بود.تنها چیزی که آلفرد را زجر می داد استفاده از اختراع او یعنی دینامیت در جنگ ها و انسان کشی ها و تخریب شهر ها و روستاها بود، در صورتی که او این اختراع را جهت پیشرفت و آسایش بشر به وجود آورده بود.


وصیت‌نامه آلفرد

او که نتیجه زحماتش را این چنین ناگوار می دید در وصیت نامه خود در اکتبر سال 1895 چنین نوشت:«آنچه را که از من به ارث می ماند به پول تبدیل کنند و در موسسات معتبر به شکل سرمایه بسپارند. پولی که به این صورت نگهداری می شود سود ثابتی به وجود خواهد آمد».

این انسان بزرگ عرصه علم و تلاش و نیکوکاری در دهم دسامبر 1896 در گذشت. 
اهدای جوایز نوبل از سال 1901 همزمان با آغاز قرن بیستم میلادی آغاز و هر ساله ادامه دارد.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : اولین دینامیت ، آلفرد نوبل ، جایزه نوبل
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت