دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاین6 راه برای مهار هزینه های آنلاین خود

پست های بیشتر از دسته اینترنت و کامپیوتر

خرید آنلاین ممکن است برای انجام خرید به نظر بی نظیر و راحت باشد اما در صورت عدم کنترل، می تواند به یک مسئله ویرانگر تبدیل شود (خصوصاً از نظر مالی).
گزارش تخلف دوست داشتم ( 8 ) بنچاق !
نویسنده : moosa70 شماره پست : 33429 تاریخ انتشار : 1399/01/01
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : vashty , hoomanz , relation , amiraliziaee , ns6200 , Htm , fzqueen , somiya ,
خرید آنلاین ممکن است برای انجام خرید به نظر بی نظیر و راحت باشد اما در صورت عدم کنترل، می تواند به یک مسئله ویرانگر تبدیل شود (خصوصاً از نظر مالی). بسیاری از افراد برای کاهش استرس و اضطراب به خرید آنلاین اعتماد می کنند. با این وجود، انجام این کار اغلب می تواند تأثیر متضاد داشته باشد و به دلیل فشار زیاد باعث افزایش استرس و اضطراب می شود.


اعتیاد به خرید آنلاین

خرید پاسخ پاداش مغز را سبب می شود. این فعالیتی است که باعث ایجاد احساس لذت می شود و آن را به فعالیتی تبدیل می کند که به راحتی اعتیاد آور باشد. علائم اعتیاد به خرید آنلاین شامل موارد زیر است:
1-مخفی کردن خریدهای خود از خانواده.
2- افزایش بدهی کارت اعتباری.
3- داشتن کارت اعتباری مخفی.
4- درگیری با شریک زندگی خود را در مورد خرید تجربه می کنید.
5- احساس گناه بعد از خرید.
6- احساس نگرانی از عدم خرید یا عدم توافق در معامله.
7- خرید اقلام مورد نیاز شما.
رفتن به فروشگاه اینترنتی برای خرید چیزهایی که دیگر به آن احتیاج ندارید و می تواند عادت بد محسوب شود. انجام این کار به طور منظم یک اعتیاد است. که شش روش مهار خرید آنلاین به صورت زیر می باشد:


1- خریدهای خود را پیگیری کنید.

هر آنچه را که خریداری می کنید و در هر معامله خرج می کنید بنویسید. داشتن ارائه بصری از اعتیاد به خرید شما، ممکن است انگیزه لازم برای کاهش یا متوقف کردن هزینه های آنلاین شما باشد.


2- دسترسی به فروشگاه های آنلاین را مسدود کنید.

اگر نمی توانید در مقابل تبلیغ فروشگاه های آنلاین مقاومت کنید، شاید لازم باشد فروشگاه ها را به طور کامل از دستگاه های خود مسدود کنید. شما می توانید از اپلیکیشن هایی مانند Leech Block استفاده کنید، که یک پسوند مرورگر است که به منظور افزایش بهره وری، وب سایت ها را مسدود کرده است. می توانید از این برنامه استفاده کنید تا خرده فروشان آنلاین را از مرورگر خود مسدود کنید. برنامه افزودنی برای Firefox ، Chrome  و Opera در دسترس است. همچنین می توانید در مرورگر تلفن همراه خود استفاده کنید.  

3- وسایل غیرضروری را از خانه خارج کنید.

تفکیک خانه شما می تواند چشم انداز وسایل شما باشد. تهیه فهرست اموال، به شما ایده می دهد که چقدر پول در خرید آنلاین هدر میدهید. ساماندهی و پاکسازی فضای شما نیز روش خوبی برای کاهش استرس و اضطراب است. این دو روش به شما کمک می کند:

داشتن خانه ای تمیز و منظم به شما انگیزه می دهد تا در این راه ادامه دهید.
در وهله اول کاهش استرس و اضطراب شما در رفع نیاز به خرید آنلاین کمک می کند.

یک راه آسان برای مرتب کردن خانه شما این است که به اتاق بروید و 3 فهرست تهیه کنید: نگه دارید، هدیه دهید و بفروشید. از فروش اقلام ناخواسته برای بدهی خود،  پولی را بدست آورید.


4- از قانون 48 ساعت پیروی کنید.

ضرب و شتم یک اعتیاد به خرید آنلاین به معنای این نیست که شما هرگز نمی توانید دوباره بخرید یا پول آنلاین خرج کنید. این همه در ایجاد عادتهای هزینه بهتر است. قانون 48 ساعته با قرار دادن یک مورد یا موارد در سبد آنلاین شما حداقل 48 ساعت کار می کند. وقت بگذارید تا در مورد اینکه آیا واقعاً به آن نیاز دارید یا نه، فکر کنید. بیشتر اوقات، پس از 2 روز انتظار متوجه خواهید شد که به کالای مورد نیاز خود دسترسی پیدا نکنید. آن را از سبد خرید خود حذف کنید.


5- مشترک نشدن در خبرنامه خرده فروشی

خرده فروشان دوست دارند صندوق ورودی شما را با معاملات و اطلاعیه های محصول پر کنند تا شما را در امر خرید وسوسه کنند. با لغو اشتراک در خبرنامه های این خرده فروشان، وسوسه ها را از بین ببرید. بدون یادآوری مداوم آنچه می توانستید بصورت آنلاین بخرید، کمتر هزینه خواهید کرد.


6- هدف پس انداز را تنظیم کنید.

سعی کنید تمرکز خود را از هزینه کردن دور کنید و در عوض با تعیین اهداف پس انداز، به آنچه مهم است توجه کنید. از یک یادداشت پس انداز استفاده کنید تا آنچه را که پس انداز می کنید به شما ارائه دهد. وقتی می بینید که چقدر پول موفقیت آمیز خود را کنار گذاشته اید، کمتر می توانید آن را آنلاین خرج کنید. علاوه بر استفاده از ارزش پولی برای هدف خود، به روشی معنی دار برای استفاده از پول دست پیدا کنید. شاید بتوانید برخی از بدهی های خود را پرداخت کنید یا یک تعطیلات مورد نیاز طولانی را در نظر بگیرید.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : اعتیاد به خرید آنلاین ، مهار هزینه های آنلاین ، کنترل خرید آنلاین ، خرید آنلاین
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید