دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاین8 مقصر بالقوه بوی ناخوشایند و عجیب ادرار

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

احتمالاً در طول شبانه‌روز چندان درباره ادرار فکر نمی‌کنید، مگر این که در میانه‌های شب موجب بیدار شدن شما از خواب شود. با این وجود، ادرار می‌تواند سرنخ‌های خوبی درباره وضعیت سلامت در اختیارتان قرار دهد.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 9 ) بنچاق !
نویسنده : behnam71 شماره پست : 33409 تاریخ انتشار : 1398/10/13
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : Ghasemi , reza2233 , famzed , Nikan2020 , hoomanz , yaser , poriaspn , mahvash , relation ,
1-تنها با کم‌آبی بدن مواجه هستید:

مصرف آب ناکافی می‌تواند غلظت ادرار را افزایش دهد که این شرایط نیز می‌تواند موجب بوی قوی‌تر از حد معمول و شبیه آمونیاک ادرار شود. زمانی که بدن را هیدراته نگه نمی‌دارید، محصولات زائد تولید شده در کلیه‌ها هنگام دفع از بدن به مایع کافی برای رقیق شدن دسترسی ندارند.همچنین، بوی بد و تند ادرار معمولاً با رنگ تیره‌تر از حد معمول آن نیز همراه است که نشانه دیگری از نیاز به افزایش میزان آب مصرفی است.


2-یک عفونت دستگاه ادراری یا مثانه می‌تواند مقصر باشد:

عفونت‌های مثانه و دستگاه ادراری از دلایل شایع بوی بد و تند ادرار، به ویژه در زنان هستند. زنان از مجرای پیشاب کوتاه‌تری نسبت به مردان برخوردار هستند، از این رو، باکتری‌ها باید مسافت کمتری را طی کنند تا مثانه را تحت تأثیر قرار دهند. متأسفانه، عفونت‌های دستگاه ادراری شرایطی شایع هستند.از نظر تئوری، ادرار باید یک مایع استریل باشد و وجود باکتری می‌تواند بر بوی آن تأثیر بگذارد. (باکتری‌های موجود در دستگاه گوارش می‌توانند موجب بوی بد مدفوع نیز شوند.


3-به یک عفونت مخمری مبتلا شده‌اید:

عفونت‌های مخمری که در نتیجه رشد بیش از حد قارچ در واژن یا فرج شکل می‌گیرند، بیشتر زنان را در برهه‌ای از زندگی خود تحت تأثیر قرار می‌دهند.اگرچه عفونت‌های مخمری به صورت مستقیم موجب ادرار بدبو نمی‌شوند، اما می‌توانند به صورت غیرمستقیم بر آن تأثیرگذار باشند.باکتری‌های مرتبط با عفونت در واژن می‌توانند هنگام دفع ادرار از بدن با آن در تماس باشند و واکنش شیمیایی بین این دو می‌تواند به تولید بوی بد منجر شود. باید به این نکته نیز توجه داشت که بسیاری از زنان ممکن است بوی غیرعادی واژن ناشی از عفونت را با بوی بد ادرار اشتباه بگیرند.


4-زیاد قهوه نوشیده‌اید:

قهوه دارای یک اثر ادرارآور ملایم است، به این معنی که موجب دفع آب از بدن شده و در نهایت می‌تواند بدن را با کم‌آبی مواجه کند. این شرایط می‌تواند به تولید ادرار با بویی شبیه بوی آمونیاک منجر شود.افزون بر این، متابولیت ها یا محصولات جانبی تولید شده ناشی از تجزیه قهوه در بدن نیز ممکن است بر بوی ادرار تأثیرگذار باشند. تا زمانی که پس از مصرف قهوه، آب مورد نیاز بدن خود را تأمین کنید، دلیل چندانی برای نگرانی وجود نخواهد داشت.


5-سیر و پیاز و ستاره وعده غذایی شما بوده‌اند:

در اینجا نیز بار دیگر با متابولیت های مزاحم مواجه هستیم که به بوی بد ادرار منجر می‌شوند. مواد غذایی مختلف هنگامی که توسط بدن تجزیه می‌شوند، متابولیت های مختلفی را تولید می‌کنند. با توجه به مقدار غذای مصرفی ممکن است متوجه تغییراتی در بوی ادرار خود شوید که سیر و پیاز دو مقصر اصلی در مواجهه با بوی ناخوشایند ادرار هستند.


6-شما فاقد یک آنزیم خاص هستید و مارچوبه مصرف کرده‌اید:

مارچوبه یک گیاه مغذی است که می‌تواند بر بوی ادرار انسان تأثیرگذار باشد که افراد اغلب آن را به عنوان بوی کلم فاسد توصیف می‌کنند. برخی افراد دارای آنزیمی در بدن خود هستند که ترکیبات موجود در مارچوبه را که می‌توانند موجب بوی بد ادرار شوند تجزیه می‌کنند. اگر شما فاقد این آنزیم باشید، پس از مصرف مارچوبه ممکن است با بوی بد ادرار مواجه شوید.


7-ویتامین‌ها را به میزان زیاد مصرف کرده‌اید:

ممکن است پس مصرف مولتی‌ویتامین یا هر گزینه دیگر سرشار از ویتامین‌ها که در برنامه روزانه شما وجود دارد با ادراری که ظاهر و بوی بسیار عجیبی دارد، مواجه شوید.مولتی‌ویتامین‌ها، به‌ویژه ویتامین B6، می‌توانند بر رنگ و بوی ادرار تأثیرگذار باشند. در حقیقت، ویتامین‌های B به واسطه تبدیل رنگ ادرار به زرد-سبز نئونی مشهور هستند.


8-ممکن است سنگ کلیه داشته باشید:

سنگ‌های کلیه زمانی شکل می‌گیرند که مواد شیمیایی در ادرار همراه هم متبلور می‌شوند و کم‌آبی بدن می‌تواند از دلایل شکل‌گیری آن‌ها باشد. در شرایطی که سنگ‌های کوچک ممکن است بدون این که فرد حتی متوجه آن‌ها شود از بدن دفع شوند، سنگ‌های بزرگ‌تر می‌توانند به درد و بروز برخی علائم دیگر، از جمله ادرار بدبو و کدر و حتی ادرار خون‌آلود منجر شوند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : بوی ادرار ، سنگ کلیه ، کم آبی بدن
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت