دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاین



آنفلوانزا و حمل و نقل عمومی

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

در فصل سرما و شیوع آنفلوانزا هستیم و همه‌ی ما تقریباً هر کاری می‌کنیم تا از ابتلا به این عفونت ویروسی پیشگیری کنیم. آیا استفاده از وسایل نقلیه عمومی ما را بیشتر در معرض ابتلا به آنفلوانزا قرار می‌دهد؟
گزارش تخلف دوست داشتم ( 8 ) بنچاق !
نویسنده : behnam71 شماره پست : 33378 تاریخ انتشار : 1398/10/29
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : marlboro477 , ns6200 , hoomanz , Nikan2020 , yaser , khadijehvatan ,
1-از دستکش استفاده کنید:

دستکش فقط برای گرم کردن دست نیست. وقتی دستکش به دست می‌کنید، به این معنی است که وقتی میله‌ها و صندلی‌ها و دستگیره‌هایی را لمس می‌کنید که هزاران نفر دیگر نیز به آن دست زده‌اند، از تماس مستقیم پوستتان با این سطوح جلوگیری می‌کنید.
به طور کلی تا جایی که می‌توانید حداقل تماس‌ها را داشته باشید. اگر شرایطش را دارید به جای پله برقی از پله‌های ثابت استفاده کنید، در وسایل نقلیه‌ی عمومی هم سعی کنید روی صندلی بنشینید؛ اگر هم جا نبود دستتان را با دستمالی به میله‌های اتوبوس یا مترو بگیرید.


2-دست‌ها را بشویید یا از ضدعفونی‌کننده‌ی دست استفاده کنید:

هر وقت که امکانش را داشتید دست‌هایتان را بشویید، مخصوصاً قبل از اینکه چیزی بخورید. ضمناً یادتان باشد صورتتان را لمس نکنید تا میکروب‌ها و ویروس‌ها راهی به سمت بدنتان پیدا نکنند.ایده‌ی بسیار خوبی است که همیشه، خصوصاً در روزهای شیوع آنفلوانزا و سرماخوردگی، یک ژل یا فوم ضدعفونی‌کننده‌ی دست با خود داشته باشید و هر یک ساعت یا هر وقت سطحی عمومی را لمس کردید از آن استفاده کنید.


3-دستمال با خود داشته باشید:

استفاده از دستمال فقط برای زمانی نیست که عطسه و سرفه می‌کنید، بلکه وقتی دیگران عطسه و سرفه می‌کنند نیز بهتر است دستمالی را به مدت 30 ثانیه به بینی‌تان بفشارید و چشم‌هایتان را نیز ببندید. این کار از شما در برابر ذرات آلوده‌ای که با عطسه و سرفه‌ی دیگران در هوا پراکنده شده‌اند، تا حدود زیادی محافظت می‌کند.


4-هنگام استفاده از وسایل نقلیه همگانی تا جایی که ممکن است از موبایلتان استفاده نکنید:

در مترو و اتوبوس، گوشی به دست شدن و چک کردن پیام‌ها و ایمیل‌ها کاری عادی شده اما درآوردن گوشی همراه از داخل کیفتان در یک مکان عمومی باعث می‌شود ویروس‌ها و میکروب‌ها به آن نیز بچسبند. ضمناً شما موبایل را به صورتتان می‌چسبانید و مکالمه می‌کنید و آلودگی‌ها فرصت پیدا می‌کنند تا به صورتتان هم وارد شوند. پس تحمل کنید و چند دقیقه‌ای که داخل فضای بسته‌ی عمومی هستید، گوشی‌تان را درنیاورید.


5-وقتی به خانه برگشتید، لباس‌هایتان را زودتر عوض کنید:

خیلی‌ها عادت دارند بعد از رسیدن به خانه قبل از تعویض لباس و شستن دست و صورت، روی مبل ولو شوند! اگر می‌خواهید آلودگی‌های بیرون را به وسایل خانه نچسبانید پس اولین کاری که می‌کنید، تعویض لباس و شستن کامل دست و صورتتان باشد. لباس‌ها را روی تختخوابتان نیندازید و آن‌ها را جایی بگذارید که تماس با وسایل خانه نداشته باشند.


6-ماسک معمولی هم می‌تواند مفید باشد:

خیلی از ماسک‌های معمولی که افراد از آن استفاده می‌کنند به خوبی طراحی نشده‌اند که ذرات بسیار ریز را فیلتر کنند، بنابراین اگر ویروس آنفلوانزا در اطراف پراکنده باشد می‌تواند از این ماسک‌ها عبور کند؛ اما استفاده از ماسک می‌تواند انتشار ویروس آنفلوانزا را زمانی که مثلاً شخص مبتلا به آنفلوانزا در یک مکان عمومی عطسه یا سرفه می‌کند، محدود کند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : استفاده از دستکش ، شستن دست ها ، دستمال با خود داشته باشید
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید