دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینواکسن آنفلوانزا؛ از نحوه‌ی عملکرد تا عوارض جانبی

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

آنفلوانزا یک بیماری بالقوه خطرناک است که می‌تواند منجر به بستری شدن در بیمارستان و حتی گاهی مرگ شود. آنفلوانزا در هر سال و فصلی متفاوت است و عفونت آنفلوانزا می‌تواند بر هر کسی اثر متفاوتی داشته باشد.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 7 ) بنچاق !
نویسنده : behnam71 شماره پست : 33398 تاریخ انتشار : 1398/10/13
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : marlboro477 , Nikan2020 , hoomanz , behzaddeh , Ghasemi , ali222 , relation ,
1-عملکرد واکسن آنفلوانزا چگونه است:

تقریباً دو هفته بعد از تزریق واکسن آنفلوانزا، بدن آنتی‌بادی‌هایی تولید می‌کند. این آنتی‌بادی‌ها در برابر عفونت ناشی از ویروس‌هایی که در واکسن به کار رفته‌اند از شما محافظت می‌کنند. واکسن آنفلوانزای فصلی در برابر ویروس‌هایی از آنفلوانزا محافظت ایجاد می‌کند که تحقیقات نشان می‌دهد طی فصلی که در پیش روست، شایع‌ترین خواهند بود. بیشتر واکسن‌های موجود در بازار سه‌ظرفیتی‌اند، یعنی در برابر سه ویروس متفاوت آنفلوانزا شما را واکسینه می‌کنند.


2-واکسن آنفلوانزا چه زمانی باید تزریق شود:

شما باید قبل از اینکه ویروس‌ها شروع به انتشار کنند، واکسن آنفلوانزا را بزنید زیرا تقریباً دو هفته بعد از واکسینه شدن طول می‌کشد تا آنتی‌بادی‌ها در بدن تولید شده و ایمنی ایجاد کنند. بنابراین بهترین زمان واکسینه شدن در برابر آنفلوانزا، پیش از شروع فصل سرما یعنی اواخر شهریور و ابتدای پاییز است. البته بعد از این زمان واکسینه شدن همچنان می‌تواند مفید باشد. زودتر از زمان توصیه شده، واکسن زدن نیز از میزان ایمنی شما در فصل شیوع آنفلوانزا کم می‌کند، مخصوصاً در افراد سنین بالاتر.


3-آیا واکسن آنفلوانزا فوراً اثر می‌کند:

خیر، همان‌طور که گفتیم حدوداً دو هفته بعد از واکسیناسیون زمان لازم است تا آنتی‌بادی‌ها در بدن تولید شوند و شما را در برابر عفونت ویروس آنفلوانزا ایمن کنند. به همین دلیل است که باید پیش از شروع انتشار ویروس‌ها، واکسن تزریق شود.


4-اثرگذاری واکسن آنفلوانزا:

اثرگذاری واکسن آنفلوانزا می‌تواند برای هر کسی متفاوت باشد و بستگی به عواملی مانند سن و وضعیت سلامتی فرد و تشابه یا انطباق میان ویروس‌های به کار رفته برای تولید واکسن و ویروس‌هایی که منتشر شده‌اند دارد.هر چند واکسن‌ها از نظر اثرگذاری با هم متفاوت‌اند اما، هر ساله واکسن آنفلوانزا از میلیون‌ها مورد بیماری آنفلوانزا، ده‌ها هزار مورد بستری شدن و هزاران مورد مرگ و میر جلوگیری می‌کند.


5-آیا ممکن است با وجود اینکه واکسن آنفلوانزا زده‌اید، باز هم به این بیماری مبتلا شوید:

- ممکن است فوراً بعد از تزریق واکسن یا طی دوره‌ای که زمان لازم است تا بدنتان بعد از تزریق واکسن شما را ایمن کند، در معرض ویروس آنفلوانزا قرار بگیرید. این اتفاق ممکن است منجر به بیماری آنفلوانزا شود، پیش از اینکه شما واقعاً ایمن شده باشید.تقریباً دو هفته بعد از تزریق واکسن آنفلوانزا، بدن آنتی‌بادی‌هایی تولید می‌کند. این آنتی‌بادی‌ها در برابر عفونت ناشی از ویروس‌هایی که در واکسن به کار رفته‌اند از شما محافظت می‌کنند


7-اگر دچار آنفلوانزا شوید، واکسن آنفلوانزایی که تزریق کرده‌اید چگونه به شما کمک خواهد کرد:

برخی از افرادی که واکسینه می‌شوند، باز هم ممکن است آنفلوانزا بگیرند؛ اما در یک سری از مطالعات معلوم شده واکسینه شدن در برابر آنفلوانزا می‌تواند از شدت بیماری در افرادی که واکسن زده‌اند اما آنفلوانزا گرفته‌اند کم کند. مطالعه‌ای در سال 2017 نشان داد واکسینه شدن در برابر آنفلوانزا از میزان احتمال مرگ و میر ناشی از این بیماری، طول مدت بستری شدن در بیمارستان، طول مدت بستری شدن در ICU در میان افرادی که در اثر آنفلوانزا بستری شده بودند به میزان 59 درصد کاسته بود. مطالعه‌ی دیگری در سال 2018 نیز نشان داد افراد بزرگسالی که واکسن آنفلوانزا زده بودند و بیمار و بستری شدند نسبت به افرادی که واکسینه نشده بودند، خیلی کمتر احتمال داشت که در ICU بستری شوند.


8-آیا اکنون که در آستانه‌ی شروع زمستان هستیم، برای زدن واکسن آنفلوانزا دیر شده است:

خیر، اگر ویروس آنفلوانزا شایع است، هنوز هم تزریق واکسن آنفلوانزا می‌تواند مفید باشد. پس اگر هنوز واکسینه نشده‌اید، می‌توانید برای تزریق واکسن اقدام کنید. آنفلوانزا غیرقابل‌پیش‌بینی و متفاوت است و حتی در اواسط بهار نیز ممکن است شایع شود.


9-آیا واکسن آنفلوانزا می‌تواند واکنش‌های خطرناک ایجاد کند:

واکنش‌های آلرژیک خطرناک نسبت به واکسن آنفلوانزا بسیار نادرند و اگر هم روی بدهند، معمولاً در عرض چند دقیقه یا در نهایت یکی دو ساعت بعد از واکسیناسیون برطرف خواهند شد. این واکنش‌های هرچند می‌توانند خطرناک باشند اما درمان‌های مؤثری برایشان وجود دارد، فقط کافیست که نسبت به علائم هوشیار باشید.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : واکسن آنفلوانزا ، ویروس آنفلوانزا ، سرما خوردگی
 آنفولانزا واقعا بیماریه خطرناکیه انسان واقعا باید مواظب باشه
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت