دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینبیوگرافی رضا ایرانمنش؛ بازیگر و جانباز شیمیایی

پست های بیشتر از دسته فرهنگی و هنری

بیوگرافی رضا ایرانمنش: محمدرضا ایرانمنش متولد 19 شهریور 1346 در جیرفت استان کرمان بوده و بازیگر سینما و تلویزیون است. وی مدرک بازیگری از دانشکده هنر‌های زیبای دانشگاه تهران و فوق لیسانس کارگردانی از دانشگاه تربیت مدرس دارد.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 13 ) بنچاق !
نویسنده : shakiba21 شماره پست : 33260 تاریخ انتشار : 1398/10/11
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : Ghasemi , marlboro477 , khodaismylove , Loveislife , unlimitelove , iamlove , lovely , Mylovelyangel , Myangel ,
رضا ایرانمنش بازیگری که از دهه دوم زندگی‌اش بازیگری را شروع کرد ولی مشکلات جسمانی که برای او پیش آمد، فرصت حضور پر رنگ‌تر در این عرصه را از او گرفت. با این حال او تا کنون در بیش از 60 فیلم سینمایی و تلویزیونی حضور داشته و کارهای درخشانی را در کارنامه هنری خود ثبت کرده است. اگر می‌خواهید با فعالیت‌ها و بیوگرافی رضا ایرانمنش آشنا شوید این مقاله را دنبال کنید.


بیوگرافی رضا ایرانمنش

محمدرضا ایرانمنش متولد 19 شهریور 1346 در جیرفت استان کرمان، بازیگر سینما و تلویزیون است. وی مدرک بازیگری از دانشکده هنر‌های زیبای دانشگاه تهران و فوق لیسانس کارگردانی از دانشگاه تربیت مدرس دارد. جالب است بدانید آقای ایرانمنش با اصغر فرهادی، سعید آقا خانی، حمید فرخ نژاد در دانشگاه تهران همکلاسی بوده است.


ازدواج و خانواده

پدرش علی اکبر ایرانمنش نام دارد. رضا در سال 1365 در سن 19 سالگی ازدواج کرد و متاهل است. او اکنون یک دختر به نام غزل و یک پسر به نام علی دارد. رضا ایرانمنش همسرش را حضور خدا در کنارش می‌داند و می‌گوید همسرم همیشه برایم نمونه‌ای خوب از صبر و ایثار بوده که برای زندگیمان تمام توانش را گذاشته است.


شروع فعالیت

رضا ایرانمنش در سال 1372 در سن 26 سالگی با بازی در فیلم سجاده آتش که روایتی از عملیات کربلای 5 جنگ ایران و عراق است وارد عرصه بازیگری شد و پس از آن با سریال مردان آنجلس در سال 1377 حضور در قاب تلویزیون را تجربه کرد.


حضور در جنگ

آقای ایرانمنش از جانبازان جنگ ایران و عراق است. او زمانی که 14 ساله بود به جبهه رفت و در عملیات‌های متعددی حضور داشت و در سن 18 سالگی در عملیات والفجر 8 به خاطر استشمام گاز خردل، جانباز شیمیایی شد.


خاطره آزاد شدن از بازداشتگاه با دستور سردار قاسم سلیمانی

«از افتخارات بنده این بوده که سردار سلیمانی “حفظه الله” فرمانده بنده بوده است. بعد از اینکه جنگ تمام شد رفتم سربازی و آن زمان هنوز به خاطر سوابق ایثارگری کسر خدمت وجود نداشت. بچه ام یک ساله بود که رفتم سربازی و در یکی از ایام حالش بد شد و مجبور شدم سریع خودمو را برسانم و بردمش بیمارستان و به اتاق عمل منتقل شد.

وقتی برگشتم از سوی واحد مربوطه محل خدمت بازداشت شدم. سردار سلیمانی فرمانده لشکر 41ثارالله کرمان بود. یکی از سرباز‌ها را دیدم و ماجرا را برایش تعریف کردم که به حاج قاسم خبر دهد. سرباز هم خبر را رسانده بود و حاج قاسم پرسیده بود چه کاری انجام داده؟ وقتی هم ماجرای بیماری فرزندم و مشکلم را متوجه شده بود همان موقع شب دستور داده بود و برای آزادی ام اقدام کردند.»
 

رضا ایرانمنش در کما

در فروردین 1391 رضا ایرانمنش در بیمارستان بستری می‌شود و به کما می‌رود، ولی پس از چند روز به هوش می‌آید. وی پس از به هوش آمدن در مصاحبه با خبرگزاری فارس گفت: "من تقریباً 17 بار به بیمارستان رفتم، 4 سال پیش هم یک بار به کما رفتم، شاید باورتان نشود، اما من 4 ساعت کاملاً مرده بودم و بعد از 4 ساعت دوباره برگشتم. خاطرات واضحی را به یاد دارم، احساس می‌کردم در خلأ هستم، می‌توانستم خیلی سریع به هر جا که اراده کنم بروم؛ اما دلم نمی‌آمد از کنار جسمم آن طرف‌تر بروم.

مثل یک رؤیا بود. یکی از بچه‌ها از به‌هوش آمدن من - بعد از یک ماه کم هوشی- فیلم گرفته بود، در فیلم دیدم که گریه و التماس می‌کنم و همه را به قرآن قسم می‌دهم که نمی‌خواهم برگردم، من سبک و رها بدون هیچ دردی در ابر‌ها بودم، اما هر لحظه به زمین نزدیک‌تر می‌شدم دلم نمی‌خواست برگردم. اما بالاخره برگشتم و دوباره سنگین شدم دوباره درد‌ها برگشتند. قبل از هوشیاری کامل صدای بوق دستگاه‌ها به من یادآوری می‌کردند که برگشته‌ام و می‌فهمم دوباره به «آتیه» آمده‌ام."


کارنامه هنری رضا ایرانمنش


کار‌های تلویزیونی

    1373؛ بهاران در بهار به کارگردانی غلامرضا رمضانی؛ پخش در ماه رمضان از شبکه 2 در 14 قسمت
    1374؛ ترور به کارگردانی حسین حکمت جو؛ پخش از شبکه 1 در 13 قسمت
    1375؛ بر بال دوست به کارگردانی مسعود آب پرور؛ پخش از شبکه 3 در 7 قسمت
    1375؛ خبرنگار خارجی به کارگردانی محمدحسین لطیفی؛ پخش از شبکه 3 در 8 قسمت
    1376؛ مردان آنجلس به کارگردانی فرج الله سلحشور؛ پخش از شبکه 1 در 20 قسمت
    1376؛ گالری 9 به کارگردانی غلامرضا رمضانی؛ پخش از شبکه تهران در 15 قسمت
    1377؛ لانه شیطان به کارگردانی عبدالحسن برزیده؛ پخش از شبکه 1 در 5 قسمت
    1377؛ روایت انقلاب به کارگردانی جمال شورجه و جواد شمقدری؛ پخش از شبکه 2 در دهه فجر
    1379؛ داستان یک شهر (سری دوم) به کارگردانی اصغر فرهادی؛ پخش از شبکه تهران
    1380؛ نفس سنگ به کارگردانی احمد بخشی؛ پخش از شبکه تهران در 13 قسمت
    1380؛ پرونده‌های مجهول به کارگردانی جمال شورجه؛ پخش از شبکه 2 در 13 قسمت
    1380؛ روشنایی دشت به کارگردانی عبدالله باکیده؛ پخش ازشبکه 2 در 13 قسمت
    1381؛ مدرسه خورشید به کارگردانی حسین روشن بخش؛ پخش ازشبکه 2 در 13 قسمت
    1381؛ توپ گرد به کارگردانی بهروز بقایی؛ پخش از شبکه 1 در 26 قسمت /گروه کودک و نوجوان
    1381؛ آخرین آواز ققنوس به کارگردانی مسعود تکاور؛ پخش از شبکه 3 در 7 قسمت
    1381؛ گل مرداب به کارگردانی پرویز امیرافشاری؛ پخش از شبکه تهران در 13 قسمت
    1381؛ دیوانه در شهر به کارگردانی غلامرضا رمضانی؛ پخش از شبکه 2 در نوروز 82
    1383؛ نسیم وصل به کارگردانی محسن شهابی؛ پخش از شبکه 1 در 16 قسمت
    1384؛ وفا به کارگردانی محمدحسین لطیفی؛ پخش از شبکه 3 در 15 قسمت در نوروز 85
    1385؛ تا صبح به کارگردانی مجید جوانمرد و محمدعلی باشه آهنگر؛ پخش از شبکه تهران در 20 قسمت
    1389؛ ستایش به کارگردانی سعید سلطانی؛ پخش از شبکه 3 در 44 قسمت
    1390؛ پیشواز به کارگردانی سعید ابراهیمی فر؛ پخش در دهه فجر از شبکه 2 در 11 قسمت

 
کار‌های سینما

    شاهد عینی (1380)
    تلفن (1378)
    ترور (1376)
    کمین (1375)
    دکل (1374)
    آخرین شناسایی (1372)
    سجاده آتش (1372)


افتخارات

    کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم سجاده آتش (دوره 12 جشنواره فیلم فجردر سال 1372)

 
سخن آخر

در این مقاله بیوگرافی بازیگر خوب کشورمان، رضا ایرانمنش را مطالعه کردید. آقای ایرانمنش از وضعیت بیکاری این روز‌ها گفته "خوشبختانه اوضاع جسمانى بنده خوب است و هیچ مشکلى ندارم، اما اصلى‌ترین مشکل امروز من و بسیارى از همکارانم بیکارى و عدم امنیت شغلى است که متاسفانه مدیران متولى امر به آن بى توجه هستند. تنها راه امرار معاش من از طریق بازیگری است؛ هیچ کار دیگری بلد نیستم. البته ناشکری نمی‌کنم، چون خداوند است که روزی را فراهم می‌کند.اگر لیاقت داشته باشم، دوست دارم نقش شهید همت را بازی کنم؛ زندگی این شهید بزرگوار را بار‌ها مطالعه کرده ام و باعث افتخارم است بتوانم نقش او را بازی کنم."

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : بیوگرافی رضا ایرانمنش ، کارنامه هنری رضا ایرانمنش ، شاهد عینی
 ایبشون بازیگر خوبی هستن و در فیلم سجاده آتش خیای خوب ایفای نقش کردن
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید