دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینچگونه به کودک دوقطبی خود کمک کنیم؟

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

آیا کودکتان دچار نوسانات خلقی شدید است؟ آیا گاهی شاد و پرانرژی و گاهی خسته و افسرده است؟ آیا نسبت به سایر کودکان هم سن خودش فعالتر و بیشتر هیجان‌زده می‌شود؟ آیا این نوسانات خلقی بر نحوه عملکرد کودکتان در خانه است.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 6 ) بنچاق !
نویسنده : behnam71 شماره پست : 33564 تاریخ انتشار : 1398/10/25
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : vashty , hoomanz , Nikan2020 , ns6200 , behzaddeh , mohammadirndst ,
1-درباره اختلال دوقطبی بیشتر بدانید:

زمانیکه فرزند دوقطبی دارید، باید هر چه در مورد این اختلال لازم است را یاد بگیرید. تحقیق و جستجو و آگاهی بیشتر از این اختلال باعث کنار آمدن شما و کودکتان با این اختلال خواهد شد.


2-از کمک‌ حرفه‌ای غافل نشوید:

کودک شما باید تحت نظر یک متخصص قرار بگیرد بنابراین از مشاور و یا روان‌پزشک کمک بگیرید تا به کودکتان کمک کند. پزشک یا مشاور با بهره‌گیری از روش‌های درمان به کودک شما کمک می‌کند تا احساس بهتر و تمایل کمتری به حالت‌های شیدایی و یا افسردگی پیدا کند.


3-محدودیت‌های کودک را بپذیرید:

کودک شما ممکن است در مقایسه با سایر کودکان محدودیت‌هایی داشته باشد بهترین راه برای مقابله با آن پذیرش آن است.


4-از استرس کودک خود بکاهید:

به عنوان مثال اگر انجام تکالیف زیاد مدرسه باعث افزایش استرس در کودکتان می‌شود با معلم او صحبت کنید تا میزان تکالیف را کاهش دهد.


5-تنظیم برنامه منظم روزانه:

این کار به او احساس امنیت داده و باعث کاهش استرس کودک شما می‌شود. برنامه‌ای که شامل زمان خواب‌وبیداری، وعده‌های غذایی منظم، زمان مطالعه، انجام تکالیف، زمان بازی و انجام کارهای روزانه او باشد.


6-باصداقت و صراحت با کودک خود ارتباط برقرار کنید:

زمانی که کودک سعی دارد تا در مورد چیزی با شما صحبت کند، تمام توجه خود را به او بدهید. ارتباط کلید کمک به کودک مبتلابه اختلال دوقطبی است.


7-حمایت عاطفی از کودک:

احساسات آن‌ها را تأیید کنید و نشان دهید که برای شما بااهمیت هستند حتی اگر احساساتشان را درک نمی‌کنید به آن‌ها بگویید که تنها نیستند و هرگاه نیاز به کمک داشتند می‌توانند روی کمک شما حساب کنند. تهدیدات خودکشی را جدی بگیرید و فوری به یک روانشناس یا روان‌پزشک مراجعه کنید.


8-پشتیبان کودک باشید:

کودک شما ممکن است از داشتن اختلال دوقطبی خجالت بکشد، شرمنده و یا احساس گناه کند. به کودک خود بگویید که شما مقصر نیستید و در به وجود آمدن نقشی ندارید ولی راه‌های درمانی وجود دارد که با کمک آن‌ها می‌توانی به خودت کمک کنی و حس بهتری نسبت به خودت داشته باشی.


9-با مسئولان مدرسه صحبت کنید:

ممکن است کودک شما در مدرسه نیاز به کمک‌های خاصی داشته باشد و یا در طول کلاس‌ها نیاز به استراحت بیشتری نسبت به سایر دانش آموزان داشته باشد از آن‌ها بخواهید تا زمان هوشیاری کامل کودکتان آموزش‌های مهم را به تأخیر بی اندازند و یا از حجم تکالیف کودک کم کنند.


10-پیشرفت درمان کودک را یادداشت کنید:

این امر به‌ویژه درصورتی‌که کودک شما از دارو استفاده می‌کند بسیار مهم است زیرا برخی داروها ممکن است عوارض جانبی داشته باشند، به علائم عود توجه کنید و آن‌ها را با ذکر زمان، تاریخ و آنچه به نظر می‌رسد کودک شما را تحریک می‌کند یادداشت کنید. به‌وسیله این یادداشت‌ها می‌توانید درمان را رصد کنید.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : کودک دوقطبی ، برنامه روزانه ، استرس کودک
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت