دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینچرا از کندن موهایتان لذت می‌برید؟!

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

اگر ناخودآگاه دست‌هایتان به سمت موهایتان رفته، آنها را کنده و از کندن موهایتان لذت می‌برید، اگر از ظاهر بدی که برای موهایتان ایجاد کرده‌اید خجالت زده‌اید و روی رفتن به خارج از خانه را ندارید متأسفانه شما به وسواس کندن مو مبتلا شده‌اید.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 6 ) بنچاق !
نویسنده : behnam71 شماره پست : 33608 تاریخ انتشار : 1398/10/30
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : mohammadrezasharahi , younespuri , mahvash , hoomanz , nageh , mohsenjavadian ,
1-چرا به وسواس کندن مو (تریکوتیلومانیا) مبتلا می‌شوید:

دلیل مشخصی برای این اختلال نیست ولی ممکن است مانند بسیاری از اختلالات روانی دیگر ناشی از ترکیبی از عوامل ژنتیکی و محیطی از قبیل سابقه خانوادگی، سن، فشارهای روانی و اختلالاتی دیگری چون افسردگی، اضطراب و وسواس فکری باشد.


2-انواع درمان برای وسواس کندن مو:

روان‌درمانی: در واقع نوعی گفتگو درمانی است که در حل مشکلات عاطفی و سلامت بهداشت روان بسیار مؤثر است. یک نوع رایج از روان‌درمانی، درمان شناختی رفتاری است که روانپزشکان با بهره گیری از آن به شخص مبتلا کمک می‌کنند تا افکار خود را در مورد خود و ارتباط با دنیای اطرافشان بهبود بخشند.


3-درمان معکوس:

این درمان به شما در مورد وضعیت خود و نحوه درمان کمک می‌کند و باعث می‌شود که احساستان را شناسایی کرده و در مقابل آن واکنشی جدید از خود نشان دهید. ممکن است علت تمایل شما به کندن موها زمانی باشد که در شرایط استرس‌زا قرار می‌گیرد بنابراین زمانی که نیاز شدید به کشیدن موهایتان داشتید یاد می‌گیرید که یک واکنش جدید از خود نشان دهید مثلاً به‌جای کندن مو، دست‌هایتان را مشت کنید یا موانعی را ایجاد کنید که مانع از کشیدن موهایتان شود.


4-هیپنوتیزم:

هیپنوتیزم نیز یک روش درمانی است که به شما در ترک وسواس کندن مو کمک می‌کند.


5-حمایت عاطفی خانواده:

افراد مبتلابه وسواس کندن مو به‌ویژه افرادی که در دوره نوجوانی به سر می‌برند به‌احتمال‌زیاد دچار مشکلات عاطفی زیاد و حس غرق شدن در گناه دارند بنابراین برای مقابله با این احساسات حمایت عاطفی خانواده بسیار مهم است.


6-چند راه برای متوقف کردن وسواس کندن مو (تریکوتیلومانیا):

 روزی چند بار با خود بگویید که موهایم به بدنم تعلق دارد من نباید آن‌ها بکشم. بیکاری بیش از حد برای شما خطرناک است. اوقات فراغت خود را پر کنید و خودتان را مشغول نگه‌ دارید. به دستان خود عطر بزنید تا متوجه شوید که چه زمانی دستهایتان برای کندن مو حرکت می‌کند. استفاده آگاهانه از یک توپ یا یک وسیله دیگر برای مشغول نگه‌ داشتن دست‌ها در موقعیت‌هایی که امکان کندن مو وجود دارد.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : کندن مو ، درمان وسواس کندن مو ، درمان معکوس
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت