دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینگاز گرفتن لُپ، علت‌ها و راهکارها

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

مدام داخل لُپ‌تان را گاز می‌گیرد؟ گاز گرفتن لپ مانند ناخن جویدن، عادتی مرتبط با استرس است که ریشه در اضطراب و اختلال وسواس دارد و اگر درمان نشود، می‌تواند مشکلات جدی ایجاد کند.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 7 ) بنچاق !
نویسنده : behnam71 شماره پست : 33444 تاریخ انتشار : 1398/10/28
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : fatemeh , Nikan2020 , ns6200 , hoomanz , Masoud123456789 , hassan148 , yaser ,
1-چه عواملی سبب گاز گرفتن لپ می‌شوند:

استرس، اضطراب و خستگی می‌توانند عواملی باشند که سبب گاز گرفتن لپ می‌شوند. افرادی که دارای اعتیادهای دهانی مانند ناخن‌ جویدن، سیگار کشیدن، جویدن آدامس بیش از حد، جویدن مداد و خودکار هستند؛ بیشتر دچار این مشکل می‌شوند. تحقیقات نشان داده ما معمولاً در سال‌های آخر کودکی روی عادت‌های تکرارشونده بدنی مانند گاز گرفتن لپ متمرکز می‌شویم که می‌تواند تا بزرگسالی نیز ادامه پیدا کند. گاهی این اتفاق زمانی می‌افتد که فرد دندان قروچه می‌کند یا در حال خوردن است. 


2-تراز نبودن دندان‌ها:

ناتراز بودن دندان‌ها در اثر اختلال مفصل فکی گیجگاهی نیز می‌تواند یکی از دلایل گاز گرفتن داخل لپ باشد. این مشکل در برخی از افراد وجود دارد. ناتراز بودن دندان‌ها باعث می‌شود جویدن، خوب و درست انجام نشود و گاهی زبان، لب و یا داخل لپ‌ها گاز گرفته شود. این اتفاق با دندان‌های مصنوعی نیز می‌تواند روی بدهد. وقتی دندان‌های شما با هم تراز نیستند، به خوبی روی هم چفت نمی‌شوند. 


3-چه زمانی گاز گرفتن لپ یک مشکل است:

موارد گاز گرفتن لپ از نظر شدت متفاوت‌اند، از یک بار گرفته تا آسیب‌های عمیق و دردناک. پیامدهای اولیه گاز گرفتن داخل لپ‌ها به طور مکرر، آسیب به بافت دهان است که می‌تواند منجر به زخم‌ها و آفت‌های دهانی شود.اغلب، گاز گرفتن لپ باعث تحلیل رفتن قسمت مشخصی می‌شود، یعنی پوست قسمت مورد نظر مکرراً کنده می‌شود.در موارد شدید، سطح ناهموار و تخریب شده باعث می‌شود دوباره لپ گاز گرفته شود و کم‌کم تبدیل به یک عادت می‌شود. 


4- سرطان دهان:

هر چند مطالعه‌ای وجود دارد که ضایعات دهانی را با سرطان دهان مرتبط می‌داند؛ اما این مطالعه کامل نبوده و فقط مختص گاز گرفتن لپ‌ها نیست. اما زخم‌های عمیق و تکرارشونده که‌ ترمیم نمی‌شوند این پتانسیل را دارند که سبب سرطان دهان شوند، زیرا زخم‌ها یا آفت‌هایی روی زبان ایجاد می‌کنند.


5- دندان عقل:

دندان‌های عقل با رشد کردن و بزرگ‌تر شدن می‌توانند مخاط داخل لپ را سابیده یا حتی پاره کنند. این اتفاق اغلب با گاز گرفتن لپ به طور تصادفی و مکرر همراه است.


6-چگونه گاز گرفتن لپ را متوقف کنیم:

اگر دیدید مدام داخل لپتان را گاز می‌گیرید، شاید لازم باشد از یک محافظ استفاده کنید که دندان‌پزشک می‌تواند در این زمینه شما را راهنمایی کند. اگر دندان قروچه مشکل شماست، طی شب از نایت گارد استفاده کنید یا حتی در طول روز هم می‌توانید از آن کمک بگیرید تا لپ‌هایتان را گاز نگیرید.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : دندان عقل ، سرطان دهان ، تراز نبودن دندان
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت